Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti ki szoktatok...

Anyukák! Ti ki szoktatok kapcsolódni egyedül? Hogyan és milyen rendszerességgel? Mennyi időt? Mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
És milyen idősek a gyerekek?
2015. júl. 9. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Majdnem 2 éves a nagy, félidős a kicsi a pocakban. Hetente fél napom van, akkor apukája vigyáz rá, én meg csavargok :) Kirakatokat nézek, sétálok, olvasok a szabadlevegőn, vagy elmegyek megnézni egy filmet. Kb. reggel 8-9 körül megyek el és uzsonnára jövök haza. :)
2015. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esténként elmegyek futni. Néha a férjemmel, de többnyire a gyerekek is jönnek.

Ritkán elmegyek a barátnőmhöz.

6, 12 és 15 évesek.

2015. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló édesanya vagyok, 5 éves ovis kisfiúval.

Nem élnek a szüleim, volt férjem más országban él, nincs élő rokonom és segítségem, így sok egyedül eltölthető szabadidőm sem.

Ezzel is együtt lehet (és kell) élni.

Minden pénteken vagy 2-2,5 órám, amikor úgy el tudok menni edzeni kora dálután, hogy hamarabb végzek a munkával, a kisfiam pedig még oviban van délutánig.

Nagyjából ennyi hetente.

Illetve természetesen késő este, 21. óra után, amikor már biztosan alszik a kisfiam és gyorsan összepakoltam stb. akkor tudok egyedül lenni, olvasni egy kicsit vagy beülni egy kád illatos vízben (és ott olvasni)- ennél sokkal többre hétköznap nem futja, mert azért dolgozom, elfáradok én is, aludni is kell valamikor.

Hetente 2* járok mozogni (konditerem)- az egyik alkalom ez a péntek, amit írtam, a másik alkalom általában vagy egy hétköznap délután vagy egyik hétvégi nap délelőtt- akkor jön velem a kisfiam is, ilyenkor 2 órát a terem játszóházában van. Talán még ez a másik 2 óra is csak az én időm.


Idén már egy hétre elviszi az apukája magával külföldre, ahol ő él, addig én gőzerővel tudok dolgozni és túlórázni :(- bár esténként már előre örülök, hogy mehetek pl. minden nap mozogni- ennyi lesz az én "hasznom" ebből az egy hétből. Remélem, hogy a sok munka után lesz is hozzá erőm.


Még alszik a kisfiam hétvégén is délutánonként- akkor is van 1-1 lpott óra, bár akkor inkább belehúzok a háztartásba (vasalás, ételkészítés stb.)- de előfordul, hogy én is lopok magamnak egy nyugis órát olvasni vagy aludni egy órát délután. Mondjuk havonta 1-2szer.

2015. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En is magam vagyok, mint az utolsó semmi segítseggel csak a pláne az egészben, hogy nekem van "családom". A ferjem az egyetlen akire szamíthatok. De ő rengeteget dolgozik. Havi egy fodrász, es kethetente gellak. Amire vagyom egy kavezas, torna, akarmi oda viszem a kisfiam. Olyan helyet keresek ahol tudom Ő is jól erzi magat.
2015. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hűű.. az előző egyedülálló anyukáknak hatalmas gratuláció :) Jó látni, hogy így is képesek vagytok időt szánni magatokra, sokan ezerszer jobb helyzetben is csak sírnak-rínak :)

Nekem szerencsére van segítségem, a férjem 6-15ig dolgozik és egy városban élünk az anyósommal. Így 2 naponta elmegyek konditerembe, addig a férjem vigyáz a kicsikre. Valamint szombaton az anyósom vigyáz rájuk kb. 10-18óráig. Ilyenkor van egy kis időnk egymással foglalkozni, valamint este 9 után, mikor lefeküdtek a manók :)

Egy 5éves kisfiú és egy 2 éves kislány :)

2015. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, a lányom 1 hónapos. Nekem eddig semmi programom nem volt még egyedül. Apuka egész nap dolgozik, este jön haza, olyankor elmegyünk egy nagy családi sétára, közben megbeszélünk mindent, kávézunk egyet stb. Egyedül nem megyek sehova. Persze ez nem jelenti azt h nem akarok, csak a közös családi programokat is igénylem, főleg mikor egész nap nem látjuk Apácskát.
2015. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónapos a kislányom és jelenleg 5 hetes kismama vagyok! Havonta egyszer fodrász, illetve a férjem délután szokott a kislányunkkal kettesben lenni. Egyébként a kicsi szépen játszik egyedül is, így nálunk simán megvan, a főzés, mosás, takarítás (pedig 130 nm. a ház), amikor ébren van, illetve közös játékra is van idő. Egyénként viszem magammal mindenhova, barátnőzni, vásárolgatni, kávézóba stb... Ja 2 hetente este lefekvés után elmegyünk a férjemmel kettesben, ekkor egy bébiszitter vigyáz rá.
2015. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!