Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keveset eszik a gyerek,...

Keveset eszik a gyerek, kìnáljátok több mindennel vagy sem?

Figyelt kérdés
Kisfiam viszonylag jò evő volt, ám 2 hete elkezdett válogatni, kiköpködni a húst, paradicsom, uborka, paprika, kenyèr sem kell neki. Szemfogai jönnek, minden tünete fogzòs, de az MMR oltás után lett rossz ètvágyú. Kifli is üresen vagy vajasan csak. Zabkása, sajt, virsli, gyümölcsök, krumpli, rizs, tèszták, tejtermèkek, levesek mennek szerencsère, viszont a hús miatt aggòdom kissè. Meg átlag is kevesebbet eszik. Namármost ma kìnáltam neki sonkát, kiflit zöldsègkrèmmel, reszelt sajtot, paradicsomot. A sajtot megette ès pár falat kiflit. Ezután adtam neki zabkása maradèkot, azt megette, illetve egy kis áfonyát. Fèrjem szerint meg fogja szokni, hogy mindig kap második, harmadik fajta kaját ès mèg válogatòsabb lesz. Na de mègsem hagyhatom őt èhesen, ha pl a joghurt, zabkása, grìz jobban csúszik tènyleg hiba őt több mindennel kìnálni? Tejitalt kap hajnali 4 körül ès elalvás előtt mèg. Hogy kezeljem akkor ezt, nálatok hogy van? Általában van itthon mindig 2 fèle főtt ètel is, szeretek főzni, neki is gyakran kèszìtek külön nasit pl èdesburi hasábokat imádja. Ezzel elkènyeztetem?
2022. márc. 17. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Férjednek igaza van. Most sok a gyerek nyűgje (oltás, fogzás), hagyd kicsit szenvedni. Étel van előtte éhen nem fog halni.
2022. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van a férjednek, de 100% megértelek.


Én szoktam alternatívát kínálni, de nem főzök neki külön mást.

Oké ha valakinek nincs kedve épp a rakott krumplihoz, ehet helyette gyümölcsöt vagy joghurtot, de nem fogok neki állni főzőcskézni. Nehéz, mert még nem tud beszélni, szóval nem tudja épp azt mondani, hogy nincs kedve egy bizonyos ételhez. Neked se mindig van kedved bizonyos dolgokhoz.


A bölcsiben nem kínlódnak ezen, mi kapjuk a jelentést napi szinten, hogy miből mennyit evett, és még nem fogyott el a gyerek.

2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Jò, de ha pl. nem eszik csK 2-3 falat sajtot, kiflit reggelire, akkor most vegyem ki az etetőszèkből ès ennyi?

Csak tìzòraira kapjon enni legközelebb? Valami gyümit, joghurtot?? Ìgy csináljátok? Egyèbkènt ti alvás előtt levessel kìnáljátok vagy másodikkal is? Már azon is gondolkodtam valamit erlontok vagy túl gyakran etetem ezèrt nem kellően èhes ebèdkor. Most kìnáltam neki levest zöldsègekkel, nem sokat evett, csak pár kanállal, de nem kìnáltam mással, már alszik. Èbredès után túròs tèsztával tervezem megkìnálni. Rosszul csinálom?

2022. márc. 17. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Még csak 14 hónapos ugyan a lanyom de hatha segit ☺ ő is jó étvágyú gyerkőc, de ha beteg kinlódik neki sincs etvagya

En ugy szoktam hogy ilyenkor direkt olyat fozok amit rudom hogy szeret

Es minden etkezesnel olyannal kinalom ami tudom hogy lecsuszik

Ha megsem kell neki 1×(!) Kinalom valami massal, ha az sem jo befejezettnek tekintem az etkezest

Nyilvan ha jelzi hogy ehes ujra beultetem a szekbe es ujrakezdem a kinalast, de nem 8fele dogot kinalgatok neki

Amugy az ebedje leves (ha van, nem vagyunk leveses csalad igy nem fozok mindig) es masodik.

2022. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A te gyereked többet eszik, mint az enyém így a leírás alapján :D De én úgy vagyok vele, hogy rábízom, ha nem kér többet, nem erőltetem. Napi 5x kínálom tartalmas kajával, néha elcsábulok és akkor jó alaposan beuzsonnázik mondjuk pufiból, és akkor azt meg is bánom, mert vacsira már nem lesz eléggé éhes, és letudja két falat szendóval az egészet.


Amúgy én azt szoktam csinálni, hogy amit készítettem, abból szépen sorrendben mindenből kínálom. Pl leves, azzal kezdjük, eszik belőle amennyit eszik (vagy nem), utána a főétel, utána a desszert (általában valamilyen gyümölcs). Mikor látom, hogy az előzőből már nem eszik, csak játszogat, akkor megkínálom a következővel. Ha összesen másfél mikront evett, akkor annyit, miután már játszik, nem oda figyel, elkalandozik, akkor már kiveszem a székből és mehet a dolgára. És próbálom tartani a napirendi pontokat, tehát két étkezés között nem nagyon adok már neki semmit, várja ki a következőt. Nyilván ha hamarabb éhes és jelzi (másfél éves, már azért elég ügyesen tud szólni :D ), akkor előrébb hozom a soron következő étkezést (pl evett ebédre össz-vissz két falatot fél 12-kor, aztán felébred 2-kor és hogy-hogy nem, éhes, akkor persze nem fogok most még 1,5 órát várni az uzsonnával), de külön nem főzök neki és igyekszem alapvetően az üres kalóriákat (lásd: pufi) kerülni, még ha nyilvánvalóan azok is csúsznak a legjobban.

2022. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem kell neki, ami van pl ebédre, vacsira, akkor ahelyett kaphat kenyeret, kiflit vajjal hogy egyen valamit, de nem készítek mást, vagy adok helyette ragcsat, édességet.
2022. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiam alig reggelizik 8-9 körül mivel bölcsibe megyünk ott vagy kap tízórait vagy nem érünk be, de kb mindegy mert ivólé vagy gyümi van amit nem eszik, így ebédre 2-3 tányérral kér.

Volt, hogy vigyáztam gyerekre anyuka 5 félét hadart el mit kér mire leértek a konyhába üvöltés volt és semmi nem kellett, amikor én vigyáztam kiraktam elé ha mondta nem ez kell, mondtam ez van, és elkezdett enni.

Minnél nagyobb az étel körüli hajcihő annál rosszabb evő lesz a gyerek, kináld nem kéri mehet, ilyenkor ha otthon vagyok és alig evett reggelit mielőtt kimegyünk kap egy banánt, és délbe megint jön a dömping.

Sosem csináltam gondot az evésből 3 gyerekem van sosem volt gond az evéssel.

A bölcsiben kb csak az enyémek ettek meg mindent, láttam ott dolgozom.

2022. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 ez valahol szerintem szerencse kérdése is, pontosan ugyanúgy vagyok vele, mint te is, nem főzőcskézek külön és mellékes nasik sincsenek, de az én lányomnak ha nem tetszik ami van, akkor képes és egész nap nem eszik. És nem túlzok. Volt már, hogy egy egész napnyi étkezése egy fél banán volt, csak mert nem jött be neki sem az ebéd, sem a vacsora, sem a reggeli, se semmi. Pedig az életben nem paráztam rá az étkezésre, sosem presszionáltam, hogy "na még egy kicsit anyáért" tömjek bele egy újabb falatot. A bölcsiben is van, hogy jól eszik, mert ízlik neki ami van, máskor meg azzal fogadnak, hogy hát a kiasszony megint sztrájkolt.


Szóval ez tuti személyiség kérdése is, nem csak azon múlik, hogy mekkora hajcihőt kerítesz az evés köré és mennyifélét adsz alternatívának (vagy adsz-e alternatívát).

2022. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 vagyok

Igen nálunk mindenki jó evő, de akiket láttam ott a legtöbb esetben a probléma az, hogy túl nagy hajcihőt csinálnak az étkezésből.

Én azért tudom mi az, amit nem szeret olyanokat úgy csinálok, hogy ő is megegye, pl paradicsomos dolgok.

2022. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!