Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a gyermekvállalásra...

Mi az a gyermekvállalásra buzdító szlogen, ami szerinted inkább elveszi az ember kedvét a gyermekvállalástól, mint meghozza?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. ápr. 10. 10:08
1 2
 1/14 Katona Dius ***** válasza:
81%
Nekem az összes. Mert mindnek az a lényege, a nő maradjon otthon,szüljön,apa majd dolgozik és hozzá a pénzt. Csak a legtöbb apábak nem fizetnek annyit,hogy egy keresetből megéljen egy 1-2-3 gyermekes család. Vagyis anya is dolgozzon. De csecsemő mellett hogy? Persze vannak olyan munkák amit homeofficeben lehet csinálni gyerek mellett is. De nem az összes. És amúgyis anya hány féle szakadjon a csecsemő mellett?
2022. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a kedvencem a "legnagyobb ajándék" duma.


Hát ha az a bőgő szarcsimbók életem legnagyobb ajándéka, aki tönkteteszi a testem, a karrierem és az éjszakáim, akkor jó szar a helyzet. 😂


Néha olyan dolgokat tudnak mondani, hogy a számba hányok tőle.


Jóformán az egyetlen dolog, amiben egyetértek velük, mikor azt mondják, hogy jobb, ha nekem nem lesz gyerekem. Na ez a beszéd! Én is hálás lennék érte, ha soha nem lenne.

2022. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Az egész reklámkampány, ami az utcai médiában megy...
2022. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Mikor azt mondják, hogy az az élet értelme és az tölti meg tartalommal az életed. Elnézést, örülök, ha a jelenlegi életemben ki tudom magam megfelelően pihenni, milyen tartalomra akartok még benevezni? :D Nem dobok el mindent, amit felépítettem reprodukciós céllal.
2022. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Az összes, ami csak fut mostanában, gáz.


Utólag belegondolva nekem inkább az adja a varázsát, hogy ez a kis ember magában hordozza az egész család génjeit, van benne egy pici mindenkiből, sok generációra visszamenőleg. És nyilván ott van benne a potenciál, hogy ezek a gének tovább fognak öröklődni.


Van ebben az egészben nekem valami misztikum, amit egyre jobb érzés figyelemm követni.

2022. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden. Nem buzdítani kellene, az viszont jó lenne ha a nehézségekről és a pozitívumról is őszintén, egymás bactatása nelkül lehetne hallani. Mert a gyerek nagy vállalás, felelősség, mégha nagy öröm is, ezért nem való mindenkinek. Jelenleg én úgy látom kb a szülésig van meg a "tamogatás" , utana kevés bölcsivel, vagy ovival rugalmatlan munkahellyel hogy oldod meg az már le van sz.rva. Nőknek főleg egyedi a helyzet, a munkahely, fizetés szempontjából. Sok nő kényszerül rosszabb munkahelyre kevesebb penzért, az ő munkahelye a feláldozhatóbb stb. A vírus alatti elszegenyedes es plusz feladat is ezt mutatta.

A ferfiaknál meg problema hogy sokszor ki vannak rekesztve. Nyomják a melót, es nem tudnak a csaladi körforgásba bekapcsplódni, mert ezt tanulták hogy a nők dolga. Az én generációmban ( 30 körüliek) legtöbbször ez már nem annyira jellemző, igazából igényük van a gyerekre, csak több szabadság kellene, hogy ők is lehessenek otthon. De lehet hogy ez az elmaradottabb reszeken nem jellemzo es minden a nő dolga. Nem tudom. Viszont így kiamarad az apa minta.A masik fontos dolog az elmaradottabb ( nem degradalni akarom őket) retegnek foleg fontos lenne az oktatás a fogamzásgátlasról, a gyereknevelesről magáról az életről munkáról stb. Mert ahogy elnezem vetítik az ösztönző reklámokat, meg a csokot a közmunkára is adják stb de az a baj hogy ez a réteg azt látja hogy normális ez az eletmód, a gyerek kap ingyen kaját es normalis hogy azon kívül sokszor nem is tudnának nekik mást adni. Volt egy video ahol a kis roma lanynak nem lehetett elmagyarazni hogy nem kell 15 evesen szülni, van fogamzasgatlas stb. Be kene fejezni az iskolát, munkat keríteni ilyenek. Mert ezt latta a csaladban es az egesz falu így él, egyedül a szegeny vedönő próbált változtatni a szemléleten. Vagy közmunkás apuka , anyuka terhes a 6.gyerekkel..nem ítélkezni akarok de kaja alig jutott , akkor minek 6? Szóval ha ezekre gondolok kiakadok, mert pont a tudatossagot kellene beépíteni nem csak nyomni a szüléspropagandát.

2022. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért van, mert akartam, az összes szar részével együtt. De akárhányszor meghallom ezeket a hülyeségeket, fordul egyet a gyomrom. Valami agykárosodása van az olyannak. De hát az ember nem ússza meg, mert utána következik az, hogy mikor lesz tesó, az kell, hát egy gyerek nem gyerek, meg ilyenek. Aztán a dackorszakos mellett meg azért gondolja a legkiegyensúlyozottabb Mary Poppins is azt, még sok is.
2022. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Én azt utálom, ha szellemi fogyatékos babákra meg gyerekekre azt mondják "szeretetgombóc".


Remélem akkor is szeretetgombóc lesz amikor a down kóros felnőtt megcsöcsörészi az anyját, meg bántja, aki persze egyedül van mert pont csak addig bírta az apa amíg még baba volt és nem volt nagy különbség.


És ezzel a szeretetgombóc maszlaggal keltik a bűntudatot ha elakarod vetetni a beteg gyereked. Nem az. Babaként ugyanolyan szeretetgombóc mint egy egészséges baba. Felnőttként meg majd megnézheted magad.

2022. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzal a vilagra meg egy magyart!😀
2022. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem értem, hogy aki "bőgő sz*rcsombóknak" nevez egy gyereket, csak mert nem akar, az mit keres mégis a gyerekvállalás kategóriában, miért itt olvasgat? :D


Meg alapból, hogy lehet valaki ilyen primitív? Én nem szeretem a kutyákat, nem akarok, nem vagyok pozitív véleménnyel róluk, de nem szoktam pl. rühes dögként hivatkozni rájuk.

2022. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!