Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem tudok...

Normális, hogy nem tudok (még) úgy érezni, mint az első babánál?

Figyelt kérdés

Második gyerekünk, kis korkülönbséggel (1,5 év) születtek, mindketten tervezett babák voltak. Alapból már a terhesség hatalmas nyűg lett a végére, rengeteget híztam, emellé a 35. héttől a vérnyomásom is elszállt, és maroknyi gyógyszert szedtem napi szinten (még tart a leépítése), ehhez jött, hogy borzasztóan ödémásodtam, fájt mindenem, a lábaimat behajlítani sem tudtam szinte, hetek óta alig tudtam aludni... szóval gyűlöltem már az egész terhességet a végén, és alig vártam, hogy megszüljek. Emellé jött, hogy a nagy dackorszakos, sokszor felhúzott az akadékoskodásával, főleg, hogy fizikailag sem voltam olyan állapotban, hogy pl felkapjam, vagy rohanjak utána. Sokszor már a sírás kerülgetett, ha veszekedni kellett vele valamiért

Maga a szülés nem volt rossz élmény, sőt, sokkal jobb volt, mint az első, és attól eltekintve, hogy az első 2 napban alig bírtam állni, utána nagyon gyors felépülésem volt, hamar tudtam csinálni itthon a dolgom, a vizesedés is gyorsan rendeződött, lassan elmúltak az ízületi fájdalmak, a szülési sérüléseket pedig nem is érzem.

Viszont sajnos nincs meg az az eufória, mint az első babánál. Nyilván nem is tudok rá annyit figyelni, vele lenni, mint a nagyobbal anno, mert ő most már egy kész élethelyzetbe érkezett, nem úgy, mint a nagytesó. Annyira igyekeztem, hogy a nagynak ne legyen törés a kicsi érkezése, hogy a baba kb egész nap a járókában volt a legelején, csak pelenkázni és etetni vettem ki. Este, mikor magunkban voltunk már, akkor nyilván dajkáltam eddig is, de napközben sosem tudunk meghitten magunkban lenni, mert szoptatáskor is ott a nagy, bújik a szabad mellemhez, piszkálja, stb, és ez is frusztrál sokszor.

A másik, hogy ha a nagy alszik, és a kicsi sír, akkor nem az van bennem, hogy jaj szegénykémnek fáj a pocakja, persze, hogy sír (nyilván ezt tudom és sajnálom is, de sokat nem tudok tenni, mert a torna, masszírozás, Infacol sem segít), hanem rögtön arra gondolok, hogy hallgasson el, mert felébred a nagy. Borzasztó érzés.

A másik, hogy nem emlékszem, a nagynál mikor alakult ki a kötődés, a szeretet, és hiába tudom, hogy ez nem megy 1-ről a 2-re, de nagyon rossz érzés, hogy a nagyot imádom, a kicsi pedig abszolút idegen (még csak 2 hetes), és egyelőre olyan érzés az ellátása, mint egy kötelező kipipálandó feladat, és nem gondoskodás.

Mivel próbálok pozitívan kompenzálni a nagy felé (ezt is fokozatosan építem már le, hogy szokja ő is, hogy már ketten vannak, és nem mindig ő lesz az első), így a kicsi napközben sokat van hanyagolva, és többnyire csak akkor foglalkozom vele, ha jelzi, közben pedig tudom, hogy szegénynek neki is szüksége lenne az anyukájára, aki szeretgeti, babusgatja, egész nap dajkálja, úgy, ahogy anno a nagyot is. Persze azt is tudom, hogy ez természetes, de nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy neki ezt nem tudom biztosítani, ráadásul perpillanat abszolút "távolinak" érzem őt magamtól.

Amúgy a hasfájós ordításokon kívül (általában ez napi 2-3 alkalom) egy jól evő, jól alvó, nyugodt baba, elvan kendőben séta közben, tehát még csak nem is egy problémás gyerek...


Mennyire normálisak ezek az érzések? Mit tudnék tenni a jobb kötődés érdekében, és hogy jobban magaménam érezzem a kicsit is?


Sajnos napközben az itthoni teendők is az én nyakamba szakadnak, a férjem korán megy, későn jön, mikor hazaér, akkor a naggyal játszik, addig én csinálom a dolgom (ez nekem így megfelelő, mert nagyon jól eljátszik a gyerekkel, én meg "végre" valamennyire haladok az otthoni dolgokkal). Jobb napokon ez nem okoz problémát, mert ha a nagy is együttműködő, akkor minden házimunkát szuperül elintézek, de ha nyűgösebb napja van, akkor nagyon frusztrál, hogy szalad a lakás. A hétvégéink is állandóan zsúfoltak valahogy, és nekem kb sosincs pihenőidőm. Nyilván ezek is fokozzák a rossz érzéseimet.



2022. márc. 30. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Végtelenül együtt tudok veled érezni, a fiam lassan 2 éves, a lányom pedig 5 hetes.

Annyi a különbség, hogy mi mind a 2 gyerkőccel 'nehezen' indultunk, ezáltal mindkettővel megvan a kötődés részemről.

A nagy nálunk is éppen dackorszakban van, állandóan megy a hiszti, semmi sem jó sajnos, engem általában ez az, ami frusztrál..

eközben sajnos nekem sincs túl sok időm a babára, 'örülök', ha alszik, mert akkor tudom csinálni a dolgom, nálunk is ez az én feladatom, éppen, mint nálatok.

Szerintem próbáld meg a nagyot te is időnként 'hanyagolni', nálunk az a szerencse, hogy egyébként nagyon jól eljátszik egyedül is, viszont néha kattan egyet, és egyből ugrani kell, ami babával a kezemben sajnos nem működőképes..

Ha így érzed, hogy távolabb áll tőled jelenleg a kicsi, akkor próbálj több időt vele tölteni, a nagy fogadja el, a mosnivaló pedig hidd el, megvár, néha én is ezzel 'nyugtatom' magam. :D

Én is abban reménykedem, hogy idővel könnyebb lesz a helyzet, én is jobban bele fogok rázódni.. Kitartást!!

2022. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyan még csak úton van a baba, de kitartást kívánok neked! sosem könnyű egy ilyen helyzet. a kicsi ha igazából eszik-alszik, nem hinném hogy nagy baj van. a hormonjaid dolgoznak ezerrel, ezért is vannak ezek az érzéseid, gondolataid is. ami segíthet otthon is, ha hordozod a picit kendőben amennyit csak tudod, rajtad alszik pl, amíg főzöl, teszel-veszel. így neked is jobb lelkileg, hogy veled van, nem csak leteszed, és a kötődés is alakul :)
2022. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lehetosegeid vannak leegyszerusiteni vagy kiszervezni a hazimunkat? Kik azok a barataitok, csaladtagok kozul, akiket be lehetne fogni gyerekvigyazasra, hogy te pihenhess kicsit? Akarcsak annyira, hogy kivigye valaki oket setalni, ameddig te pihensz. Csaladi napkozire gondoltatok mar?


Nalunk jott egy baratnom gyerekagy alatt, meg mikor mar nagyon kivoltam, es elvitte a gyerekeket 2 orara, miutan a kicsit megszoptattam. Illetve most ugy csinaljuk, hogy ahogy a ferjem vegez a munkaval, megkapja a gyerekeket, en pedig elmegyek setalni. Ez nalad is lehetne egy opcio a gyerekagyas idoszak letelte utan. Nekem a leirasod alapjan ugy tunik, hogy nagyon ki vagy merulve, talan nem gondoltad, hogy ennyire nehez lesz ket kicsivel. Nalam a nagynal tobb, mint 6 honap volt a kotodes kialakulasa, a kicsinel kb. 2 het.


Erdemes lenne szerintem a gondolataid kozott kicsit rendet tenni, hogy mi az, ami a kicsi erkezesenek a kovetkezmenye, nem pedig hibaja. Nalunk amugy a nagyon gyakori szopi es a hordozas valt be (utobbit lattam, hogy irtad te is), illetve hogy elhagytam a glutent es a tejtermekeket, lecsokkentettem a fehercukros dolgokat, es kerulom a nagyobb vercukoringadozast kivalto eteleket. Emellett viszont nem ehezem, mindig igyekszem jol lakni. Ez mar rengeteget segit, hogy turelmesebb legyek veluk. Nalunk mar nagyobbak a gyerekek, es bar nagyobb a korkulonbseg, batran mondhatom, hogy jobb lesz. Lesznek visszaesos idoszakok, de alapvetoen az ido mulasa segit. Kitartas, es tanulj meg segitseget kerni, meghozza mielobb.

2022. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét babánál hónapok kellettek mire nem csak elláttam őket, hanem érzések is lettek, pedig mikor a kisebb megszületett akkor volt a legnagyobb nyugalom a családban, ő csak evett és aludt, a nagyobb meg már magának is elvolt
2022. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sajnos hétköznap nincs külső segítségre lehetőség, minden nagyszülő dolgozik, illetve a sógorom tudna a nagyra vigyázni, de hozzá el kéne vinni, és nem szívesen autóztatnám csak emiatt a kicsit oda-vissza 25-30 percet (ha a nagyot ott hagyjuk, és hazajövünk, akkor már 4x annyi idő). Ő átjönni egyedül nem tud. Anyósom sajnos hétvégén is az egyik nap mindig dolgozik, és ő ráadásul nem is szeret "házon kívül" lenni, az én szüleim pedig tudnának jönni hozzánk, de ők is el vannak sokszor havazva. A családi napköziről nem hallottam, de utánanézek, köszi!

A házimunkával az egyetlen baj, hogy szeretem csinálni, megnyugtat, ha tudom, hogy nem áll halomban a szennyes ruha, koszos edények. Minden gépesített, így igazából a ki-be pakolás a feladat. Főzni csak hétvégén szoktam, mikor a férjem tud foglalkozni a gyerekekkel, hétköznap rendeljük az ebédet, ami nagy segítség. A porszívózást és a felmosást pedig a nagy még élvezi is. 😁 Tudom, hogy ezek nem SOS dolgok, de szeretem csinálni, viszont mikor még egyedül volt a nagy, akkor is tudtam, hogy időt vesz el, és "megvár", de tudom, hogy tényleg megvár, és annál rosszabb, ha felgyűlik...

Tény, hogy rám férne a pihenés, mert akkor voltam a legtöbbet nyugton magamban, mikor egyedül jártam el a CTG-kre.

2022. márc. 30. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:

családi napközit már nem fogsz találni, csak családi bölcsődét. ez lett a hivatalos nevük. ezek többnyire fizetős bölcsik, kevesebb szabályzattal, törvénnyel mint a normál bölcsik (mármint üzemeltetés szempontjából). ki lehet fogni ingyeneset is, amikor épp vmi pályázatot nyertek, vagy ha állami bölcsiből adnak papírt, hogy megtelt és nincs hely, elvileg ilyenkor ingyenes, most vmi állami támogatás miatt van ez. de állami bölcsibe is felveszik a nagyot, ha van üres hely. viszont én azért atgondolnám, hogy a picit megéri e kitenni a sok betegségnek, mert bizony a bölcsiből fog hazavinni a nagy mindenféle nyavalyát. ismerősek ezért vették ki bölcsiből a fiukat, mert mindig minden betegséget összeszedett, és a kicsi is elkapta. orvos tanácsolta nekik, hogy ne vigyék. plusz lelkileg is megviselheti a nagyot, hogy te otthon vagy a kicsivel, ő meg megy bölcsibe... persze ez gyerekfuggo, idő mindenképp kell hogy megszokja az új helyzetet. és a beszoktatás idejére amúgy is kellene valaki, aki vigyáz addig a kicsire. (bölcsiben dolgozok, egy személy szoktathatja csak a gyereket, tesó nélkül).

pihenés: hétvégén a párodra hagyd a gyerekeket, addig te menj el masszázsra, vagy valahová ami kikapcsol :)

2022. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miből gondoltad, hogy jó ötlet egymás után szülni a gyerekeket? Nem mérlegeltél? Soha nem venném el magamat a gyerekemtől. Nálad mindkettő megsínyli, egyikkel sem tudsz érdemben foglalkozni. Nem hogy a ferjeddel, magaddal. Ez van.
2022. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A ctg-kre jaraskor hol volt a nagy?
2022. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7# a kioktató kérdőrevonást nem tartom jogosnak. Kis korkülönbséggel akartunk tesókat. Ha nagyobb a korkülönbség, akkor is "elveszek" a gyerekkel töltött időből, ergo csak akkor tudok egyel teljes időben foglalkozni, ha csak 1 gyerek van. Úgyhogy a felvetésed ilyen szempontból irreleváns.

Az érzések pedig nagyobb korkülönbségnél is ugyanúgy kijöhetnek, úgyhogy ebből a szempontból sem állja meg a helyét a válaszod.

A férjemmel, köszönöm szépen, tudunk egymással bőven foglalkozni. Magammal meg egy gyerek mellett se tudtam.

"Ez van."


#8 akkor sógorom vigyázott rá, odafele menet el tudtam vinni hozzá.

2022. márc. 31. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!