Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha behoznák azt...

Mit tennétek, ha behoznák azt a szabályt, hogy szülés után 6 héttel vissza kell menni dolgozni, mint más országokban, és megszűnik a csed, gyed, gyes, csp?

Figyelt kérdés
Tudom, itt mindenkinek mérnök a férje meg saját vállalkozása van, de vegyünk alapul egy bolti eladó-gyárimunkás, esetleg tanár-tanár, vagy szállodai recepciós-ügyfélszolgálati ügyintéző párost, akik azért nem keresnek annyira jól, hogy 3 évig, vagy huzamosabb ideig nélkülözni tudjanak egy teljes fizetést. És se gyes, se gyed, se csed nem lenne, viszont ingyenes bölcsi igen?
2022. febr. 25. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön se kell visszamenni 6 hét után.... Ahogy itthon se kötelező 3 évig otthon lenni
2022. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

#1

Igen, úgy en bloc dolgozni se kötelező, éhen is halhatsz.

2022. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Itthon is nagyon ritka már az, aki megengedheti magának, hogy 3 évig otthon maradjon a gyerekkel. Legalábbis az én környezetemben 2 éves koruk után visszamegy az anyuka dolgozni.

Kérdésedre válaszolva: ha itt is ezt szokta volna meg a társadalom, akkor ez lenne a természetes. Hirtelen bevezetni viszont nem igazán lehetne, abból óriási felháborodás lenne. Legfeljebb fokozatosan csökkenthetnék, mint ahogy a nyugdíjkorhatárt emelik lassan, de biztosan.

2022. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Semmit, nem mennék vissza bejárós munkahelyre.

Nem keres milliókat a férjem, de kijövünk belőle, én pedig a kisvállalkozásommal ki tudom egészíteni kicsit.

2022. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

2!


Nem hát. Gyereket se kell vállalni.

2022. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Maradnék itthon ameddig tudok. Én 3 éves koruk után mentem csak vissza dolgozni, de mi tényleg mérnökök vagyunk mindketten.
2022. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Egy nagy félreértés ez a 6 hét, csak mondom, sehol nincs ilyen. És a 3 év itthon amúgy 2 év, mert 2 év után már csak a gyes van, azzal meg nem szaladsz messzire, 28 ezer ha jól emlékszem. Ha pénzt akar egy anya akkor itthon és külföldön is dolgozni kell mennie.
2022. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Sehol sem kötelezik az anyákat arra, hogy 6 hét után visszamenjenek dolgozni, ez egy ordas nagy baromság. A legrosszabb, ami történhet ilyenkor, hogy elveszíti a munkahelyét, de akkor meg kap általában segélyt.

Nem ismerek minden országot, UK-ban éltem, ott így volt: fizetett szülési szabadság 9 hónap+3 hónap fizetetlen, amikor még tartják a helyedet a munkahelyeden. Ingyenes ovi 3 éves kortól (nagyon rászorultaknak 2 éves kortól) napi 3(!) órában. Ez alatt, illetve napi 3 órán túl kőkeményen fizetős. Aki nem dolgozik, az a gyereke 5 éves koráig jelentős összegű segélyt kap (Income Support).

Valahogy nem rohannak ott sem vissza tömegek dolgozni, legalábbis olyan munkakörbe nem, ami keveset fizet.

2022. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy nem lenne gyed, nem jelentené azt, hogy kötelező visszamenni dolgozni.

És "külföldön" sincs így, én max az USA-ban tudom, hogy így van, de ott meg munkahely függő, hogy mennyi szülési szabit adnak, adhat többet is.

Egyébként én egy évben simán kiegyeznék, majd egy évig gyed + 4 órás munka, két év után meg vissza teljes munkaidobe. Ha lett volna ilyen opció a munkahelyemen, hamarabb visszamentem volna.

2022. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem mennék vissza. Nem vagyunk gazdagok,diplomások se,de 1 évig tuti biztos kihúznám itthon minimum. De inkább 2.
2022. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!