Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit reagálnál arra, hogyha...

Mit reagálnál arra, hogyha azt mondják a gyerekednek, hogy "dehát ő lány"?

Figyelt kérdés

Hogy a másik anyuka fia legyen vele kíméletes labdázásnál, vagy fogócskázásnál, vagy ugrálásnál.. Már nagyon zavar, hogy "lenézik" és hímestojásként bánnak az enyémmel, és az én gyerekem is zavarja. Szóltam, hogy nem kell kímélni, kibírja(semmi extra nem volt, gumilabdát rúgtak), mire a másik anyuka mondja, hogy majd ő megmondja a fiának hogyan viselkedjen egy lánnyal.. köpni nyelni nem tudtam.


Tiszta hülye helyzet volt, én arra nevelném, hogy mindenre képes, amire egy fiú, és nem élvez semmi különösebb jogot azért, mert lány. Egy két illemszabály van, de nem muszáj betartani kisgyerekeknél. Ráadásul olyan kicsik, miért kell már ezt ilyen korán elkezdeni?? Nem ez az anyuka az egyetlen, a barátnői nagyszüleitől/szüleitől is hallom, hogy "ti lányok vagytok, ti kedvesen/szépen/óvatosan/ne csináljátok/nem illik"


Hogy kell erre normálisan reagálni, hogy a mi gyerekünk ne érezze kevesebbnek magát, csak mert lány? Ezek a hülye "nemi szerepek".. Ha fiú lenne eszembe nem jutna azt mondani, hogy fogd vissza magad, mert a másik lány, főleg hogy ebben a korban nincs is különbség köztük fizikumban, meg amúgyis, ez nem is verekedés..! Vannak erősebb nők meg gyengébb férfiak, a világ ilyen, nincsenek lányos meg fiús tulajdonságok, had dobjanak már normálisan kidobósnál, ne olyan picit, hogy el se repüljön odáig, csak mert lány..


2022. ápr. 25. 19:45
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Rúgta fejbe(a lányom párszor fejelt, néha úgy védte véletlen, semmi baja nem lett), dobta mellbe, fenéken, karon, ahogy az enyém is a másik gyereket. Ez a kidobós/foci/labdázás. Az előreengedőset azért írtam, mert úgy tudnak játszani, ha előreengedik, egyáltalán nem várom el, de nem akadályozza a csúszdásában. Ha hagyják nyerni, nem dobják hozzá a labdát, nem rúgják felé a labdát, úgy nem lehet focizni, kidobósozni. Mondom fél méterrel elé ment a labda, hát milyen játék ez iskolásoknál? Ez egy puha labda, nagyon puha gumi, a gyerekeken meg melegítő+pulcsi. Nem okoz sérülést arcon se! Ha kemény focilabda lett volna, akkor oké, de így.. egyszerűen így abbamaradt a játék, mert nem lehet nem betartani a szabályokat. Ha a fiú nem rúg kapura, az nem foci. Ha nem próbálja kidobni a gyerekem, az nem kidobós. Ha nem a kezébe akarja dobni a labdát, hanem fél méterrel elé, nehogy eltalálja, az nem labdajáték..


Megnézem majd mi lesz, ma is találkozunk. Szerintem ha az anyja nem lesz lent, akkor normálisan fognak játszani, mint eddig. Az enyém is rúgta véletlen lágy részen a srácon, illetve arcon is rúgta/dobta már(nem direkt). Előfordul, belefér, nem okoz problémát, nem direkt szivatás, ez gumilabda.

2022. ápr. 26. 12:52
 22/25 anonim ***** válasza:
69%
Gumilabdaval.is lehet úgy dobni hogy fajon.
2022. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
86%

1es és 5ös vagyok.

Ne haragudj, de borzalmasan túltolod ezt az egészet.

Próbálj megbarátkozni a helyzettel, hogy ha közösségbe viszed a gyerekedet, akkor az ezzel jár. Nem mindenki fog vele úgy játszani, ahogy ő szeretné, ha valaki úgy fog játszani vele, ahogy szeretné, az sem jelenti azt, hogy mindig úgy fog vele játszani. Nem minden szülőnek fog tetszeni, ahogy a gyereked játszik az övével, és nem minden szülő fogja hagyni, hogy a saját gyereke üsse-verje a tiédet, mert a tiéd ezt igényli. Ez nem így megy, emberek vagyunk, mindenki más, minden gyerek más. Alkalmazkodjatok kicsit ti is, ne várjátok el, hogy minden gyerek úgy játszon, ahogy ti szerettek, és ne várjátok el, hogy minden szülő úgy nevelje a gyerekét, ahogy ti.

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani, ne haragudj, de rossz nézni, hogy oldalakat írsz arról, hogy hogy labdáznak a gyerekek, és szerinted hogy kéne… :D

Még mindig azt mondom, hogy inkább szóljon rá a másik anyuka a fiára. Mert lehet h a te lányod bírja a gyűrődést, de másé nem feltétlen, és ekkora gyerekektől nem lehet elvárni, hogy fejben tartsák h na melyik lánnyal lehet keménykedni és melyikkel nem. Kell nekik mutatni egy keretet, egy irányt.

Szerintem és számomra az sokkal bosszantóbb, amikor az anyuka nem szól rá a gyerekére semmiért. Múltkor a lányommal homokoztunk a játszótéren. Odajött hozzánk egy kisfiú, és sorra vettel el a lapátokat meg a játékokat a lányom kezéből. Az első 3nál még mondtam a Csibémnek, hogy hagyja, hadd játszon vele a kisfiú is, majd visszaadja utána, a lányom addig türelmes is volt, de aztán a vége az lett, hogy kb az 5. után a lányom kiborult, és elkezdte kiabálva visszarángatni a játékokat, majd annyira kiakadt szegényem, hogy a fiú nem adja, hogy a végén nekem kellett a lányomat felvenni és elvinni onnan, hogy ne legyen nagyobb balhé. A kisfiú anyja ezt meg mosolyogva nézte végig fèl méterről…

Na mindegy, szerintem túlreagálod nagyon, nem kell ezzel ennyit foglalkozni, nem fog ettől lelkileg sérülni a lányod. Feltéve, ha te is túlteszed magad a dolgon.

2022. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"Mert lehet h a te lányod bírja a gyűrődést, de másé nem feltétlen, és ekkora gyerekektől nem lehet elvárni, hogy fejben tartsák h na melyik lánnyal lehet keménykedni és melyikkel nem." Miért, a fiúkkal egyezményesen lehet durvulni, csak a lányok lehetnek érzékenyek?


Amúgy mondom semmi nem volt, eszembe sem jutna hagyni, hogy verekedés legyen, vagy akár csak megüssék egymást. VÉLETLEN rúgta fejbe/arcon/lágyékon a labdával, kidobónál is testre céloznak, de hát ugye nem mindig oda megy, ahova kellene.


Szerintem szélsősegíted, egyáltalán nem pártolom az erőszakot, és mondom, a gyerekem is szót emelt, hogy ez így nem jó neki(mivel az elmúlt fél évben nem így játszottak, hanem normálisan). Nem volt erőszak, nem volt durva a fiú, gólt rúgott egy puha labdával, az enyém meg védte a kapuját.


Azóta kibeszéltem a dolgot a harmadik gyerek nagyijával, aki velünk focizott, szerinte csak szerette csesztetni a fiát az anya, nem kifejezetten a nemekre ment ki a dolog. Valamennyire egyet értek.


Egyébként nem fáj. Mondom válogatott focista lövéseit védtük, én is csupasz kézzel pólóban, nem fájt, nem csípett. Pont jó decathlonos gumilabda, találtunk el ablakot, autókat, gyerekeket, magunkat, még a riasztót sem indította be. Tök jó játék volt, a gyerekeink nem babák, ők évezték így maguktól, és az anyja szólt bele mikor befutott, hogy ne játszon így a fiú. Nem én szóltam bele. Ő szólt bele. És amit alakított, az enyémnek nem tetszett, amiért ő magától szót emelt. Most hagyja ott a barátját, mert annak az anyja nem engedi focizni a gyereket? Persze lehet ezt is, lehet legközelebb ezt kell, dehát szegény gyerek, nem csinált semmi rosszat és tönkrement az öröme.


Zavaró volt, még sosem hagytak "faképnél" nem tudtam/tudom hova tenni a dolgot. Egyszerűen elvitte a fociról a gyerekét, előtte meg órákat nevetgéltek/nevetgéltünk és jó volt, senki nem volt durva, nem ütött meg senkit. Ilyenért iskolában sem szólnak, sőt kifejezetten elvárás tesiórán, hogy dobd ki a másikat, próbálj gólt rúgni. Jól is néznénk ki, ha azt mondanák nekik(összevont tesijük van amúgy, mivel kicsik így nem számítanak a nemek!), hogy ne dobd el a labdát a Giziig, mert lehet, hogy kellemetlen lenne elkapnia..

2022. ápr. 26. 14:35
 25/25 anonim ***** válasza:
64%
Fuuu basszus. Hát szerintem mindent leírtak már amit tudnék. Úgysem érted a lényeget. Annyit mondanék hogy örülök hogy nem erre laksz. Legalábbis remélem
2022. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!