Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben? Az...

Mit tennél a helyemben? Az exférjem nem viszi túlzásba a gyerekekkel való törődést (többi lent)

Figyelt kérdés

Próbálom röviden... A gyerekeim apja elköltözött a szeretőjéhez, ennek már egy éve. Azóta egyre kevesebbet foglalkozik a gyerekekkel, mostanra jutottunk el odáig, hogy hetek óta nem vitte el őket láthatásra. Kiderült, hogy ezen a hétvégén sem viszi el őket, pedig elméletileg ez lenne az apás hétvége. (a múlt hétvégén azért nem vitte őket, merthogy az nem volt apás hétvége... logikus...). Egyébként bármikor láthatná őket, ha akarná. Ahogy ritkul a láthatások száma, a gyerekek kezdik elengedni ezt a egészet, már nem is várják az apjukat, hogy jöjjön.

Én is elengedném, de aggódom, mert sajnos nem vagyok teljesen egészséges. Ha történik velem valami, és az apjukhoz kerülnek, duplán meg fogja őket viselni, mert lassan mintha idegen lenne számukra a saját apukájuk...

Nekem nincs olyan rokonom, akihez kerülhetnének adott esetben.

Ti mit tennétek a helyemben?



2022. febr. 22. 19:15
A kérdező szavazást indított:
Erőltetném a kapcsolattartást az apukával, hogy ne haljon el a kapcsolat a gyerekek és közötte
Elengedném a dolgot és reménykednék, hogy egészségben fel tudom nevelni a gyerekeket
Egyéb válasz
35 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Keresnék valakit vész esetére.
2022. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Esetleg egy új pár neked? Tudom nem egyszerű, de neked is segítség lenne ha elfogadja a gyerekeket is.

Kényszeríteni nem tudod az apát hogy szeresse őket. Ha el is vinné őket muszájból akkor se jó a hozzáállása.

2022. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Egy új kani nem fogja tudni pótolni az apjukat. Hiába fog 100x többet foglalkozni a gyerekekkel, azért mégis ott lesz bennük a tüske, hogy a saját apjuknak nem kellenek.
2022. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy logikus lépés lenne egy új párkapcsolat, de egyelőre nem vagyok még felkészülve rá. Így belekezdeni, kényszerből - nem sok értelme lenne. :(
2022. febr. 22. 20:42
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy a látogatás az jog nem kötelesség. Fizetni kötelező a gyerek után.
2022. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5: igen, ez jogi szempontból tökéletes kifogása a jellemtelen embereknek...
2022. febr. 22. 20:50
 7/15 A kérdező kommentje:
(Egyébként a gyereknek nem lenne joga tartani a kapcsolatot a külön élő szülővel?)
2022. febr. 22. 20:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De. Csak a legtöbb apuka kakkant rá.
2022. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi képp ne alapozz az ex férjedre!

Ezek a rutkuló találkák csak ritkábbak lesznek

2022. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Családtag aki nevelnek ha gond van?
2022. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!