Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három vagy több gyerekes...

Három vagy több gyerekes anyukák? Hogy bírjátok három gyerek mellett a teljes állást? Mellette a háztartást és a gyerekekkel foglalkozást?

Figyelt kérdés

Jó pár év itthonlét után pár hónapja álltam munkába. Úgy érzem, hogy szét van csúszva minden. Állandóan hulla fáradt vagyok, úszik a ház stb. Ez fog változni? Hozzá lehet szokni? Szellemileg vagyok főként lefáradva, plusz minden nap van szinte valami intézni való így este 18 körül érek haza, amikor már nem sok erőm marad bármire is. Ti hogy oldjátok meg? Hogyan osszátok be az időt?

Nagyszülő a közelben nincs.



2020. aug. 26. 07:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Párod?
2020. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Amíg olyan munkahelyen dolgoztam hogy hétvégén szabad voltam akkor csináltam meg takarítást,mosást,most másik helyen dolgozom ahol nincs hétvége max ha hétvégére esik a szabadnap akkor mosok vásárolok be .pihenek.
2020. aug. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha megnyugtat, akkor nekem csak két gyerekem van, de amikor visszamentem dolgozni én is így éreztem az első hónapokban. Aztán beállt a rendszer. Este általában hideget ettünk, vagy valami gyorsan összedobhatót, vagy rendeltünk valamit. Mosás folyamatosan hétközben, így hétvégére szinte csak a vasalás maradt, ha kellett. Az sem mindegy mekkorák a gyerekek.
2020. aug. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Van parod ?

Fog be es adj neki hazimunkat ott lakik piszkol jasznal eszik alap h min a felet elvegzi ! Mosogat foz takarit portalanit felmos, ha nem megy megtanulja

Vagy gyereked ?

Szinten fogd be es adj neki hazimunkat !

A legnagyobb legalabb 6-9eves lehet pl kituoen tudnak bepakkolni a mosogatogepbe mosogepbe aot akar teregethet is

Ki mondta h neked kell 8 ora melo utan meg otthon is mindennal foglalkozni?


Kinek kinek kepessege ideje szerint szerint kell kiosztani a hazimunkat


Nalunk a 9eves intezi a mosogatogepet ki be pakkol elindit. Ha kell kimossa a kadat is

A nagyobb intezi a mosast ki bepakkol tereget hajtogat

A legnagyobb a takaritasban

Enyem a rendrakas es a tobbi

Mindenki a sajat szobajat takaritja

A kozosoket felvaltva

Fozes szinten vegyesen megy de alt a fele az enyem 🙂 azert nem biztos h minden nap borsofozeleket akarunk enni palacsintaval 😂


Igy heti szinten kb 2-3 ora megy el csak ra fejenkent es megis szep rend tisztasag van

2020. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Van párom.Ő hajnalra jár, O veszi fel a gyerekeket.8,5 éves a legnagyobb, 7 és 5 évesek.

Ők még nem segítenek,vde próbálom majd végig őket. Nagyszerű az a 9 éves, amelyik bepakol a mosogatógepbe!

2020. aug. 26. 07:51
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ekkora gyerekeket már simán be lehet fogni házimunkára, kiosztani mindenkinek egy napi 10 perces feladatot.
2020. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen, 6 évesen már én is segítettem anyunak teregetni, eltörölgetni, felsöpörni, port törölni.
2020. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
En 9 évesen már vasaltam is. Manapság kevesebbet néznek ki a gyerekekből, pedig rengeteg dologra képesek. Pl rántottát is tudtam csinálni. Heti egy vacsi pipa. Porszivoztam is. Fel is mostam, de abban mondjuk így utólag nem volt sok köszönet, minden úszott, de manapság a centrifugas vödrökkel már ez is egyszerűbb 😀 És amúgy meg büszke is voltam magamra, hogy felnott dolgokat csinálok.
2020. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Tehát a párod hazaviszi a gyerekeket, aztán mossa kezeit? Te szépen megszakadsz amíg a ház ura pihenget. Az ilyen cselédek meg is érdemlik a sorsukat.
2020. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Én 1 évig dolgoztam így, reggel elvittem a gyerekeket, és hatra hazaértem. Délután vagy a férjem, de inkább anyósom felvette őket, és elhurcolta különórákra.

Nem működött. Anyós elfáradt, a gyerekek hisztisek lettek, én nem tudtam semmiről, mert 6 után már nekik sem volt kedvük mesélni a suliról, plusz az összes anyák napi ünnepség és társai szabikivevős, csúnyán nézős eseménnyé vált.

Azóta 6 órában dolgozom. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, akinek van rá lehetősége.

2020. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!