Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akart gyereket, aztán...

Aki nem akart gyereket, aztán mégis lett, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Több szempontból sem szeretnék gyereket. Nem vagyok elég türelmes, nem akarok évekig itthon lenni, nem akarok szülni, szeretek aludni, nem akarok hányást, kakit törölni állandóan, nem akarok óvoda közelébe menni a szuperanyukhoz, stbstbstb.


De néha érzem, hogy lehet mégis kellene? Vagy csak a társadalmi nyomás, hogy minden régi osztálytársam szül, aranyosak a babák, de tudom, mivel jár és abból én nem kérek.


Van itt valaki, aki nagyon nem akart gyereket aztán mégis lett?


2022. ápr. 7. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerinten ne szülj.

Itteni kérdések alapján aki nem akarta szívből,kesobb meg is bánta.

2022. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
99%-ban nem akarok, az az 1%-om szeretne néha babázni. De tényleg nem kéne szülnöm, fiút egyáltalán nem akarnék, csakis lányt...
2022. ápr. 7. 11:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lett gyerekem, akkor már akartam. Nem társadalmi vagy egyéb nyomás hatására. Én is szeretek egyébként aludni, a szüléstől rettegtem, és türelmetlen is vagyok, de az az elképzelés valami komoly félreértésen alapulhat, hogy állandóan kakit meg hányást kell törölgetni. A kaka többnyire a pelusba megy, hányni még soha nem hányt a babám. A kutyám után gyakrabban kell hányást takarítanom 😂

Ettől függetlenül azt mondom, hogy amíg minden porcikád tiltakozik a gyerek ellen, addig inkább ne vállald be. Nem tudom hány éves vagy, de ezek az érzések simán változhatnak benned az évek alatt, ahogy például nálam is változtak. Nagy sokára mondjuk, de változtak.

2022. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
29 vagyok...
2022. ápr. 7. 11:54
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyire írtózol, akkor ne.

Majd ha eljön a nap, hogy igenis szeretném az én és a párom, a mi babánkat, akármilyen nemű a kezemben tartani, tök mindegy, hogy hányszor kell kelni éjszaka, tök mindegy hogy lepisil, vagy hogy törölnöm kell a fenekét, tök mindegy, hogy rohadt fáradt leszek, MERT AKAROM...


Na akkor kell gyereket vállalni.


Amikor azt érzed, ha lenne egy gyereketek, te magadhoz ölelhetnéd és úgy éreznéd minden gondod elmúlik a mosolyától...


Akkor kell gyereket vállalni.



Ha neked már most 90%-ban nyűg, mert nem éreznéd ezeket a dolgokat, akkor NE.

2022. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
5ös véleményét adom. Én is csak 30 évesen vállaltam, amikor már azt éreztem, amit leírt. Nagyon örülök, hogy nem mentem bele korábban, mert akkor biztos, hogy nem lettem volna még kész, pedig csodás dolog, DE csak akkor ha erre a fajta áldozatra készen állsz. Van aki sosem lesz készen, ami nem baj, csak tudni kell ezt is elfogadni.
2022. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

En 35 éveset ismerek akinek annyira jo a ferjevel a kapcsolata hogy soha az eletében nem akart gyereket mert minek a tökéletességbe egy gyerek.

De aztan 35 felett azon agyalt hogy soha az eletében nem fog szulni vagy majd 40 felett fog rájönni esetleg, de öregen megint nem akar gyereket, es szült a tesoja is, aztan pár ilyen agyalás után ugy döntött hogy na jó, legyen mert nem akar 40 évesen szulni jobb fiatalon.


Rola tudni kell hogy egy irto szorgalmas házias nő, aki még a saját párjának is szinte anyja, még varrogat is pl díszpárnákat otthonra, meg kulon keszul a husvétra is stb

Azaz lett gyereke ugy hogy nelkule is el lenne simán, azaz nem is hianyzott neki egy gyerek mégis szuper törődő anya lett belőle. Sőt. Az a túlféltő típus..


Szoval egy nőben szerintem már gyerek elott megmutatkozik az milyen anya lenne. Ne azt nézd hogy nek cserelnel pelenkát es inkabb hagynád a védtelen csecsemőt szenvedni, mert ezt nem tudhatod elore mig nincs gyereked. Azt nezd másokkal vagy a kornyezeteddel mennyit törődsz, van e benned emoatia szeretet, milyen ember vagy.

2022. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Párod van? Ő hogy áll hozzá? Akkor van ebből a nagy gyerekmentességből baj, ha a páros egyik fele egyszer csak rájön, hogy neki mégis kellene.
2022. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Én sose akartam, több kapcsolatom is véget ért emiatt. Aztán megismerkedtem a férjemmel, ő nagyon akart, összeházasodtunk 7 év után, 8. évben “beadtam a derekam”, megszületett a gyerekünk.

Én sokkal jobb anya vagyok, mint amilyen apa ő, pedig én úgy érzem le tudtam volna élni az életemet gyerek nélkül is ő pedig nem.

Imádom, szeretem a gyerekemet, de az első nagyjából egy év maga volt a pokol. Egyedül voltam, semmi segítségem, férjem későn járt haza, sokat dolgozott külföldön, rengeteget veszekedtünk, majdnem ráment a házasságunk, eleinte nehezen találtam a kapcsolódási pontot a babával, depresszió, testképzavar…. Volt itt minden.

De aztán kb. 1 éves korára sikerült visszatalálnom magamhoz és ahogy fejlődött ő is összerázódtunk.

Ahogy valaki írta fentebb, az hogy rám mosolyog és ahogy hozzám bújik minden gondot elsöpör, az való igaz. ❤️

Biztos van aki megbánja, nem mondom hogy eleinte én sem gondoltam rá, hogy visszacsinálnám, de szerencsére megértem az anyaságra. Még ha kicsit későn is. Az a nagy tragédia ha valakiben ez később sem változik.

2022. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
en is ugyanigy vagyok vele mint te kerdezo. iden leszek 30, a hatam kozepere nem kivanom az egeszet, de neha megis eszembejut hogy talan jo lenne
2022. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!