Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek miből állt/fog állni a...

Nektek miből állt/fog állni a babakelengye?

Figyelt kérdés
Mi az, amit semmiképpen nem hagynátok ki,ill.amit igen?
2019. jan. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Áprilisi lesz a pici. Még nem vettünk meg semmit, csak össze van írva a lista. Babona :)

Nagyobb dolgok: babakocsi (multifunkciós nagy mózessel, mert szeretném sokat kint altatni a kertben), Adamo hinta (kaptuk), fürdetőkád állvánnyal, hordozókendő, bababútor (kiságy, pelenkázó komód, ruhásszekrény).


Apróbb dolgok: 2 cumisüveg, tisztítókefe, anyatejes zacskók, 2 db cumi, lázmérő, vízhőmérő, orrszívó, légzésfigyelő és bébiőr, ruhák (ezt nem írom ki tételesen, mert kapunk is rengeteget). Popsikrém, popsitörlő, hintőpor, köldökfertőtlenítő cuccok, fürdető. Kiságyba takaró, rácsvédő, babaöböl. Végtelen mennyiségű textilpelenka.

Mérleget, mellszívót kapunk kölcsönbe.

Úgy álltunk hozzá, hogy mindenből veszünk 1-2-őt (cumi, cumisüveg), ha kell, inkább pótoljuk majd, minthogy őrizgessem a feleslegeseket. Biztos vannak benne hiányosságok és kell majd utólag is beszerezni, de inkább előbb kiismerjük a babánkat, utána vesszük meg, amire még szüksége lesz. :)

2019. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami nekünk fontos volt.

20db textil pelus, 2 kifogó, eldobható pelenkázó alátét, pelenka, popsikrém, fürdető, kád állvánnyal, kiságy, lepedő, rácsvédő, hálózsák, 3 kistakaró, multi funkciós babakocsi, overál, 2 meleg 2 vékony sapi, rugik, nacik, bodyk, zoknik, mérleg, mellszívó (először kézit vettem, majd 1 hét után vett a férjem elektromosat) cumi, pelenkának kuka (ikeás szettünk van), szennyeskosár babának, körömvágó készlet, lázmérő, hajkefe,


Nekem még jól jött a szoptatós melltartó és a melltartó betét, meg persze a kórházba tena discreet pants, bimbóvédő


Később jól jott

Kiságy forgó, játszó szőnyeg, pihiszék, csörgő


Ami szerintem feleslwges

Ágynemű, baldachin, szopi párna (nem jött be de terhesség alatt jó volt aludni vele), pólya

2019. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen és ami bejött a hordozó kendő
2019. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Második gyerekem érkezik február elején, az alábbiakat szereztük be (illetve nagyobb részét még az első gyereknél):


Szoba:

- kiságy

- pelenkázókomód

- pelenkázómatrac a komód tetejére (de lehet merev palankázólapot venni, ami a kiságy tetejére tehető.)

- matrac a kiságyba

- rácsvédő (ez elég felesleges)

- plédek /takaró + huzat / hálózsák - nekünk mind van, midnegyiket használtuk is, de van, akinek nem szükséges mindegyik

- légzésfigyelő


Ami nekünk nincs: baldachin (szerintem felesleges), bébiőr (kicsi a lakásunk, mindent hallok), járóka, szintén kicsi a lakás), bébihinta, pihenőszék (mi megoldottuk a mózeskosárban, annak hintázatható az alja)


Ruhák:

- bodyk, rugdalózók

- nadrágok, pulóverek (néhány darab)

- overálok (téli, illetve annó az őszi fiamnak átmeneti plüssoverál)

- néhány zokni, harisnya

- sapkák (benti - nekünk ez nem nagyon kellett, ill. kinti), sál, kesztyű


Tisztálkodás, babaápolás

- kád + állvány (ez utóbbi sokaknak felesleges, nekünk jó volt)

- tetra kifogók, törölközők (elég egyik fajta, de nekünk mindegyik volt)

- textilpelenkák

- pelenka (eldobható vagy mosható), popsitörlő, pospikrém, fürdető (bolti vagy gyógyszertári), esetleg olaj

- fésű, hajkefe (nekünk koszmó idején kellett csak)

- körömvágó olló (mi babáknak valót használtunk, de sokak szerint felesleges)

- vatta, fültisztítópálcika a köldökcsonk ápoláshoz


Ami nekünk felesleges volt: testápolókrém (amikor később kellett, akkor meg csak a gyógyszertári segített), hintőpor


Otthonról elmenni:

- babakocsi - nekünk 3az1-ben volt, kihasználtuk minden részét

- Autós hordozó (ha nincs a babakocsihoz, akkor külön)

- Hordozókendő: első gyereknél nem volt, meitait használtam fél éves kortól, de most lesz kendőnk is


Gyógyszerek:

Amit az orvos felír: D-vitamin, K-vitamin, lázcsillapító, esetleg alkohol


Etetés: na, ez az a téma, ahol nem tudhatod, hogy csak anyatejes lesz-e, ha igen, mennyi felesleg lesz, vagy kell-e tápszer is, így a lista is ettől függ. Szerintem előre nem érdemes sok mindent megvenni.

- Mellszívó, melltartóbetét, kenőcs, esetleg bimbóvédő (nem feltélenül), ha van felesleges tej, akkor anyatejgyűjtó zacskó, edények

- Cumisüveg (szerintem kezdetnek 2 elég, lehet nem is használod), cumisüveg-melegítő (nem létszükség, előre ne vedd meg)

- Mérleg (nem feltétlen kell)

- Tápszer, ha szükséges

- Sterilizáló folyadék (ez sem feltétlenül szükséges, máshogy is lehet sterilizálni)

- Cumi (előre ne tárazz be sokat, hátha nem is kell)


Játékok:

Eleinte nem kell sok. Nekünk volt játszószőyegünk, zenélő-forgó az ágy fölé, babakocsira akasztható (zenélő játék), egy-két csörgő és plüss, aztán úgyis bővül a készlet (pláne a plüss, egy idő után lépni sem lehet tőle)


Hát nagyjából ennyi.

2019. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam: lepedő, matracvédő, orrszívó-porszívó (volt kézink is, de semmit nem ér), vízhőmérő, lázmérő.
2019. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;)
2019. jan. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!