Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtàtok el, hogy...

Hogyan fogadtàtok el, hogy csak 1 gyereketek lesz?

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 èves a lànyunk, kezdetektōl fogva rengeteget kel èjszaka, nehèz elaltatni, igazi többemberes (volt). Ùgy èrzem annyira kimerültem főleg lelkileg, hogy nem lenne kapacitàsunk egy màsik gyerekre, pedig szeretnèk (anyagiak adottak)

Akik hasonlò helyzetben vagytok, hogy alakult nàlatok?


2022. febr. 17. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Szintén TE lányom van. Mikor 4 éves lett, akkor éreztük magunkat késznek arra h jöhet a 2. baba.

Nem bántuk meg!

Nagyon sokat komolyodott a nagy mióta tesója van.


Ha pedig csal egy gyerek lenne, akkor annak is kitudnánk élvezni az előnyeit 😉

2022. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig egyet akartam, miután megszületett rájöttem, hogy nekem az egy is sok.

Első fél évet fogcsikorgatva csináltam végig, ahogy nőtt egyre jobb lett.

2022. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mennyi idős vagy, de várj. Ne rohanj bele olyanba, amit csak azért csinálsz, mert így képzelted el. Én szeretnék másodikat, de a férjem nem és én elfogadtam (pedig viszonylag fiatal vagyok). Kiélvezem a fiammal minden pillanatot és igyekszem mindent megadni neki. Ezer csodálatos dolog van az életben, ebből az egyik legnagyobb a gyerek, de mi értelme, ha nincs benne örömöd?
2022. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Majd idővel lehet, hogy másképp gondolod. :)

Ne agyalj ezen szerintem, van még időd.

Nekem kb. 6 év kellett, mire úgy éreztem, hogy jöhet a következő.

2022. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
3 éves a lányom még mindig kel este,rettentően válogatós,hisztis és állandóan beteg. Nagyon nehéz vele. Úgy döntöttünk az apjával, hogy egyedüli gyerek lesz,mert amennyi energiát igényel nem lenne a másikra,másrészt a kapcsolatunk is tönkre menne még egy ilyen természetű gyerektől. Anyagilag bele férne,de inkább költöm egy tengerparti nyaralásra,ahol nagyjából ki tudok kapcsolódni én is.
2022. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglepően jól kezelem, hogy valószínűleg nem lesz több (egyedülálló anya lettem). Mióta megszületett a lányom sok mindent másképp látok, és bár gyerek előtt úgy voltam vele, hogy felőlem lehetne három is, most már úgy gondolom, hogy valószínű nem lesz több, sokkal több minőségi időt tudok fordítani erre az egyre, több mindent tudok neki megadni anyagilag is és érzelmileg is. Sokat gondolkoztam ezen és arra jutottam, hogy lehet akkor sem vállaltam volna be másodikat, ha nem lepett volna le a lányom apja.
2022. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerek olyanokat, ahol 1 gyerek van csak, annak legyen meg mindene, vagy azért van 1 gyerek, mert az apával szétmentek az uj pasi meg nem akar gyereket. anyuka az utolso esetben akart másodikat, az uj pasi nem .igy nincs közös. kialakulhat nálad kérdező, hogy mire 6-10 év körüli lesz az első gyereked, akkor szülsz másodikat. van ismerösöm aki 1 gyereket akart, és a férjével még is válaltak még ketőt.
2022. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!