Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a dilemmába...

Mit tennétek ebben a dilemmában (névadás)?

Figyelt kérdés

Már jóval korábban, a gyermek téma aktuálissá válása előtt kitaláltam, hogy a gyermekemnek majd ugyanolyan betűvel kezdődő keresztneve legyen, mint amilyen a vezetékneve.


A férjemnek a vezetékneve U-val kezdődik, és akárhogy böngészem a listát, egy nevet nem találok, ami kicsit is megfogna.


Ő egyébként a fiú és lány nevek között is talált jó párat, amit elfogadna.


Probáljak maradni az eredeti elképzelésnél vagy nézzek inkább máshol szét? A férjem amúgy nem ragaszkodik egyik névhez sem.


2022. ápr. 7. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nézelődj máshol is 😀 Én is hasonlót szeretnék majd a gyerekemnél, de az U-nál tényleg nem sok értelmes név van 😀 Vannak rosszabb betűk persze, ha pl. Ny betűset keresnél akkor kb. csak a Nyina-Nyikoláj jönne szóba 😅 Szóval ha semmi sem tetszik, akkor néz szét máshol is, de olyan nevet sose adj neki ami neked nem tetszik 😀
2022. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így adtunk a 3 lányunknak, de nekünk L betűvel kezdődik a vezetéknév, így nem volt nehéz szép nevet találni.


Ha nincs olyan ami tetszene, akkor elállnék az eredeti tervtől, és keresnék mást.

2022. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el ezt a becsípődést. Most végignéztem az U-betűs neveket és mind borzalom.
2022. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
A mi nagyobbik lányunk Uljána. De ha nektek egyik lehetőség sem tetszik, engedd el, fölösleges ilyen rögeszmék mellett kitartani.
2022. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem eleve nem tetszenek az olyan envek, ahol mindkét név kezdöbetüje ugyanaz, de a ti esetetetken végképp semmi értelme, a gyereknek sokkal, de sokkal, jobb, ha elfelejted ezt a rögeszmédet és olyan nevet adtok, ami vállalható.
2022. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Esetleg legyen kettős vezetékneve a picinek (nyilván a tiétek) és keresztnévként adjatok olyan nevet, aminek a kezdete elüt mind a kettőtől, így talán kevésbé lesz zavaró az egyezés hiánya, pl. Uszkai-Nagy Pál
2022. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
6-os: miért lenne zavaró, ha a vezetéknév meg a keresztnév nem egyezik????
2022. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok. Talán még jobb ötlet, ha kettős vezetéknév esetén a tiéd kerül a második helyre és a tiedhez igazodik a keresztnév, előbbi példánál maradva: Uszkai-Nagy Nándor
2022. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
#7 Olvasd el a kérdést.
2022. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Én utálom hogy KK a monogrammom pedig értelmes nevet kaptam
2022. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!