Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki komolyabb egyetemi végzett...

Aki komolyabb egyetemi végzettséget szerzett, hogyan egyeztette ezt össze a gyermekvállalással?

Figyelt kérdés

Gondolok itt 10-12 féléves nehéz szakokra, pl jogász, orvos. Mikor vállaltatok gyereket? Egyetem alatt vagy után?


A saját szituációm az, hogy amennyiben elvégzem, még 3 év munkatapasztalatra és szakvizsgára van szükségem a kívánt végzettség megszerzéséhez. Ha jól haladok, még mindig 30 alatt leszek akkor, de egészségügyi problémák miatt jobb lenne előbb elkezdeni a babaprojektet.


Kíváncsi vagyok, hogy kinél hogy alakult ez?



2022. márc. 9. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez tök változó. Szakorvos vagyok, 31 éves, mi év végére tervezzük a "babaprojekt" (fuhh, rühellem ezt a szót, de most nem találtam jobbat) elkezdését. Barátnőm szinte közvetlenül szakvizsga után lett terhes, másik barátnőm terhesen ment szakvizsgára, van olyan kollégám, akinek már van 2 vagy 3 gyereke, de szakvizsgája még nincs, sőt, olyan évfolyamtáram is volt, aki egyetem alatt szült.


Orvosként szerintem olyan szempontból jobb szakvizsga előtt szülni, hogy a terhesség+gyerekkel való otthonlét baromi nagy kiesés, főleg manuális szakmában. Ha szakorvosjelöltként gyerek után visszamegy az ember, akkor még mindig nem szakorvos, tud gyakorolni, segítséget kérni, újra belerázódni és úgy elmenni szakvizsgázni.

Ha viszont szakvizsga után megy el az ember, aztán 2-3 év után visszamegy dolgozni, akkor mindenki úgy tekint rá, hogy "te szakorvos vagy, oldd meg".


Viszont én abszolút nem éreztem kész magam eddig a gyerekvállalásra, ráadásul a férjemet is 29 évesen ismertem meg.

2022. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
23 évesen elvégeztem a jogi egyetemet, majd elkezdtem dolgozni, megcsináltam a szakvizsgát és 28 évesen lettem terhes. 31 évesen jött a második baba.
2022. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Én szakvizsga előtt szerettem volna teherbe esni. Egészségügyi problémák miatt ez áttolódott szakvizsga utánra. Örülök, hogy sikerült a baba, de munka szempontjából biztosan könnyebb lett volna, ha szakvizsga előtt sikerül.
2022. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Én is orvos vagyok. A szakvizsgámat 2 éve májusban szereztem, idén júliusban leszek 32 és a szülinapom előtt 3 héttel születik az első babánk. Én nagyon szerettem volna még szakvizsga előtt szülni, de a férjemmel 27 évesen találkoztunk, 29 évesen mentem férjhez és akkor már csak pár hónap volt a szakvizsgaig, így a babaprojektet az utánra halasztottuk , nem szerettem volna terhesen vizsgára készülni, mivel nem tudtam, mennyire visel meg a terhesség, illetve nem akartam a babát stressznek kitenni.

Másfél év volt, mire megfogant, közben volt egy missed abom is. Volt egészségügyi probléma, ami nehezítette a teherbeesest, így örülök, hogy egyáltalán spontán osszejott.


Van kolléganőm, aki egyetem után 1,5-2evet dolgozott, aztán 7 év anyasági alatt 4 gyerkőc született. Most több mint egy éve újra dolgozik, és bámulatosan könnyedén veszi az élet akadályai, pedig még a nagyszülők is az ország másik végében laknak, szóval max a férjére tamaszkodhat.


Az evfolyamtarsaim között már sokan a szakvizsga előtt vállalták gyereket. Szerintem mindkét út járható, sok függ attól, mikor adott a többi feltétel és a vágy, hogy gyermeked legyen. Egyetem alatt én pl nem vállaltam volna, de utána szakvizsgától függetlenül.

2022. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Én abszolváltam a PhD képzésben, de fokozatot még nem szereztem, amikor a kislányom született. Ekkor voltam 29. Most a babázás alatt írom a disszertációmat, ha minden igaz, idén védek, és utána jöhet a kistesó. :)
2022. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Itt mindenki szakorvos, pdh-je van 😂. Teljesen hihető.

Én mezei adószakértő vagyok, és 20 évesen szültem, mert akkor akartam. Baba mellett két diplomám, a második mellett mképes és adótanácsadó.

2022. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Miért olyan hihetetlen, hogy nem csak ingyenélők, tanulók, asztalosok meg mérnökök vannak itt, hanem orvosok, jogászok, phd-sek is?
2022. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
6-os, most szkenneljük be a diplománkat, hogy hihetőbb legyen? Miért gondolod, hogy jogászok és orvosok, akiknek a kérdés szólt, nincsenek a gyakorin? Mi is emberek vagyunk, nem ufók.
2022. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Orvos ismerőseim még az egyetem alatt, illetve előtt vállaltak gyereket, utóbbiak mondjuk előtte már dolgoztak mást.
2022. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6-os, talán azért vannak ennyien, mert nekik szólt a kérdésem.


Köszönöm a válaszokat. Eddig is arrafelé húzott a szívem, hogy az egyetem után lenne jó szülni, még a minimum 3 év munka + szakvizsga előtt, de kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy alakult.

2022. márc. 9. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!