Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakelengye mi? Mennyiből?

Babakelengye mi? Mennyiből?

Figyelt kérdés
Kb ki mennyiből hoztaki a babakelengyét? Mik voltak az "extrák" amiket vetettek? Mi volt az ami szerintetek felesleges?
2019. jan. 18. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Babakocsit anyósom vette: 25,000.-

babaágyat kaptam a barátnőmtől

SZekrény nem kellett

Minden egyéb kezdésnek: 50,000.- (Brendonban és Auchanban vásárolva).


Extrát felesleges dolgot nem vettem.

2019. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hú, én sosem számoltam össze, mennyit költöttünk, lehet, jobb is, bár szerintem nem szálltunk el. Most a másodikat várom, mivel mindent félretettünk, most nem sok mindent kellett venni.


Nem vettünk semmi extrát, bár ugye annyira egyéni, hogy kinek mi az extra. Inkább olyan van, amit elsőre nem vettünk, de most lehet fogunk, pl. cumisüvegmelegítőt nem vettünk, de ha a második gyerek is tápszeres lesz, akkor beruházunk egyre.


Egy-két dolog volt felesleges, de azokat nagyrészt úgy kaptuk, pl. kézi orrszívó, gyógyszeradagoló cumisüveg.


Egyébként ahány anya, annyiféle lista, van, akinek néhány tételből áll a listája, van, aki meg milliókat költ.


Nemrég írtam egy igen részletes listát:

[link]

2019. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi nulláról indultunk (szó szerint csak a falak voltak meg a babaszobában), így szekrénnyel, ággyal, kocsival, stb. 2 gyerekre volt kb. 400ezer a vége.
2019. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok dolgot ikeaban vettem kiságy pelenkazo matrac lepedő ágynemű textilpelusok. Egy kis komód ( 35-40 ezer kB)

Kisruhak egy része új, rendeltem a George rol, másik része hádás. Ilyen pici méretben lényegében nem is hordott darabokat lehet kifogni olcsón. 50 körül volt

Használtan vettem kiságy forgot (projektorost) rezgő pihenoszeket hintat 17 ezer) .

Ebbol egyik bevalt, másikat két nap alatt eladtam.

Babakocsit használtan vettük szintén.

3 in 1 volt 50.000.

Amit még újonnan vettem és nekem nagyon bevalt az a szoptatós párna terhesen csak azzal tudtam aludni és szoptatáshoz is bevalt. (6000)

Kiskad állvány használtan (4000)babatarto szivacs fésű szett koromollo cumik cumisuvegek lazmero törölközők bababoltbol (15 ezer)

De nekünk nincs rokonság akiktől bármit ingyen kaptunk volna.

180 ezer körül áll meg az egész.

2019. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kombi babaágy 60ezer

Babakocsi 115ezer

Ruhák 30ezer

Cumisüvegek sterilizálóval avent csomagba 12ezer

Babakád hőmérős alvannyal együtt 20ezer

Legzesfigyelo 15ezer

Tisztálkodási szerek mosópor 20ezer

Pár csomag 1es és 2es pelenka pampers 25ezer

EZ is attól függ kinek mennyi pénze van rá. Mi pont előtte házasodtunk össze és abból származó befolyt összegből vásároltunk be.

2019. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

140*70 átalakíthatós babaágy 10 000.-

babakocsi 12 000.-

nagyon sok ruhát varrtam ez nem tudom mennyi volt

egyéb dolgokra 30 000.-

bútor ilyesmi nem volt szükséges


nem vettem semmi feleslegeset nem volt extra

csak az ami tényleg kell


utólag ha kellet valami megvettem - ilyen volt az orrszívó olyan 1 évesen

2019. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk elég nagy lett a végösszeg (hétszámjegyű), viszont tényleg nem ez az átlag, plusz mi teljesen átalakítottunk itthon egy szobát babaszobává, és mindent újonnan vettünk, sokmindent külföldről. Nyilván sokszor túlzásokba estem, pl. a babaruháknál, vagy a babakocsiból is van olcsóbb, de nekem egy bizonyos márka tetszett nagyon.

Az extrák ezek voltak (szerintem):

-Adamo hinta

-4moms pihenőszék

-olyan etetőszék, amit már újszülött kortól használtunk a babánkkal

-törlőkendő melegítő/melegen tartó


De sokak szerint felesleges a Nosiboo, mert jó a porszívós orrszívó, vagy a körforgó is csak felesleges porfogó, esetleg nem kell az elektromos sterilizáló sem, mert elég "kifőzni" mindent. Valaki átvészeli az első 6 hónapot egy babakocsival, pár babaruhával és pelusokkal. Aztán vannak az olyanok, min én, aki egy komplett bababoltot rendez be otthon... :D De mindnek hasznát vettük, és semmit nem éreztem kimondottan pénzkidobásnak.


Szerintem a szülés után is látod majd, hogy mi az, amire szükségetek lesz, és akkoris lehet beszerezni sokmindent.

2019. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!