Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön karácsonyozás, óriási...

Külön karácsonyozás, óriási balhé - ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Idén először nem mennék 24-én a szüleimhez karácsonyozni, hanem inkább otthon maradnék kettesben a párommal. Ez lenne az első ilyen karácsony, a szüleim biztosan kiborulnának és zsarolnának, ahogy csak tudnának. Van egy 10 éves testvérem, általában ő a lelki zsarolások tárgya, hogy "de hát a kistestvéred nagyon vár téged haza", meg "mi vagyunk a családod, ez az otthonod" stb.


Igazából már évek óta külön élek, de most lett egy komoly kapcsolatom, nemrég összeköltöztünk és úgy érzem, most vele szeretnék lenni kettesben, aztán másnap majd meglátogatjuk őket is.


Már előre félek, mit kapok ezért a bejelentésért és a testvéremmel való zsarolás is iszonyú, mert tényleg nagyon szeretjük egymást, de hát, valahol érthető az én helyzetem is, úgy gondolom.


Ezzel a férfival el tudom képzelni az életemet, tehát teljesen indokoltnak érzem a csak ketten karácsonyozást.


Ti mit gondoltok? Konfrontálódnátok a szülőkkel? Tényleg óriási balhéra gondoljotak, mert az lesz... Vállalnátok?



2016. okt. 17. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/134 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 25 éves vagyok.
2016. okt. 17. 16:34
 2/134 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem alap, hogy a 24-ét mindenki a párjával (meg az esetleges kisgyerekével) tölti.


25-26-án lehet a szülöket meglátogatni, de csak ha elérhetö közelségben vannak, illetve ha nem stressz az eredmény.


A helyedben ragaszkodnék ahhoz,h ogy 24-én kettesben maradtok otthon. Másnap meglátogatjátok a szüleidet meg a testvéredet, ha nincs veszekedés.

Ha a szüleid cirkuszoknak, akkor jobb,ha elöre közlöd velük, hogy ha nem állnak le, akkor 25-26-án sem mentek oda, mert a karácsony nem veszekedésröl meg stresszelésröl, hanem szeretetröl kellenek, hogy szóljon.

(A testvéreddel meg meg tudod beszélni, hogy nem vele van bajod, esetleg hogy ha a szülök nem viselkednek normálisan. akkor ö jöjjön el hozzátok)

2016. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/134 anonim ***** válasza:
16%
Rendben, de akkor se akarj majd a családoddal karácsonyozni, ha egyedül maradnál. Szerintem az a normális, hogy mivel a karácsony a család ünnepe, ezért a családommal vagyok, nem csak a pasimmal.
2016. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/134 anonim ***** válasza:
85%
Én vállalnám akár azt is, hogy 25.-én felállok az asztal mellől, és hazamegyek, ha megy a cirkusz, amiért 24.-én nem mentünk. Ne hagyd magad zsarolni.
2016. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/134 anonim ***** válasza:
85%
De milyen család az, amelyik zsarol?
2016. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/134 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen érthető, hogy egy komoly kapcsolatban, főleg, hogy összeköltöztetek, együtt töltitek a Szentestét. Ha most nem teszed meg ezt a lépést, akkor jövőre kell vagy azután.

A testvéreddel beszélj külön, biztos neki is nehéz lesz. Bátyám és köztem is ekkora a korkülönbség és nehéz volt, mikor már nem jött karácsonykor, de sokat segített, hogy leült velem kettesben és megbeszéltük a dolgokat. Szüleidnek meg meg kell egyszer érteniük, hogy nem vagy gyerek és elkezdődött a saját életed. Állj eléjük és állj ki magadért. A balhénak egyszer úgyis vége lesz és bele fognak törődni.

2016. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/134 anonim ***** válasza:
86%

Én mindig vállaltam a konfliktust, nem engedve a zsarolásnak, ami a szüleim kedvenc fegyvere volt egészen kicsi korom óta. Amióta megtanultam nemet mondani és leváltam érzelmileg a családom véleményétől, boldog és kiegyensúlyozott ember vagyok.


Minden további nélkül vállalnám a balhét a te helyedben is - ha engedsz, sosem fog változni semmi, mindig találnak rajtad fogást. Az asszertivitás fantasztikus dolog, csak ajánlani tudom.

2016. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/134 anonim ***** válasza:
14%
4es, azt sehol se írta, hogy 25.-én várja a családja, ha 24.-én nem megy. MOST lett kapcsolata, tehét nem régi dolog, erre máris le van tojva a családja. Ha együtt élnének, meg ilyenek megérteném, de ez friss kapcsolat.
2016. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/134 anonim ***** válasza:
79%
Pasi+ család egyszerre? Vagy 24-n otthon maradtok, s 25n elmész v elmentek a szüleidhez, 26-n meg a párod családjához.
2016. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/134 anonim ***** válasza:
41%

Teljes mértékben vállalnám, mert ideje lenne, hogy leválj a szülőkről és saját éltet élj.


Támadj hátulról mellbe: először beszélj a tesóddal, hogy "Képzeld, olyan komoly a kapcsolatom, hogy most először együtt töltjük a karácsonyt, kettesben. Ugye, örülsz?" Hidd el, örülni fog. :)

Aztán a szülőknek meg bejelented, hogy meghívott karácsonyra, elutaztok kettesben. Nem baj, ha nem mentes sehová, elég csak mondani. És akkor lehet arra hivatkozni, hogy "ki van fizetve".

Közben tarts ki, és gondolj arra, hogy jövőre már nekik is természetes(ebb) lesz, ha ketten ünnepeltek.

2016. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!