Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a gyerkeiket magukról/pár...

Akik a gyerkeiket magukról/párjukról nevezték el, azok hogy különböztetik meg a gyereket? Főleg, ha a név szinte becézhetetlen?

Figyelt kérdés
Azok válaszoljanak, akik a gyerekeiket magukról (a fiút az apjáról, a lányt az anyjáról), vagy valamilyen közeli hozzátartozójukról nevezték el.
2022. febr. 23. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Apukám, tesóm, unokaöcsém is Zoltán. Zoli, Zolcsi, Zolkó. Pontosan tudjuk kiről van szó.
2022. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám és keresztanyám is Katalin, a mama az mama vagy Kati néni. Keresztanyám pedig Kata vagy kerianyu. Sose volt gond.
2022. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Szintén Zoli a férjem, Zolkó a kicsi. Ha becézhetetlen lenne akkoris gondolom a kontextus miatt meg lehetne különböztetni a felnőttet a gyerektől, vsgy lenne nem a nevéből eredő becézése.
2022. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És a Viktor? Patrik?
2022. febr. 23. 19:37
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Dani a férjem, Danika a fiam.

Ha becezhetetlen lenne akkor szimplán csak apának hívnám,a gyereket pedig a nevén.

2022. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Öregdodi, Nagydodi, Kisdodi, Józsika.

Feri, Ferkó, Ferus.

Kisjutka, Nagyjutka.

Óborzalom.


Kínosan ügyeltünk rá a férjemmel, hogy a családban 100 éve tutira nem előforduló neveket keressünk... -_-

2022. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egymás közt becenevekkel. De ha levél jön, fel kell bontani, hogy kié, mert névről nem derül ki.
2022. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Fú, engem ettől ráz a hideg. Amikor a papa a Laci, apuka a KisLaci, a gyerek meg a Lackó/Lacika... Pedig férjeméknél is hagyomány (volt), hogy az elsőszülött fiú az apja nevét kapja, így pl a férjem neve ugyanaz, mint apósomé, de mi szépen megszakítottuk ezt. És még csak nem is miattam - a férjem volt, aki kategorikusan elutasította, hogy az ő nevét kapja a fiunk. Szerencsére nem lett ebből sértődés.

Az én családomban is ez a szitu, az idősebbik bátyám neve ugyanaz, mint apué. Csak hát velük nekem nincs ilyen problémám, mert aput apunak hívom, a bátyámat meg a nevén 😃 Nem tudom, nekem ez nem szimpatikus, függetlenül attól, hogy még az én szüleim is így csinálták, és úgy nőttem fel, hogy két ugyanolyan nevű családtagom van.

2022. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, a kérdésre válaszolva, eltérő becenévvel van megoldva férjeméknél és az én családomban is. Tehát mindketten Jánosok, és após a Jani, férjem meg a Janesz. Otthon meg apukám a Kálmán, bátyám a Kálmika. (Nem ezek a neveik, csak példaként írtam, hogy ugyanígy.) #8 voltam
2022. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Volt egy szomszedunk, ahol a fiu az apa nevet, a lany az anya nevet kapta. Szerintem ossze nem keveri az ember, hisz nem mondja a ferjenek, hogy gyere Zoli kicserelem a pelenkad. En en nem adnam igy, de ha valakinek ez tetszik, szerintem nem gaz.
2022. febr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!