Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok így kistestvért?

Vállalnátok így kistestvért?

Figyelt kérdés

Első babàmmal a terhessèget toxèmia miatt 33 hèten me kellett szakítani, 1300grammal született szerencsere semmi problèma nem lèpett fel, 4 hèt mulva velünk volt, úgy nèz ki semmi baj....

Ezek utàn mernètek vàlalni mègegy gyereket? Ersze beszèlek erről orvossal is, de hàt ők nyíltan nem mondhatja ki...

Anyagilag megtehetjük, fèrjem ès èn is nagyon vàgyunk rà....


2014. nov. 10. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze h vallalnek. Biztps vegigizgulnam a terhesseget es paramami lennek, de ha szeretnetek meg babat akkor mindenkepp!.csak pozitivan :)!
2014. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztosan vállalnék. Nekem sem volt egyszerű az első, de gondolni sem akarok arra, hogy megismétlődhet. Majd a következővel semmi gond nem lesz és kész. :)
2014. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is vállalnék! Nekem a másodikkal volt toxémiám, igaz csak a 38.hétre tetőzött a dolog. Mégis vállaltunk még egy babát, de kettő lett belőle :). Ikrekkel még nagyobb az esély a toxémiára,izgultam is rendesen, de velük nem alakult ki!
2014. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen vallalnek :)
2014. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonló cipőben jártunk. A fiunk 34. hétre született hirtelen fellépő toxémia miatt. Most lesz 4 éves. A beszéddel van lemaradva, de ott is nagy a fejlődés amióta ovis.

A kicsi bő 2 éves, egy igazi két személyes gyerek. Ő időre (40. hét) született császárral (20 hónap van a két gyerkőc között). A végén volt határértéken a vérnyomásom, de nem volt semmi gond. Félidőtől gyakrabban kellett az előzmények miatt a dokihoz járni + otthon is mérni kellett a vérnyomásom.

Most várjuk a 3. gyerkőcöt. A 34. hétben vagyok, egyelőre semmi toxémiás tünet, minden érték ideális. Most 4-5 hetente járok dokihoz (ugyanaz a doki minden terhességnél).

Szóval nem törvényszerű, hogy a következő terhességnél is lesz toxémia.

Azt mondjuk hozzátenném, hogy a kicsi lány, és a pocaklakó is az 99%-ban, bár nekem nemtől függetlenül mindhárom terhességem elég megterhelő volt (első trimeszteri hányás, végig émelygés, reflux, nehéz mozgás). Gyakorlatilag ugyanazokat a tüneteket produkáltam ugyanakkor mindháromszor.

A toxémia okát meg nem tudják, mitől van.

2014. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek is valahogy ilyen tájt kellett megszülnie a babát,nagyon rosszul volt a terhessége alatt,szinte végig feküdt,de még akkor is rosszul volt.Az orvos nem ajánlotta az újabb babát.Nemrég született meg a harmadik :) a másodikat 35 hetesen szülte meg,koraszülöttként valami hatalmas óriásbaba volt 3500 g körül,a harmadikat teljesen normális időben.A vérnyomása,pulzusa végig vacakolt,és vizesedett nagyon,de a gyerekek egészségesek lettek.
2014. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is csak ismerősről tudok írni, elsőnél nagyon durva toxémiája volt, 28 hetesen el kellett venni a babát, 75 dekával született (6 hóig kórházban volt, teljesen egészséges, most kezdi az iskolát), viszonylag kis idő múlva jött a kistesó, minimális toxémia mellett 37 hétig kihordta, jó súllyal és egészségesen született a baba! :) Sok sikert! :)
2014. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jól esik hogy csak bíztatàst kaptam...
2014. nov. 12. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!