Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista gyerkőc mellé vállalná...

Autista gyerkőc mellé vállalnátok kistestvért?

Figyelt kérdés

2022. márc. 5. 15:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Én igen. De ez én vagyok
2022. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyire jól funkciónáló autistáról beszélünk..

Nem mindegy, hogy csak van pár fura dolga, de amúgy képes ellátni majd magát és eltartani, vagy egész életében képtelen lesz önállóságra.

2022. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
AZ attól függ, milyen mértékü az autizmusa és mennyire megeröltetö a mindennapokban az ellátása.
2022. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az enyèm okos, el tudja làtni magàt, de extra visìtòs.
2022. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyermektől függ.Van olyan autista akin észre sem veszed szinte,és van olyan aki mellé nem való kistestvér.
2022. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha viszonylag enyhe autizmusa van, akkor nem látom okát annak, hogy ne legyen kistesó. Viszont ha nem önálló, és valószínűleg sosem lesz annyira önálló, és mindig el kell majd látni őt... ha úgy érzitek, hogy megtudtok birkózni az ő ellátásával és plusz egy piciével is, akkor hajrá. Mert pl. nekem a párom autista, viszont így amúgy meg nem mondanád róla, hogy ő az. Önálló, mindig is az volt, dolgozik, stb. Viszont tudom, hogy ott van a másik véglet is, amikor nem annyira önállóak, és tényleg kell nekik a segítség.
2022. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2022. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs milyen mértékű lesz, még kicsi. Egyelőre sehogy nem fejezi ki magát, nem beszél, nem mutogat, nem hallgat a nevére. Rosszul eszik, alszik. De gondolom korai fejlesztéssel ez alakítható.

Akinek autista a gyermeke hasonlóan indult?

2022. márc. 5. 15:25
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idös a "még kicsi"?
2022. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idos ? 5 eves kor elott eleve nem is diagnosztizaljak.

Attol fugg, milyen . Magat ellatni keptelen, vagy olyan akinek 20 eves koraban derul ki, hogy autista, szinte tunet nelkul.

Erre igy nem lehet valaszolni.

2022. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!