Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság...

Mennyibe kerül manapság LEGALÁBB egy gyerek havonta 0-3 éves kora között? Milyen dolgokat kell venni neki amik mindenképpen kellenek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Sok mindentől függ

De nyilván az alap a pelus és a popsitörlő

Meglehet úszni havi 10-15ből meg el lehet szállni és kerülhet 50-60ezerbe is

2022. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igényektől is függ.

Ha nincs túl sok igény akkor nem túl drága.

De ha vannak..

Orrszívó 40ezer, sterilizáló 10ezer, mellszívó 30ezer, szoptatós párna 10ezer, babarács 17ezer, cumisüveg melegítő 12ezer, pihenőszék 15ezer, babaöböl 50ezer, babafészek 10ezer, kókuszpólya 8ezer, hordozókendő 10ezer, pelenkakuka passz mi úgy kaptuk de az is biztos 10 ezer felett van.

Hirtelen ennyi jut eszembe ami nem létfontosságú.

Ezeket meg lehet venni használtan is + az orrszívóból is van 2000 forintos változat, úgyhogy ezen a téren is változhatnak a költségek.

2022. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Mivel mi mindent használtan szerzünk be vagy kapunk, így nem olyan sok nekünk.

Gyerekszoba: minden bútor használt. A legdrágább 6000 Ft volt. Minden át lett festve. A szoba is ki lett festve. A festék volt egyben 20.000 Ft.

Babakelengye: kb 100.000 Ft-ból kihoztam használtan vagy én varrtam (pléd, hálózsák, babafészek stb).

Pelenka: mosható pelus. Én varrtam.

Babakocsi, gyerekülés: kb 50.000 Ft volt egy babakocsi gyereküléssel, mózessel, sportüléssel. A másik gyerekülés 20.000 volt. A sportbabakocsi ingyen elhozható.

Ruha: kb 30-50.000 Ft maximum a méretváltás, ha vennem kell.

Amúgy ajándèkba kapjuk vagy turkálóban veszem (alig használt mind ott is). Újat nem éri megvenni, mert pár hétig max hónapig hordja egy gyerek.

Étel: minimális költség, ha otthon csinálod a hozzátáplálástól. Üvges bébiétel felesleges. Ha valakinek kell, akkor a tápszert is bele kell számolni.

Játékok: van itthon minden. Örököltük őket, ajándékba kaptuk stb.

Hordozó, hordozókendő, hordozós kabát: erre költöttem csak. 150.000 Ft-ot, mert 2 hordozóm, 2 kendőm, 1 horodzós pulcsim és egy hordozós kabátom van.

Minden használt nálunk, de nagyon jó minőségű, pedig megengedhetjük magunknak az újakat is, de a gyerekünk érdekében fontos a bolygót védeni. Emiatt pedig nem veszek felesleges dolgokat.

Plusz költségnek a programokat mondanám.

2022. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentol fugg. Ha anyatejes az ingyen van.

Pelenka , ruha igazabol csak ennyi kell ami mindenkepp elengedhetetlen.

En 2 honapig nem hasznaltam torlokendot, sem a furdeteshez semmit, pelenkazashoz eleve nem kell csak ha piros, de nekunk sosem volt. Rutinszeruen nem szabad kremezni.


Kisagy, legzesfigyelo, ruhak. Kb. ennyi.

2022. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyunk, mint a 3-as, környezetvédelmi okokból mi is a használt dolgokat preferáljuk, és igyekszünk nem túlfogyasztani, illetve nem megvenni egy csomó felesleges hülyeséget, mert szeretném, ha maradna a gyerekemnek valami a bolygó erőforrásaiból, mire felnő.


De ettől függetlenül tényleg nem mindegy, hogy egy 3 hónaposról vagy egy 2 évesről van-e szó.


Mert a 3 hónapos kb. semmibe nem került, anyatejes volt és mosipelust használtunk, akkor volt elég ruha turiból, nem igazán kellett neki venni semmit.


De egy 2 éves már rendesen eszik, mindennap gyümölcsöt is, kell neki cipő (azt csak újat veszünk), van, hogy ruha is kell újonnan, mert nem találok valamit a turiban, néha játék, közösségbe járva ennyi idősen már lehet beteg, meg programokra is lehet vele menni.

2022. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3as es 5os big like! Mi is hasonlóan! 3as tök jo h tudtál varrni mosipelust! Szuper!
2022. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami mindenképp kell, az a pelenka, ha nincs anyatej, akkor tápszer, ill ruha (ez lehet olcsó pepcos vagy használt is). Fél éves korától hozzátáplálás, ezt is ki lehet hozni olcsóbban úgy, hogy otthon készíted az ételét, akár nagyobb mennyiségben és lefagyasztod. Ez a minimum úgy 1 éves koráig kb, amit minden hónapban meg kell venni. Kell egy kiságy amiben alhat egy babakád és valamilyen hordozó eszköz (babakocsi, vagy kendő) de ezek egyszeri kiadások és használtan is be lehet szerezni mindent! Minden más, mint pl saját szoba, pelenkázó, légzésfigyelő (két gyerekem van, egyiknél sem volt), pihenőszék stb, ezek már úgymond felesleges dolgok, de tény, hogy hasznosak. Kozmetikumok alapvetően nem kellenek, ha egészséges a baba bőre. Popsikrém sem kell automatikusan minden pelenkázáskor.

Ezen felül jöhet egy esetleges betegség (elég csak egy náthára gondolni, az is több ezer ft), ha fejlesztésre szorul (akármilyen gyógytorna pl), étel allergia, ekcéma stb. Ezekre is sokat kell költeni.

Később cipő, ill. nagyobb méretben már nehezebb használt ruhát is találni.

Minél nagyobb a gyerek, annál többe kerül szerintem…

2022. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk drágább a maganorvos meg vizsgálatok kb. Ruhakat kaptunk potom 200 db különböző méretek meg sapkák, zoknik stb az 0 ft volt, kiságy 14000,semmi flancos, pelenkát babakocsit kaptunk, babakad 4000, kellett egy komód a ruhaknak 40.000, baldachin, racsvedo, babafeszek kb 30.000 volt, kismama és szoptatós párna mert nagyon fáj a hátam 20.000, textilpelusok 8000, takarót, ágyneműt kaptunk, kokuszmatrac 13000 volt, meg aprosagok, nagyjából minden megvan elsőre. Tapszer lesz majd még kiadas mert nem fogok tudni szoptatni.
2022. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja meg pelenkazolap kell még, pelenkázó asztalt nem vettünk mert el sem fér egyfelől, másfelől tökéletes lesz a franciaágy a pelenkazashoz.
2022. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!