Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit éreztetek családalapításko...

Mit éreztetek családalapításkor, az első években a babával? Volt bennetek kétely, félelem, vagy olyan érzés, hogy visszacsinálnátok az egészet?

Figyelt kérdés

A párom nem akart gyereket, sokáig én sem. Az utóbbi pár hónapban kezdtem azt érezni, hogy ez változott részemről és korábban ő is mondogatott olyat, hogy egy kislányt mindig akart, de hogy már egyre telik az idő és 50 felett nem akarna gyereket. Én elmondtam neki, hogy szeretnék és talán megpróbálhatnánk, ő az elején ettől elzárkózott.


Azóta annyi változás történt, hogy volt két beszélgetésünk és végül zöld utat kaptam tőle. Elkezdtem prenatal vitamint szedni, most áprilisban letudom az általánosabb szűréseket is.


Boldog vagyok, mert tényleg úgy éreztem, hogy csak egy baba hiányzott már az életünkből csak. Viszont néha elbizonytalanodom, hogy tudok-e majd jó anyuka lenni, lesz-e annyira szoros kapcsolatom a gyerekemmel, mint nekem a szüleimmel, nagyszüleimmel? Vagy rám jön az az érzés, hogy ez mekkora felelősség lesz és a feje tetejére áll minden körülöttünk majd, bírni fogom-e?

Szóval azon kapom magam, hogy kételkedem, miközben hónapok óta erre vágyom... Kicsit olyan, mint mikor gyerekkoromban sokáig tilos volt valami, aztán hirtelen megengedték és akkor nem tudtam már hirtelen hová tenni az egészet, vagy nem tudom.


Ez normális?

El fog múlni idővel? Ha már mondjuk terhes leszek?



2022. ápr. 9. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 42 évesen lettem apa. Korábban szerettem volna, de sajnos így alakult. Amikor a szülőszobában először foghattam a kezembe a lányomat, akkor abba a pillanatban szerintem én voltam az egyik legboldogabb ember a világon. Örömömben zokogtam, nem bírtam abbahagyni. Az egyik ápolónő ekkor váratlanul megölelt és azt mondta, hogy ezt a kislányt a legjobb helyre küldte az Isten és hogy ezekért a pillanatokért szereti ezt a munkát. Amikor szülés után hazamentem az üres lakásba, akkor egy kicsit kezdtem megijedni. Belegondoltam, hogy mire 18 éves lesz, addigra én 60. Hogyan fogjuk megélni ezt? Az én szüleim csak 30 évvel idősebbek nálam, mégis van belőle gond bőven. Bevallom azt is, hogy az első egy évben nem nagyon tudtam mit kezdeni a babával, próbálkoztam, de féltem, hogy sérülést okozok neki. Inkább arra koncentráltam, hogy a feleségemnek minél kevesebb gondja legyen a baba mellett. Egy éves kora után viszont már jól boldogultam vele én is, most már egy 4 éves cserfes kislány, akit imádok. Megbántam-e? Annyira nem, hogy van még egy lányom, aki már 2 éves. Őt is ugyanúgy imádom, mint a nővérét. Vele már kicsit bátrabb voltam.
2022. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk 1.5 éves a kislányunk, sokáig próbálkoztunk mire összejött. Terhesség alatt, főleg a vége felé én is féltem, hogy hogyan fog majd megváltozni az életünk, hogy jó döntés volt-e gyereket vállani. Mióta megszületett azért néha aggódom, hogy mindent jól csinálunk-e, de soha sem voltak még olyan gondolataim, hogy jó lenne ha nem lenne. Sőt most várjuk a 2. kisbabánkat :)
2022. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!