Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme így a keresztelőnek?

Mi értelme így a keresztelőnek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vallásos család. Senki nincs megkeresztelve, a keresztszülő jelöltek sem. Nem akarják vallásosan nevelni a gyereket sem, de minden áron meg akarják keresztelni. Ennek így mi értelme?
2022. márc. 20. 00:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk falun 2 gimi van,ill.2 ovi. Az egyik katolikus,csak keresztelt gyereket vesznek be,a másik tele putrissal. Így meg lesz keresztelve,mert jobb oktatást szeretnék. Pár éve van így,elrontották az amúgy híresen jó giminket.. mi nem járunk templomba,de nem vagyunk ateisták és nagyjából a 10 parancsolatot is tartjuk. Az egyházat utálom.
2022. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21 Még ha álltalános iskoláról beszélnél oké. Középsulit normális esetben saját magának választ a gyerek. Lehet nem is marad a faluban. Nagyon sokan messzebbre járnak.

Én is meg vagyok keresztelve meg a férjem is. Mind a ketten ateisták lettünk. Nem volt templomi esküvőnk. Minek esküdjek isten előtt ha egyszer nem hiszek benne. Gyerekünk nincs keresztelve. Minek ha úgyse kap vallásos nevelést. Majd ha nagyobb lesz és úgy gondolj, akkor meg lesz keresztelve.

Az meg hogy a keresztszülő bármivel több lenne..... A mieink szinte le se 💩nak minket. Az hogy valaki mennyire szereti meg törődik a gyerekkel nem ezen múlik.

2022. márc. 20. 12:26
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

20!


Azon kivul, hogy konkrétan a pap és a jelenlevők szemébe hazudik amikor megfogadja, hogy a gyereket vallasosan neveli?

A Húsvét és a Karácsony mára már átalakult, nem csak a vallásos emberek ünnepe. De a keresztelő semmi másról nem szól, mint arról, hogy a szülők és a leendő keresztszulok ott a pap előtt esküt tesznek, hogy a gyereket vallasosan nevelik

2022. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo! Ez a te velemenyed, tapasztalataid.

Akikrol meg irsz, lehet, pont az ellentete lesz a tieteknek.

Egyaltalan honnan tudod, hogy legalabb egy kicsit nem vallasosak? Vagy ezt kijelentettek, hogy nem hiszunk Istenben? Mert oke, akkor en sem ertem a keresztelőt. De ha nem, akkor meg kepzeld, attol, hogy ti ateistak vagytok, mas lehet nem az es az alapokat szeretne a gyerekeinek is atadni.

Mi nem vagyunk hu, de vallasosak, de van gyerekbibliank, hogy a gyerekeink megismerhessek Jézust stb. Ovodaban van hittam es oda is jarnak. Szerintem ez amiatt is fontos, mert kesobb bizony fognak az iskolaban tanulni a Bibliarol, akár akarod, akar nem es nem hatrany, ha a gyereked nem ugy ul ott, hogy fogalma nincs semmirol.

2022. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Ők mondták hogy nem vállalások és a gyereket sem akarják úgy nevelni.

Nem vagyok amúgy ellene hogy ismerje az alapokat. Nyilván nem fogom eltiltani a gyereket az iskolától. De nem attól fog többet vagy kevesebbet tudni hogy megvan-e keresztelve.

2022. márc. 20. 14:02
 26/28 anonim ***** válasza:
12%

Mi is így tartottunk keresztelőt. Két ateistával (keresztapa, én), két alig vallásossal (férjem, keresztanya). Nem, nem azért, hogy felhajtás legyen (introvertáltként utálom), nem azért, hogy posztoljam a képeket (még sosem posztoltam ki semmit), az oka egy egyszerű gyerekkori fogadalom volt saját magamnak, amit ezzel teljesítettem.


Gyerekkoromban sosem jártunk templomba, de anyám 10 éves koromban beházasodott egy vallásos családba, és pokollá tették az életem vele. Kötelező volt templomba járnom, keresztelkednem, és az összes egyebet megcsinálnom, de a keresztelés volt a legrosszabb, a tudat, hogy ha baba lettem volna, legalább az nem jár ennyi szívással. Tanulnom kellett, vizsgáznom kellett (hittanra is jártam, ott kaptam először 0-t egy dolgozatra), és a keresztelés is bazi macera volt, és azon a napon, mikor az megtörtént, megfogadtam magamnak, hogy a gyerekemnek ezt meg fogom spórolni. Ha akarja a többit, akkor csinálja, de legalább ennyivel előrébb van.

Az pedig, hogy ehhez a vallásosok mit szólnak, egyáltalán nem érdekel, hiszen ateista vagyok, én ebben semmi kivetnivalót nem látok.


Szóval nem kell ítélkezni felettük, meg amúgy is, Isten elvileg mindenkit szeret, szóval ő biztos nem bánja.

2022. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%

26!


Érdekes gondolkodás. Ateista konkrétan isten tagadót jelent. Tehát nem csak nem vallasos, hanem konkrétan azt állítja, nincs Isten. Ennek fényében te rosszabb vagy, mint anyad és a vallásos család volt. Ők hitték valamiben. Te nem hiszel, te tagadod, de a gyereked ennek ellenére alavetetted egy vallásos szertartás akkor, ami amúgy a legfontosabb egy vallásos személy életében. Annak, aki élete folyamán valamikor megtér, se a hittan, se a Biblia, se a templomba járás nem teher, hanem öröm.

2022. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
78%

"Mi ebben a tiszteletlen meg az elítélendő?"

Nézd, hivatalosan szigorúan véve meg se lehet keresztelni úgy egy gyereket, hogyha láthatóan nincs biztosítva a keresztény nevelése. Tehát se a szülők, se a nagyszülők, se a keresztszülők nem vallásosak.

Ugyan nem tudom, hogy a kérdésben szereplő család pontosan milyen keresztelőt szeretne, de a katolikus egyházjog szerint ebben az esetben el kell halasztani, mivel nincs megalapozott remény a gyerek katolikus nevelésére. Kivétel, ha életveszélyben van a gyerek, mert akkor meg lehet keresztelni.

2022. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!