Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen rendszerességgel...

Milyen rendszerességgel viszitek a gyermeketeket védőnőhőz/háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Persze nem védőoltásokra gondolok, hanem mondjuk 10 hónapos korában nem igazán értem minek kitölteni a kérdőívet meg méregetni, ha nincs rendellenes betegségünk. Ha az lenne, azt én is észrevenném, vagy védőoltások alkalmával feltűnne...

2022. febr. 18. 15:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk ez az ajánlás (külföld), de nem kötelező: első hét, 1 hónap, 2 hónap, 4 honap, 6 hónap, 9 vagy 12 hónap, 18 hónap, 2 év, 4 év, 6 év, 10 év, 14-16 év. Ez nálunk nem sok. Szóval én mindre elviszem. Ha oltást kérünk a gyereknek, akkor több időpont
2022. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
persze kérdező, és mi van ha valamit te, doktor anyuka nem helyesen diagnosztizálsz? Akkor mindenki szemét lesz mert nem figyeltek a kis tündérbogyódra megfelelően igaz?
2022. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Nyugat Europa

orvoshoz : ha beteg, ugyhogy meg sosem voltunk ( mar iskolas)

vedono fele: babakorban ha meretni akarja valaki, vagy kerdese van, nem kotelezo

2022. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Az első évben havonta vittem a védőnőhöz és a gyerekorvos is ilyen rendszerességgel akarta látni - ez még covid előtt volt
2022. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Ne magadból indulj ki!


A védőnőnek azt is látlnia kell, hogy rendesen ellátod-e, nem bántalmazod-e.

Stb

Nem feltétlen csak a helyes fejlődési ütemről szól.



A státuszlapok pedig a dokumentáció részèt képzik.


Nekem jó volt, hogy mentünk.



Naggyal covid előtt havonta 14 hónapos korig

Majd 18 hó

2 év stb ( ami a kiskönyvben van)

Kicsivel viszont 6 hónapos korig havonta, onnan csak a kiskönyv szerint a covid miatt

Csak amikor hazajöttünk làtogatott a kicsivel, meg azóta 1 alkalommal (2 éves)


Nagynál 3 havonta jött kb..

Mindenhova így járt, a problémásokhoz gyakrabban jàr ki, ésmost is megy.


Igèny szerint lehet hozzá menni és ki is jön ( pl kiskorúakhoz szívesen megy csecsemőgondozást tanítani is( fürdetés stb)


Ezt csak amiatt tudom, mert egyèbként magánemberként is jóban vagyunk.

2022. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szval azt is nézi, hogy általam nincs-e baja meg a dokumentáció. Na ezt így értem na de engem akkor is frusztrál, hogy havonta kell menni, mert az olyankor nekem is mintha egy kicsit fontosabb hét lenne, mivel első baba. Nekem olyan érzés, hogy megint eltelt egy újabb hónap a saját családommal a babázós korszakból eggyel 1hónappal kevesebb és nincs túl nagy kedvem beteg gyerekek közé cipelni egy ilyen időszakba.. Szval tök nem értek ezzel a rendszerrel egyet és nekem rossz. A gyerekbe meg ráadásul belelátom, hogy ő sem érti szval dupla rossz
2022. febr. 18. 17:35
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Megnézte orvos 1 naposan meg 7 hetesen.Szülèsznők jöttek hozzànk az elsô 2 hétben. Vèdőnő meg szoptatàsi tanàcsadò többször voltak kint az elsô 5 hètben. Volt 8 hetesen egy csìpőultrahangja. 1x vittem 8 hònaposan orvoshoz, mert pöttyös volt. 1x vittem 4 èvesen , mert azt hittem lenyelt egyet a dédi gyógyszereiből (mentol tabletta volt). Vittem hallàs- meg làtàsvizsgàlatra. Fogorvoshoz rendszeresen jàrunk. Vèdőnő 2x 4 èvesen csinàlt felmèrő kèrdőívet.

Ennèl többször se orvos, se vèdőnő nem làtta, nem is hiànyzott. Nem Eus orszagban lakunk.

2022. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
A kötelező vizsgálatokra valamint amikor beteg mondjuk nálunk doktornő nagyon alapos kötelező vizsgálatokat nagyon szigorúan veszi
2022. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

"A gyerekbe meg ráadásul belelátom, hogy ő sem érti szval dupla rossz"


A 10 hónapos? Egyébként is mit kellene értenie rajta?


"nincs túl nagy kedvem beteg gyerekek közé cipelni egy ilyen időszakba"


Nálatok nem az "egészséges rendelésen", azaz külön időpontban van a védőnő?

Az valóban vacak.

Mondjuk most a normál rendelésen sincs beteg, mert távgyógyítás megy, illetve csak időpontra lehet menni.


Amúgy, ha megkésett fejlődése lenne bármilyen téren a gyerekednek, máshogy állnál hozzá.

Na és hol derül ki a megkésettség? Hát 99 %-ban a védőnői/orvosi viziten ha csak nincs a családban neurológus, gyógytornász, konduktor, logopédus....

2022. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

Mikor hazajöttünk, aznap kijött a védőnő. Rá 3 napra kellett nekem átvinni a dokihoz.

Az első 6 héten hetente vittem méreckedni a védőnőhöz.

Utána orvost váltottunk, a körzetissel nem értettük meg egymást.

Ezután a védőnőhöz 1 éves korig havonta mentünk, az orvoshoz pedig a városba csak az inekciókra.

Aztán 15 hónaposan, 18 hónaposan, 2 évesen majd 3 évesen kell legközelebb.


A kicsi 5 hónapos.

Vele is első nap védőnő jött, utána 6 hétig vittem mérni.

A dokihoz 1 hetesen vittem, őt már egyből be a városba.

Ugyan ez, 1 éves korig havonta, 15, 18hónap, majd 2,3 évesen védőnő, szuriknál doki.


Nekem nem esik nehezemre elvinni 🤷‍♀️

2022. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!