Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok gyereket csak...

Ti vállalnátok gyereket csak azért, hogy a meglévőnek legyen kistestvére?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem szeretne több gyereket. Az egyetlen ok, amiért én gondolkozok rajta, hogy a lányunknak így nem lesz testvére.


Ez szerintetek elég ok? Ti vállalnátok így még egy gyereket?


2015. febr. 15. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy nemkívánt gyerek érezni fogja hogy nem akarták. Szerintem csak akkor vállajátok, ha azért akarjátok mert vágytok még egy babára, ne azért hogy legyen tesója.
2015. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez hülyeség. A gyerek nem kiskutya, hogy szerzek be még egyet, hogy a másik ne unatkozzon.

Gyereket csak és kizárólag úgy lehet vállalni, ha Ti akarjátok, semmi más indok nem elfogadható.

2015. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Ez akkora baromság, testvér nélkül is simán fel lehet nőni, az ég világon semmi hátránya nincs.
2015. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Azért az nem mondanám, hogy nincs hátránya.
2015. febr. 15. 14:27
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Én jó testvérrel nőttem fel, számomra alap, hogy vagy több lesz, vagy egy sem. De ti ezt nem gondoltátok előre végig? Ha nem akartatok egykét, miért vágtatok mégis bele? És pontosan miért nem akartok másodikat? Mert ha anyagilag nem engedhetitek meg magatoknak, vagy rossz a házasságotok, akkor persze nem érdemes vállalni. Ha az én egyetlen okom az lenne a második gyerek ellen, hogy így is teljes a család, akkor vállalnák. A másodikat is ugyanúgy tudnánk szeretni, mint az elsőt.
2015. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Végiggondoltuk, egyet szerettünk volna.


De az ember változik, mi is változtunk. Akkor úgy gondoltuk, ez nem olyan fontos. Ma már máshogy látom.


Nincs ellenérvünk, ahogy érvünk sem. Nem vágyunk rá, semmi olyat nem érzek mint amikor arról volt szó, hogy gyerekünk lesz. Nem tudom ezt megmagyarázni.

Az egyetlen észérvünk mellette, hogy így lenne a lányunknak testvére.

2015. febr. 15. 14:34
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez van nálunk is!!!

Mi se akarunk tesót, de néha elgondolkozom rajta, hogy kell a testvér és mi lesz vele, ha mi nem leszünk...

De mindezek ellenére azt mondom, hogy nem, nem lesz tesója!

2015. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem észérv.
2015. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak ematt nem vallalnek. Ha ugy erzem, keszen allunk ra a ferjemmel, akkor. De szerintem ez evidens.
2015. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!