Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a gyerkeiket magukról/pár...

Akik a gyerkeiket magukról/párjukról nevezték el, azok hogy különböztetik meg a gyereket? Főleg, ha a név szinte becézhetetlen?

Figyelt kérdés
Azok válaszoljanak, akik a gyerekeiket magukról (a fiút az apjáról, a lányt az anyjáról), vagy valamilyen közeli hozzátartozójukról nevezték el.
2022. febr. 23. 18:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Férjemet Péternek hívják és nagyfiamat is így .de én is meg gyerekek is itthon férjemet csakúgy hivjuk Apa ,fiamat meg Péter vagy petike.


Lányomat úgy hívják többek között mint engem viszont lányomnak 2 keresztneve van és második keresztnevét használjuk mindenhol.


Leveleket meg simán meg lehet különböztetni kié lévén fiamnak és férjemnek is 2 keresztneve van második keresztnév különböző így csak rá kell nézni névre vagy feladója ránézek és tudom ki kapta.

2022. febr. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De a Pétert, Lacit lehet becézni. A Viktort max Vikinek vagy Vityának lehet, esetleg Viktorka. Patrikot hogy különbözteted meg? Patrikka? Patrikácska?
2022. febr. 24. 06:36
 13/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert az ugye tiltva van, hogy Patrikot Bömbinek, Macinak, Mokuskanak becéze az ember....
2022. febr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Patrik lehet Pati, Riki, angolosan ejtve "Pet".

Viktor lehet Vik, Viku, Vikó, felőlem akár Totó is.

Ha már az alap névadásban nem voltatok fantáziadúsak, a becézésben kénytelenek lesztek azok lenni. :)

2022. febr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
De bzdmeg, ha leszarod meg nem relevánsak a válaszok, akkor miért ezt kérdezted? Miért nem külön a két nevet?
2022. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Viktor ma nagyon ügyes volt az oviba. Sokat játszottak de Viktor ment érte ebéd után.

Szerintem a kontextusból lejön kiről van szó.

2022. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
Persze, csak nem marad örökre gyerek. Meg nem fog 18 év után elhunyni az apja, jobb esetben.
2022. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!