Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka mennyire veszi ki a...

Apuka mennyire veszi ki a részét a babakelengye összeválogatásában?

Figyelt kérdés

Párom alapvetően imád nézelődni, vásárolni, ruhákat leginkább de bármit, gyerekeknek is. Az unokaöccsének is mindig vesz egy-egy új pulcsit vagy cipőt, ha olyan helyre megyünk vendégségbe ahol van gyerek mindig beugrik és vesz valamit a gyereknek, vagy ha egyedül megyek is rákérdez, hogy mit viszek a gyerekeknek vagy hozzon e valamit?


Azt hittem, hogy levakarhatatlan lesz majd itt a terhesség alatt a babakelengye témába de eléggé váratlanul ér, hogy abszolút hidegen hagyja. A gyereket nagyon várja, hoz-visz minden vizsgálatra, bejött ameddig beengedték, ő is kérdez, nekem azonnal vett vitaminokat, várandós ruhákat, baba olajat, mosogató meg szárítógépet hogy könnyebb legyen, mindenben abszolút segítőkész, de a bébi dolgok 100% hidegen hagyják. Ha elsétálunk a babaholmik mellett annyit mond, hogy vegyél amit akarsz, de oda se pillant, bármit veszek itthon meg sem nézegeti. A nagyobb dolgokat sem, nélküle lett babakocsi, gyerekülés stb. Helyette új tv-vel meg előszoba bútorral állított haza, és most is magunknak néz új ágyakat meg kanapékat ami szerintem messze ráérne még. Olyan, mintha azt hinné, hogy ezekre van még 3 évünk, pedig így a 7. hónapban már nem igazán.

Annak voltaképp örülök, hogy nem kell mindenről konzultálnom vele, hogy miből milyet vegyünk, de mégis annyira furcsa, hogy tényleg ennyire nem izgatja, pedig abszolút a meglepetések embere, imád önállóan venni mindenfélét és meglepni vele, de a gyereknek magától még egy textil pelenkát sem vett. Ha rajta múlna még abszolút SEMMI nem lenne itthon a kicsinek.


Én is nehezen kezdtem neki, furcsa milyen lélektani hatása van elkezdeni kiadni 10-20-100ezreket valakire aki még “nincs itt”, aztán csak betolni egy sarokba és várni, de most már azért vészesen közeledik az érkezése.


Kérdem én: normális apai reakció ez?

Őszintén a rokonságban egy nagyobb gyerek van de ők anno mindent kaptak használtan, tehát passz ki mihez hogyan áll, a baráti körben meg az az egy szem pár ahol van gyerek apuka annyira sznob hogy leült, hogy megnézze miből mi a legdrágább és azt kellett venni kész pont. Tehát nem nagyon van kit megkérdeznem erről, egy két ismerőst meg fogok de többek véleménye is érdekelne.


2022. febr. 20. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, fogalma sincs, hogy mire van szüksége egy csecsemőnek. Amúgy miért nem vonod bele? Lehet, hogy ha 2-3 opciót mutatnál, és nem az alapoktól indulna, akkor lenne véleménye!
2022. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eleinte próbáltam, mutattam ezt azt de mindenre bólogatott, neki tökmindegy alapon. De örülök, hogy akkor ez normális, csak abból indultam ki, hogy én se tudtam igazán mik kellenek, de azonnal beleástam magam, mondjuk akkor gondolom ez ilyen anyukás dolog :))
2022. febr. 20. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Hát nálunk kb semmit nem engedett venni, mert még korán van, úgyis kapunk, tényleg kell ez stb... Aztán a cuccok nagyrésze azután lett meg hogy már megszületett a baba...
2022. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem fura, mert a férjem a megszokottnál is szívesebben jött babaholmikat vásárolni. Órákig bújta a netet h milyen babakocsi gyerekülés stb legyen.

De az emberek nem egyformák.


A férjem egyedül a ruhákkal volt bajban. Meg a színekkel. Az első gyerekünk kislány, és neki ez totál új volt. Keresztfiai vannak.

Így a lányunknak olyan giccses rózsaszín cuccokat nézett mindig, h már nekem fájt 😅

2022. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
Szoval kinyalja a feneked, alád rakott mindent szó nélkül, de te generalod a problémát.. Nem mindenkit érdekel, hogy milyen takarója legyen, neg milyen mellszivo kell.
2022. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Az én férjem már a babavállalás előtt zarándokolt a babaruha részleghez.:D

Már kész listája van excel táblázatban, hogy mire lesz szükség, kb. árakkal, beszerzési hellyel.

Nálunk én vagyok, aki fogom vissza, hogy még csak most töltöttük a 12. hetet, várjunk még a vásárlással. De amúgy ez a lista dolog hasznos így is.

Számomra furcsa hogy a te férjed vásárolós, ilyenkor mégsem az. De ezer oka lehet, esetleg próbáltad direktbe megkérdezni őt erről?

Egyébként felesleges összehasonlítgatni az apukákat, mert ott aztán tényleg nagy a szórás, hogy ki miben hajlandó részt venni vagy milyen apai mintákat hoz, milyen szerepet szán magának.

2022. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!