Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit reagálnál arra, hogyha...

Mit reagálnál arra, hogyha azt mondják a gyerekednek, hogy "dehát ő lány"?

Figyelt kérdés

Hogy a másik anyuka fia legyen vele kíméletes labdázásnál, vagy fogócskázásnál, vagy ugrálásnál.. Már nagyon zavar, hogy "lenézik" és hímestojásként bánnak az enyémmel, és az én gyerekem is zavarja. Szóltam, hogy nem kell kímélni, kibírja(semmi extra nem volt, gumilabdát rúgtak), mire a másik anyuka mondja, hogy majd ő megmondja a fiának hogyan viselkedjen egy lánnyal.. köpni nyelni nem tudtam.


Tiszta hülye helyzet volt, én arra nevelném, hogy mindenre képes, amire egy fiú, és nem élvez semmi különösebb jogot azért, mert lány. Egy két illemszabály van, de nem muszáj betartani kisgyerekeknél. Ráadásul olyan kicsik, miért kell már ezt ilyen korán elkezdeni?? Nem ez az anyuka az egyetlen, a barátnői nagyszüleitől/szüleitől is hallom, hogy "ti lányok vagytok, ti kedvesen/szépen/óvatosan/ne csináljátok/nem illik"


Hogy kell erre normálisan reagálni, hogy a mi gyerekünk ne érezze kevesebbnek magát, csak mert lány? Ezek a hülye "nemi szerepek".. Ha fiú lenne eszembe nem jutna azt mondani, hogy fogd vissza magad, mert a másik lány, főleg hogy ebben a korban nincs is különbség köztük fizikumban, meg amúgyis, ez nem is verekedés..! Vannak erősebb nők meg gyengébb férfiak, a világ ilyen, nincsenek lányos meg fiús tulajdonságok, had dobjanak már normálisan kidobósnál, ne olyan picit, hogy el se repüljön odáig, csak mert lány..


2022. ápr. 25. 19:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem engedd el. Nem a te gyerekedre szól rá, hogy “ne csináld ezt meg azt, mert lány vagy”, hanem a fiát tanítja arra, hogy finomabban bánjon egy lánnyal, mint egy fiúval.
2022. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Derjaderja ***** válasza:
92%

Értem amit írsz, de végül is Te szóltál bele abba ahogy ő neveli a gyerekét. Ráadásul ez pont udvariasságra nevelés.

Szerintem egyetlen ilyen élmény nem befolyásolja a gyereked fejlődését.

Ha meg ismétlődő vagy elviselhetetlen, menjetek arrébb.

2022. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Derjaderja ***** válasza:
85%
A másik dolog zavaróbb. Hogy azért legyen csendes, elfojtó mert lány. Ott a Te gyerekedre szólnak. Azért én is szólnék.
2022. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Barátok, visszatérő dolog, heti 3x legalább együtt játszanak 4 órát. Az enyém nem élvezi a játékot így, hogy nincs "kihívás", csak odadobják/rúgják neki a labdát, hogy előtte megáll fél méterre.. Ez kidobós, foci, fogócska, nem az, hogy előre engedi e a kapuban vagy átadja e a helyét neki a padon. Nem szorul rá, hogy "megvédjék" a semmitől.
2022. ápr. 25. 19:55
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van amúgy, csak ez tényleg az a szitu, amikor beleszólsz abba, hogy mire neveli a gyerekét.

Szerintem beszélj a szülővel, de ne a gyerekek előtt. Mert azt én is utálom, például amikor a lányom kap valakitől valamit, és mondom hogy köszönje meg, erre az illető hogy “jaaaj nem kell megköszönni.” Hát de igen, meg kell.

Na szóval hogy ne a gyereke előtt szólj rá az anyukára, hogy az ne szóljon rá a fiára, mert akkor rombolod a szülő tekintélyét a gyerek előtt. Hívd félre, és kérd meg, hogy hadd játszon a lányod, bírja a kiképzést, jobban élvezi, ha nem finomkodnak vele a srácok.

2022. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy de, vannak nemi szerepek, és pont hogy marha káros, hogy ezt ma minden áron valakik el akarják törölni, és tele van a világ töketlen, nőies férfiakkal és tökös, bika nőkkel. Az, hogy a te lányod fiúsabb esetleg, és bírja ha kemények vele, attól még nem ez a standard. Persze nem baj, nincs baj a lányoddal, én sem vagyok az a tipikus nőies nő, de azért a fiúkat arra kell nevelni elsősorban, hogy a lányok törékenyebbek, finomabbak, érzékenyebbek, mint a férifak. Mert ez általánosságban így is van, mondhat bárki bármit.
2022. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Derjaderja ***** válasza:
95%

Egyszer egy barátnőm mesélte, hogy a tipegő kisfia egy gallyal ütögette a nagy fát, mire odajött egy másik tipegő egy másik gallyal és ütögetni kezdte ő is.

Az anyja odaszaladt, a saját gyerekére rászólt, hogy nem szabad bántani a növényeket hanem tisztelni kell.

A barátnőm aki szintén környezetbarát úgy érezte, mintha rendre utasították volna, szerinte a kisfia nem bántotta a fát. Ő mesélte el, ő mondta hogy nem is rá szóltak, mégis rossz élmény volt.

Szerintem ez is ilyen paradox. A határokat máshol húzzuk meg, de nem húzhatok meg a saját gyerekemnél attól függően határt, hogy ma Dani anyja mit szól, de holnap Palié meg az ellenkezőjét.

Ha nem lehet gallyal ütni, nem lehet. Ha lehet gallyal útni de nem lehet letörni stb akkor az.

Ezek párhuzamos valóságok 😊

2022. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Hát azért persze vannak bevállalós lányok és békés, cserfesen szemlélődő fiúk, de tipikusan a fiúk vadabbak és nem baj, ha megtanulják, hogy amíg egymással lehet haverságból lökdösődni, birkózni, veszélyes faágakkal kardozni vagy kifüstölni a megbikázott labdával a kapuból a kapust - amíg minden résztvevő élvezi - a lányokra általában illik vigyázni. Persze nem túlféltés jelleggel, ezt te tudod megítélni. Nekem két fiam van és hidd el, nem a lányodat nézi le ez a rászólás, hanem a fiúnak szólt. Szerintem nincs ezzel baj, ha egy fiú arra van nevelve, hogy felnőve majd előzékeny, figyelmes, védelmező attitűdű legyen. Nőként gondolom ezt a részét nem bánod. Egyébként ettől még szoktak lányokkal az enyémek is játszani és hamar megtanulják, ki miben partner, sőt versenytárs, és kire kell "vigyázni". Pl. most 10 év körül már akkorák mint én, rendszeresen karatéznak... szóval nem baj, hogy megtanulták, hogy ha együtt is sportolunk, velem finomabban, mint egymással vagy az apjukkal. És nem érzem magam ettől kevesebbnek.

De egyébként egyet értek azzal, hogy ha ez ennyire zavar, amíg a gyerekek játszanak, beszélj az anyukával, hogy de a tiéd szeretne és tud is "rendesen" kidobózni, ne szóljon mindig rá a fiára.

2022. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Dehát semmi sem történt, nem volt durva a gyereke, csak a labda elért a gyerekemig, aki kivédte(kapuban állt). Ha bunyóztak volna, vagy lökdösődés, vagy direkt szivatja a másik, de ez csak játék volt, mint egy mezei tornaórán.. Nem törékenyebb a gyerekem, és ettől nem lesz fiús, hanem csak stramm, átlagos, eleven gyerek., esik kel, csetlik, botlik, fut, ugrik árkot, mászik fára, labdázik, begyújt pár kék foltot/horzsolást, csaláncsípést is akár.. de nem kell hagyni nyerni, mert lány. Arról nem is beszélve, hogy kihívástól lehet csak fejlődni, nem javulnak a reflexei, ha a labda 2vel halad felé fél méterre meg megáll előtte. Ez nem udvariaskodási kérdés, ez sport! Egy szavam sem lenne, ha csúszdánál kell előre engednie a fiúnak, vagy átadni a hintát, de a játék akkor játék, ha kihozzák magukból a felek, ami bennük van.
2022. ápr. 25. 20:23
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Abban én semmi kivetnivalót nem látok, ha egy anya arra neveli a fiát, hogy kíméletesebb legyen egy lánnyal, és tisztelje azért is, mert lány.

Nem a te lányod ellen szólt, hogy gyenge lenne vagy bármi, hanem a saját fiát neveli arra, hogy igenis a lányokkal nem úgy bánunk, mint a fiúkkal.

Pont manapság probléma ez, én végig az iskolai éveim alatt azzal találkoztam, sőt, munkahelyen is, nem egyszer gondoltam arra egy tapló és tiszteletlen férfi kollégával kapcsolatban, hogy ezt se nevelte meg az anyja arra, hogy egy nővel hogy beszélünk.

Pont hogyha nem lennének ilyenek a férfiak is pl, akkor nem kéne "keményre" nevelni a lányokat sem, hanem mindenki megmaradna a saját nemi szerepénél.

2022. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!