Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme így a keresztelőnek?

Mi értelme így a keresztelőnek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vallásos család. Senki nincs megkeresztelve, a keresztszülő jelöltek sem. Nem akarják vallásosan nevelni a gyereket sem, de minden áron meg akarják keresztelni. Ennek így mi értelme?
2022. márc. 20. 00:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom felhajtást szeretnének meg potya ajándékot...
2022. márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
A hacacáre, semmi más. Gyomorforgató.
2022. márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Konkrétan semmi és mégis mennyi ilyen van. Mi nem vagyunk vallásosak, nem volt templomi esküvőnk sem és a gyerekek sincsenek megkeresztelve.


Képmutatásnak tartom az ilyet, azoktól, akik nem vallásosak.

2022. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

Mert jól hangzik, ha azt mondod meg van keresztelve a gyerek, meg gondolom az ajandekok, ebed, osszejovetel stb miatt.

Mi megvagyunk keresztelve a ferjemmel, nem jarunk templomba, szoval nem tartjuk magunkat vallasosnak csak nagyon kicsit. Ha templomba megyunk is ketszer egy evben, az a nagymamam miatt van, ő vallásos. De nekunk is volt templomink es keresztelo a gyerekeknek is. A legnagyobb most lesz elsőáldozó. Nalunk ez igy alakult ki, de termeszetesen ha nem akarna elsoaldozo lenni a gyerek, nem kene neki.

2022. márc. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Derjaderja ***** válasza:
9%

Nehéz kérdés. Talán nem akarják, hogy egy keresztény gyökerű országban egy gyerek megbélyegzett legyen.

Engem nem kereszteltek meg (a nővérem, a szüleim, nagyszüleim mind katolikusok és meg vannak keresztelve, de anyám nem tartja, és ìgy dacolt be nagyanyámékkal szemben), nem vagyok vallásos, már nem is leszek, nem akarok vallásosan nevelni, de még nem zártuk le a keresztelő témát.

A páromat megkeresztelték, cserkész volt, talán hisz is Istenben, nem tudom, de nem tartja a vallását, nem neveli a gyerekeket vallásosan (amellett hogy Jézusról persze tanítjuk őket), nem vagyunk házasok (nem is lehetnénk, mert elvált).

Most a gyerek is már rögtön legyen valami, amibe nem tartozik, pedig de, csak nem? Nehéz.

Talán a kérdezett családnál is van vmilyen kötődés mégis.

2022. márc. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
46%
Divat meg “szép
2022. márc. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Én hívőként elítélem
2022. márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Én kereszteletlenként is elítélem. Ez egy VALLÁSI rituálé. Mögöttes transzcendens tartalom nélkül ez a rituálé megcsúfolása.


Ha felhajtást akar - szíve joga szülőként - tartson egy névadó bulit, vagy egy "bemutatjuk Ödönkét a rokonoknak, barátoknak" sátoros lakodalmat, ne KERESZTELŐT.

2022. márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%

Mert szeretnének keresztszülőket a gyereknek mondjuk?!

Akik többek mint egy sima rokon vagy barát.


Nálunk 2 gyerek van. Én nem vagyok megkeresztelve, ferjem igen. Neki a keresztszülei olyanok, mintha a saját szülei lennének (sőt, jobban is szereti őket, de ez más téma)

Szerette/szerettük volna, ha lesznek a gyerekeinknek is lesznek ilyen keresztszüleik, akik mellettünk többek, mint egy sima rokon/barát.

Egyáltalan nem az ajándékok miatt, vagy a felhajtás miatt.


Nálunk végül templomi keresztelő nem lett, csak felkértük őket, ők pedig elfogadták.


Igazából erre a névadó lenne a megfelelő ünnepség, de a keresztszülő sokkal jobban hangzik/ismertebb, mint az, hogy névadó szülő

2022. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok hívő és rém tisztelennek tartom az ilyet a hívőkkel szemben.

A mi gyerekeinknek ezért volt névadó ünnepsége. Anyakönyvvezető tartja, ugyanúgy megünnepelhettük a babákat és keresztszülő helyett névadó szülőket kaptak.

2022. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!