Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy dilemmában vagyok....

Nagy dilemmában vagyok. Szerintetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Leírok mindent az elejétől a végéig, remélem, hogy nem csak lehurrogó válaszokat fogok majd kapni :)


Én egy 19 éves lány vagyok és már elég fiatalon elkezdett érdekelni az anyaság és mindig arról álmodoztam, hogy fiatal anyuka leszek. Biológiai szempontból talán pont mostanság vagyok rá a legalkalmasabb.

Lehet, hogy furcsa, bizarr de 14-15 éves korom körül kezdtem el fiúkkal beszélgetni és mindig az "apatípusokat" kerestem. Engem teljesen hidegen hagyott mindaz amit a saját korosztályom művelt. Sosem jártam bulizni és nem is vágytam ilyesmire. Én arra vágytam, hogy találjak egy srácot akivel majd tudok családot alapítani. 16 éves voltam amikor megismerkedtem egy nálam 10 évvel idősebb fiúval és még mindig együtt vagyunk, közel 3 éve. Nem mondom, hogy hibátlan a kapcsolatunk mert időnként vannak hullámvölgyek de ettől függetlenül ez egy erős és őszinte kapcsolat.


Anyagilag sajnos nem állunk túl fényesen de azt hiszem az alapokat tudnánk biztosítani. Adott egy saját tehermentes rendezett ház nagy udvarral, saját szintén tehermentes autó. A párom 160 és 200 ezer forint között keres, én jelenleg tanulok de szeretnék dolgozni és félretenni.

Több ismerősöm aki velem egyidős vagy kicsit idősebb már szülő és csak irigykedem. Egyre jobban vágyunk arra, hogy végre nekünk is legyen egy közös gyerekünk. Ez csak rajtam múlik. Engem egy nagy dolog tart vissza. Mégpedig az, hogy félek a családom visszajelzésétől, ugyanis szerintem ők nem fogadják el teljesen a kapcsolatunkat és mindig azt mondogatják, hogy fiatal vagyok még és tanuljak, ismerkedjek új emberekkel, szórakozzak és ne állapodjak meg az első emberrel. Tudom, hogy csak jót akarnak és talán igazuk is van de nekem ez egy gyerekkori álmom, vágyam amiről sajnos nem beszéltem soha senkinek. Nekem az a célom az életben, hogy családot alapítsak. Természetesen tudom, hogy simán benne van a pakliban, hogy mégis különválnak útjaink de nem erre akarok koncentrálni mert ugyanez megtörténhet a másodikkal, harmadikkal és sokadikkal is. Na meg nem is vagyunk egyformák és ha hibázunk, a saját hibáinkból tanulunk. Ha nem tartanék a családomtól akkor már talán most, legfeljebb 1 éven belül elkezdenék próbálkozni.


Ne haragudjatok, hogy hosszú lett csak így átláthatjátok a gondolataimat. Szerintetek említsem meg többször a szüleimnek, testvéremnek? Biztosan lehülyéznének miatta és amúgy sem szokás nálunk így megbeszélni a dolgokat sajnos. Ti mit tennétek a helyemben? Biztos, hogy nem szeretnék még éveket várni! Milliószor átgondoltam már.


2016. jún. 6. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
En 21eves kismama vagyok, parom es koztem 9 ev van.. hasonlo a helyzetunk van hazunk es ket kocsink hitel nelkul.. a kulonbseg annyi hogy en dolgoztam, hogy legyen eleg munkaviszonyom a baba elott.. a csaladom tudta hogy szeretnenk babat es orultek neki.. apunak akkor mondtam mikor mar sikerult.. egyutt sirtunk.. en inkabb a velemenyetol feltem, de o is orult :)
2016. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kitagadni engem sem fognak, legalábbis csak gondolom :D de szerintem nem örülnének neki elsőre. Egy nővérem van, ő 6 évvel idősebb nálam és diplomája van, egyetemre jár, dolgozik és neki a tanulmányai és a karrierje fontosabb. Szerintem a szüleim azt akarják, hogy vegyek egy kis példát róla de nem szeretnék. Ő olyan, én ilyen. Így én vagyok a kicsi a családban, nem fogadják el, hogy felnövök. Ezért is nem örülhetnek neki.
2016. jún. 6. 22:49
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem dolgozz le egy évet, hogy kapj gyest. A családodtol meg ne félj, ha szereted a párod és boldogok vagytok, és mindketten akartok gyereket, akkor.a szüleidnek is bele kell nyugodni abba, hogy ezt szeretnétek
2016. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

szerintem ezt a pàrodnak ès neked kell eldönteni.ha úgy látod hogy felelôsség teljes,szeretitek egymást,miért ne.felesleges elôlre szólni a családnak.mondjuk szerintem elôtte kéne neked pár hónap meló,hogy ne csak gyesre legyèl jogosult.

amikor össze jöttünk a párommal ô 17 volt èn 21. 1èv múlva úgy döntöttünk jõhetne a baba.jött is :) egy percre se bántuk meg.11 ève vagyunk együtt

2016. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A felnőtté válás alapvető kritériuma, hogy nem az alapján hozol meg (fontos) döntéseket, hogy "mit szólnak hozzá a szüleim?"

Amíg itt tartasz, addig nem váltál le róluk érzelmileg, még akkor sem, ha három éve a pároddal élsz.


Amúgy a többi dologban egyet értek veled, a jó kapcsolat alapja nem az, hogy hány évesek vagyunk, vagy hogy hány éve vagyunk együtt.

2016. jún. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Eszter76 ***** válasza:
100%
Ha még nem fejezted be a középiskolát, azt mindenképpen fejezd be a baba előtt. És nem ártana 1 év munkaviszony se, hogy kapj rendesen ellátást. De utána, miért ne? Felnőtt ember vagy. Majd a szüleid is megbékélnek vele.
2016. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
szep, hogy ilyen terveid vannak, de ahogy irod, az " alapokat" tudnatok csak biztositani, es a parod fizetese az egyetlen bevetel. mindenkepp menj es dolgozd le azt az idot, hogy normalist gyest kapj, es hogy legyen gyerek elott egy kis tapasztalatod a munka vilagaban. igy szerintem a szuleid is jobban fogjak venni a gyerek temat.
2016. jún. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Mi 17 évesen jöttünk össze a férjemmel. Az első pillanattól kezdve ereztük, hogy ez a kapcsolat nem olyan mint a mások kapcsolata. Az első hónapokban már arról beszéltünk, hogy hol fogunk lakni, hány gyerekünk lesz, milyen lesz a közös életünk. Persze apám szinte tiltott tőle mert "csak" egx szakmunkás végzettsége van, nekem szerinte vmi egyetemista pasassal kellett volna összejönnöm. Soha nem szerette és nem fogadta el a férjem, de nem érdekelt. Leérettségiztem addig tűrtem apám folyamatos piszkálódását hogy mekkora parasztot választottam magamnak... aztán 19 évesen leléptem otthonról, dolgozni kezdtem és albérletbe költöztünk a párommal. Azóta is együtt vagyunk, immár 12 éve, van saját házunk, saját kocsink, és a 3. Babánkat várjuk! El sem tudnánk képzelni az életet egymás nélkül. Nekünk is vannak, voltak hullámvölgyek, ezek normális dolgok egy kapcsolatban. Ha ezeket mrgtanulja az ember helyén kezelni akkor nem lesz gond. Ki kell tartani egymásért, a kapcsolatért és ápolni kell azt. Ha te úgy érzed hogy valóban olyan mély a kapcsolatotok hogy tényleg ő az igazi, és ezt ő is így látja, akkor ne hallgass másra, kezd el építgetni a közös jövőtöket! Inkább több ilyen gomdolkodású fiatalra lrnne szükség.
2016. jún. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és 22 évesen szültem az elsőt, a másodikat 25, és most 29 vagyok mikor a harmadik születik
2016. jún. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképpen dolgozz, vagy ha olyanok az eredményeid akkor nappalin kezdj el egy fősulit, hogy kaphass gyedet. Nekünk becsusszant a baba, sajnos nem volt meg a szükséges időm munkában, ezért csak gyest kapok. Ìgy is megélünk, de pl nem tudunk félrerakni a babának még. Mondjuk életem legjobb döntése volt, h nem vetettük el. A szüleiddel ne foglalkozz, nem nekik szülöd a babát.
2016. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!