Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Marcell (Marci) szerinted jó név?

Marcell (Marci) szerinted jó név?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 11:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromban az egyik macskám hívták Marcinak. Emiatt nem adnám. De másnak, ha nincs ilyen társítás, akkor szerintem nem para.
2022. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Marciról nekem mindig egy csibész/rossz gyerek sztereotípia jut eszembe
2022. ápr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Marcell jó, ellenben a becézésről nekem csak és kizárólag a Márton jut az eszembe. Szóval ha ezt a nevet adjátok, szerintem ne becézzétek. Amúgy is olyan név, ami nem igényel mindenáron becézést.
2022. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
jó név, de minden második férfit így hívnak az elmúlt 25 évben. Egyszer amúgy felnő a kisfiú, és felnőttként egy Marci nevű vezérigazgató....egy férfinak igenis legyen férfias neve. Kivagyok ezektől a Nolen, meg Noel nevektől.....nem marad mindig cuki babuka, akire illik egy ilyen név.
2022. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Nolen meg Noel hogy jön a Marcellhez? A Marcell egy klasszikus név ami most mellesleg divatos is. Ezért hívnak így sok kisfiút, de ezzel nincs is semmi baj. Én felnőttként ismerek Marcell fogorvost és egy vállalkozót akinek saját cége van, 40-es éveiben járnak. Komoly, férfias emberek. A korosztályom aki pl. ismeri Jankovics Marcell munkásságait, nem asszociál egy kisfiúra vagy babára a név hallatán. Arról nem is beszélve, hogy mire a mostani "baba generáció" idős lesz, addigra szerinted kinek lesz furcsa egy Bence vagy Marci vagy akár Noel bácsi vagy Hanna néni?
2022. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg pont a Marci becenévhez kerestünk nevét, végül a Mártont választottuk, a Marcell rögtön elvetettük mindketten, mert nem tetszik,de normális, adható névnek gondolom, ízlések és pofonok.
2022. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ez a "cell" végződés mindig fura volt. Valahogy túl lágy szinte lányos az elejéhez képest. :)

Nem tudom, értitek-e mire gondolok :)

2022. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
17# Én értem, mire gondolsz, nekem a Vencel névvel van ez. Viszont a Marcellnél nincs, talán azért, mert az vegyes hangrendű a Vencellel ellentétben, mégiscsak férfiasabbá teszi a mély hangrendű a betű, meg a Marci egy eléggé megszokott fiú becenév. Szóval értelek, de ebben az esetben nem értek egyet. :)
2022. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 18-as válaszolóval. Lágy, dallamos név (akár a Levente) de egyáltalán nem lányos. Szerintem jó név, én adnám. :)
2022. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik a Marcell, de tényleg egyre több van. A Marci becézés is nagyon tetszik.

Így lett a kisfiam Márton.

2022. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!