Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos volt a férjem beszólása...

Jogos volt a férjem beszólása a szülés utáni rossz időszakom miatt, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van.

Az első gyereket hüvelyi úton szültem. A születése utáni 3 hónapot végigbőgtem, volt xegy kis szülés utáni depresszióm.


A második gyerekkel viszont császároztak, ami nem viselt volna meg, ha nem érzek mindent végig (ilyen tényleg van, végig éreztem mindent, ordítottam).

Most nem vagyok depressziós, de akárhányszor ránézek a császármetszésre, nagyon szomorú leszek, elmegy a kedvem, és van, hogy el is pityeredek, de már nem olyan gyakran. Amíg nem történt meg a varratszedés, pánikoltam minden este, nem akartam varratszedésre menni, rossz élmény.


Aztán a varratszedés előtti este nem tudtam abbahagyni a sírást, féltem a holnaptól, hogy újra kárt tesznek bennem (nem tudom miért féltem ennyire), és akkor beszólt, hogy "Minden szülés után ez lesz?".


Úgy mondta, mintha én magam idézném elő ezeket, mintha direkt idegesíteném a sírással. 1 hete volt, bocsánatot kért (bár szerintem még mindig nem tudja, miért sértődtem meg rá), de még mindig haragszok rá.


2022. ápr. 17. 18:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem te megint depis Vagy csak máshogy jön ki rajtad!
2022. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

"bár szerintem még mindig nem tudja, miért sértődtem meg rá"


Ezek szerint meg se beszélted vele a problémát? Meg kellene pedig. Lehet, hogy azt se tudja, mi az a szülés utáni depresszió.

2022. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

#2

Van, akivel nem lehet megbeszélni.


Ha tudja, ha nem, akkor is miért nem látja, hogy a párjával baj van? Most ha nekem állandóan sírna a párom, biztos nem hagynám annyiban, 100x meg 200x is mondhatná a párom, hogy "semmi", én nem nyelném be.

Ha olyan tuskó a párja, hogy nem veszi észre a rossz lelki állapotát, akkor hogy lehetne vele megbeszélni?

2022. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%

Azért bármennyire is jó apa,férj,társ nem feltétlenül tudhatja kezelni a depis asszonyt!

És náluk nem az első!

2022. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
#4 Nem kell "kezelje", ha nem tudja, de ne is szóljon be ilyen bunkó módon. Segítsen inkább abban, hogy hogyan kaphatna hatékony segítséget a párja.
2022. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Mindig csak 1 oldalt hallani itt. Sajnos a másik oldal nem tud válaszolni.

Nekem az jön le h a kérdező jelen állapotában magával is össze tud veszni.

Nyilván érthető mert labilis,de ne bunkozzuk le a férjet.nem látsz bele az életükbe!

2022. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Addig senkin nem lehet segíteni amíg maga nem látja a helyzetet.
2022. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

végig éreztem mindent, ordítottam


Kizárt, ilyenkor jön az általános érzéstelenítés, vagyis a narkózis.

2022. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

Totál egyetertek a 6ossal...


Egyébként. Nekem természetes szülésnek indult. Aztán sürgősségi császar lett, a méhemet 24 évesen kivették. Pedig még 2 gyereket szerettünk volna. Császár után az intenzíven csövekkel mindenemben keltem fel egy üres teremben. Azt sem tudtam a babammal mi van, vagy hogy én élek-e vagy mi történt.

1x nem pityeregtem a sebemet nézve, 1x nem traktáltam ezzel a férjem. A varratszedésen is nem tudom, mi a szomorú. Ott nem is érzéstelenítettek.


Szerintem egy igen durva depresszió befigyel nálad. És ki tudja, a régi önmagadhoz képest hogy viszonyulsz a párodhoz, mennyire akasztottad már ki, hogy ezt a reakciót kapd.

2022. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a férjed részéről tapintatlan volt ez a megjegyzés, de azért jelentősen túlpörgöd. Esélyes, hogy ez megint szülés utáni depresszió.
2022. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!