Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme így a keresztelőnek?

Mi értelme így a keresztelőnek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vallásos család. Senki nincs megkeresztelve, a keresztszülő jelöltek sem. Nem akarják vallásosan nevelni a gyereket sem, de minden áron meg akarják keresztelni. Ennek így mi értelme?
2022. márc. 20. 00:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%
7-es, hívőként mit tanultál az ítélkezésről?
2022. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom egy szép rendezvény a szemükben. Szerintem semmi értelme, viszont sokkal gázabb, hogy egyházi emberek erre pénzért hajlandóak.
2022. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

"Mert szeretnének keresztszülőket a gyereknek mondjuk?!

Akik többek mint egy sima rokon vagy barát."


Nos, anno én meg akartam kereszteltetni a gyerekemet. El is mentem szépen a templomba elbeszelgetni a pappal, aki elmondta, én is és a leendő keresztszulo is fogadalmat tesz Isten színe előtt arra, hogy a gyereket vallasosan neveli. Nos, nekem meg van a magam hite. Hiszek Istenben, a magam módján, de vallásos nem vagyok. Így aztán úgy döntöttem, nem lesz keresztelő. A leendő keresztszulobol tiszteletbeli keresztanya lett. Mindig is több volt, mint "sima rokon vagy barát". Címke és felhajtas nélkül is. Csupán megsporoltunk egy hazugsagot.

2022. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%
Szép képek a Facebookra.
2022. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%
Mert az öregek addig nyaggatnak, hogy meglegyen.
2022. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell keresztelő ahhoz, hogy legyenek “keresztszülei” egy gyereknek. Felénk pl a nem vallásosok nem tartanak keresztelőt, csak felkérnek valakit keresztszülőnek és kész. Hozzáteszem az én családi baráti körömben általában valamelyik szülő testvérét és annak párját kérik fel, tehát amúgy is rokon.


Én elítélem, ha valaki úgy kereszteli meg a gyerekét, hogy esze ágában sincs legalább egy kicsit is keresztényként nevelni. Ennyi erővel tarthatnának az ilyen szülők bar-micvót is a gyereküknek, hiszen tök jó buli…

2022. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%

15!


"Senki nincs megkeresztelve, a keresztszülő jelöltek sem."

2022. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk ha tényleg keresztelőt akarnak tartani, és nem csak úgy rámondják, hogy xy a keresztapja/keresztanyja, az úgy érdekes lesz, ha meg sincsenek keresztelve 😂

Az meg, hogy a kereeztszülő több, mint sima rokon, háát... Ez nem egy tituluson múlik. Az én keresztszüleim pl a szüleim testvérei (apám öccse, anyám nővére). Kb nulla kapcsolatom van velük, mióta felnőtt vagyok. Keresztanyám a második gyerekemet pl 5 évesen látta először, pedig egy városban lakunk. Keresztapámat meg évente egyszer láttam az elmúlt 20 évben, karácsonykor, azt is csak addig, amíg éltek az apai nagyszüleim, mert náluk volt közös karacsonyozas. Szóval úgy 8 éve amúgy sem találkoztam vele. Telefonon kétszer beszéltünk, és úgy nagyjából ennyi. Gyerekkoromban is csak azért találkoztam vele sűrűn, mert szinte a szomszédban laktak, és unokatesommal nagyon jóban voltunk, de nem mondanám, hogy bármelyik kereeztszülő túl sokat foglalkozott volna velem. Annyi idős gyerekeik voltak, mint én, azokkal foglalkoztak értelemszerűen.


De ez nem egyedi eset, én nagyon sokakat ismerek, ahol a keresztszülők a szülők barátai, aztán amikor már nem voltak annyira jóban, akkor a keresztszülőség is ment a kukába.

2022. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

7-8

Egyet értek



6

2022. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
24%
Mi ebben a tiszteletlen meg az elítélendő? Akkor karácsonyt is meg húsvétot is csak a hívők tarthatják? Én nem tartok a gyerekemnek, mert a forog a gyomrom az egyháztól, szégyellem, hogy katolikus vagyok, de nem tartom ezt semmivel gázabbnak mint a mennyből az angyalt énekelni szenteste.
2022. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!