Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Benneteket is beoszto...

Anyukák! Benneteket is beosztottak polgári védelmi szolgálatba?

Figyelt kérdés

Ki vagy akadva.Az egy éves gyereket hova teszem ha mennem kell szolgálatba?Mert ugyebár ha nem megyek megbüntetnek.

Fellebezhetek 5000 forintért.

Mit gondoltok erről?Ez csak nálunk van, vagy mindenhol ezt találták most ki?


2010. szept. 13. 14:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én Székesfehérvár mellett lakom szintén, nem is hallottam ilyet. Most sem tudom miről beszélsz. Miféle polgári szolgálatról? Katona vagy vagy ilyen területen dolgoztál?
2010. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

És elolvastam a linket is, de nekem az is kínai. Különösen ez a része:

Bejelentési kötelezettség

A polgári védelmi szervezetbe beosztott állampolgár köteles a szakképzettség megszerzését, a foglalkozás gyakorlásának megkezdését, munkahelye és lakcíme megváltozását a nyilvántartást vezető szervnél bejelenteni. A bejelentést a kötelezettség alapjául szolgáló esemény, illetőleg változás napjától számított 15 napon belül kell teljesíteni.


Milyen szakképzettség, meg milyen munkahely? És most akkor mindenki be van osztva valamilyen szervezetbe, egy olyan országban, aminek honvédsége sincs? Miért nem azt szervezik, ahelyett, hogy ilyen hülyeségekkel civileket zaklatnak?

2010. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hm. Miért nincs Honvédség,ezt kérdezzétek meg ott fent! Azért, mert az iszonyatosan sok pénzbe kerül, a polgári védelem szinte ingyen van! Nem érdek már a honvédség, ennek eltörlésével lehetőség nyílt arra, hogy mindenki folytathassa tanulmányait, illetve dolgozhasson= adót fizessen!
2010. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon gáz ez az egész.Én is Szfvár mellett lakom,Szabadegyházán,de nem kaptam ilyet.Még!
2010. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!Hivatásos katona vagyok!!Ha úgy van nekünk is 24órás készültségben kell lenni mert bármikor ki küldhetnek helyszínre!!Nekem egy 7éves lányom van
2010. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy ilyet nem hallottam hogy"civileket"hívnak.
2010. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon értem a dolgot, hogy mire föl hívtak, hiszen a kötelező sorkatonai szolgálatot - ami csak férfiaknak volt kötelező - is eltörölték jó pár éve.

Helyette - nem tudom milyen indokkal - lehetett menni polgári szolgálatba.

Szerintem csak hivatásosokat hívhatnak be így, de már férfiakat se, nőket meg főleg nem. nem valami "adminisztrációs" hiba?

Vagy ilyen területen dolgoztál? Mert akkor még érteném is a dolgot.

2010. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Pedagógus voltam:)

A hivatalból most jövök.Első reakció az volt, hogy márpedig rám is vonatkozik.Amikor hivatkoztam a linkelt jogszabályra, akkor meg azt mondták, hogy nekik nem volt idejük holmi jogszabályokat olvasgatni.Jó nem?

Hát rögtön megvitatta előttem két kolléganő a dolgot, és rájöttek, hogy a kismamáktól elkezdve mindenki kapott.

A polgármester aláírta az összes levelet.Neki sem tűnt fel a dolog?

Mindez Nádasdladányban van.Isteni az önkormányzati munka.

2010. szept. 13. 15:44
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kabaré, amit írtál a kommentedben meg pláne.

Mi az, hogy nem olvassák el a jogszabályt? Bakker, egy köztisztviselő a jogszabályokból él! MOndjuk ezek a nagytudásúak akkor nem tudom hogy tették le az alapvizsgát...


Azért érdemes lenne erről az esetről értesíteni a megyei közigazgatási hivatalt. Hátha ők rá tudnák venni a polgármestert meg a kedves kolléganőket, hogy kicsit közelebbről ismerkedjenek meg a jogszabályokkal.

Nonszensz...

Ezek után el tudom képzelni, milyen jogszerűen mennek az egyéb ügyek is.

2010. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy jelzem a Közig. Hivatalnak.
2010. szept. 14. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!