Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit reagálnál arra, hogyha...

Mit reagálnál arra, hogyha azt mondják a gyerekednek, hogy "dehát ő lány"?

Figyelt kérdés

Hogy a másik anyuka fia legyen vele kíméletes labdázásnál, vagy fogócskázásnál, vagy ugrálásnál.. Már nagyon zavar, hogy "lenézik" és hímestojásként bánnak az enyémmel, és az én gyerekem is zavarja. Szóltam, hogy nem kell kímélni, kibírja(semmi extra nem volt, gumilabdát rúgtak), mire a másik anyuka mondja, hogy majd ő megmondja a fiának hogyan viselkedjen egy lánnyal.. köpni nyelni nem tudtam.


Tiszta hülye helyzet volt, én arra nevelném, hogy mindenre képes, amire egy fiú, és nem élvez semmi különösebb jogot azért, mert lány. Egy két illemszabály van, de nem muszáj betartani kisgyerekeknél. Ráadásul olyan kicsik, miért kell már ezt ilyen korán elkezdeni?? Nem ez az anyuka az egyetlen, a barátnői nagyszüleitől/szüleitől is hallom, hogy "ti lányok vagytok, ti kedvesen/szépen/óvatosan/ne csináljátok/nem illik"


Hogy kell erre normálisan reagálni, hogy a mi gyerekünk ne érezze kevesebbnek magát, csak mert lány? Ezek a hülye "nemi szerepek".. Ha fiú lenne eszembe nem jutna azt mondani, hogy fogd vissza magad, mert a másik lány, főleg hogy ebben a korban nincs is különbség köztük fizikumban, meg amúgyis, ez nem is verekedés..! Vannak erősebb nők meg gyengébb férfiak, a világ ilyen, nincsenek lányos meg fiús tulajdonságok, had dobjanak már normálisan kidobósnál, ne olyan picit, hogy el se repüljön odáig, csak mert lány..


2022. ápr. 25. 19:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
.. jézusom, nem nevelés kérdése, hogy ki mennyire érzékeny. Én nebántsvirág voltam, szüleim folyton hajtották, hogy ne sírjak már, de nem ment nem sírni. A lányom magától ilyen "átlagos" gyerek, játékos, strapabíró, de szerintem semmi extra nincs ebben, ez lenne a normális, nem direkt ilyenre nevelem.. ha lehetett volna neveléssel elérni, hogy valaki ne legyen nyafogós és érzékeny, a szüleim már elérték volna rajtam:)
2022. ápr. 25. 20:36
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

"Abban én semmi kivetnivalót nem látok, ha egy anya arra neveli a fiát, hogy kíméletesebb legyen egy lánnyal, és tisztelje azért is, mert lány."


Valami ilyesmit akartam írni én is. A 6 éves fiam pl fiú létére alapvetően érzékeny, kis jótét lélek, nem az a vadóc, rombolós, durva fajta. Energiával tele van, jön-megy, szalad, pörög, de más gyerekekkel tök normálisan viselkedik, a kisebbekre kimondottan odafigyel, nehogy fellökje őket (ez mondjuk valszeg a 2 éves húga miatt is rögzült belé), stb. De mostanában kezdett el kicsit "kisfiúsabb" lenni. Középsős koráig inkább a lányokkal játszott, most már 1 kivételével feléjük sem néz, a fiúkkal bandázik, és mesél ilyesmiket, hogy szkandereztek, meg versenyeztek ki bírja felemelni a másikat, foci közben is megy már ilyen lightos adok-kapok köztük, nemrég ovis "karrierje" alatt először büntetésben volt, etc.

A minap mentünk egy barátnőmhöz, akinek ikerlányai vannak. 1 évvel idősebbek a fiamnál, de kisebbek és nagyon kis vékonykák is (a fiam 121-122 centi és kb 22 kiló, tehát rajta sem sok fognivaló van, de a lányok alig 120 centisek és 18-19 kilósak, szóval hozzájuk képest nagy darab 😃). És bizony én is szóltam neki, hogy a csajok nem valószínű, hogy ilyen játékokat akarnak majd játszani, mint amiket soroltam fentebb, és ne legyen velük durva. Mint mondtam, soha nem az senkivel egyébként, de jobbnak láttam szólni. Pedig nem kell félteni őket, vagány kiscsajok, ráadásul én is egész gyerekkoromban fiúkkal lógtam, fociztam, kidobóztam, bunkert építettem, bicikliztem, nem egyszer rúgtak agyon meg estem el, tehát tudom, hogy nem vagyunk mi lányok cukorból. De akkor is, egyszerűen fizikailag nagyobb, erősebb náluk, ezért figyeljen kicsit oda.

2022. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
22%

Már az oviban is ki vannak hangsúlyozva a nemek. Miért baj, hogy megtanítjuk a viselkedési normákat? Az egyáltalán nem lenézés, hogy egy fiú figyelmesen, gyengédebben viselkedik egy lánnyal, sőt. Ilyen kicsi korban kell megalapozni, hogy felnőttként tisztelettudóan, értelmesen viselkedjen mindkét nem, ahogy illik.

Persze, ha te nem erre akarod nevelni a gyereked, hanem egy "vagány" fiús csajt akarsz belőle csinálni, akkor jó úton haladsz afelé, hogy egy lázadó agyontetovált, piercingekkel teli, ezerszínben pompázó papagáj frizurás kis csitri legyen belőle, aki azt sem tudja ki a fiú és ki a lány.

2022. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ne haragudj, de nincs igazad abban, hogy igy felhaborodsz ezen. Sot en ugy olvastam ki a kommentedbol, hogy te a sajat gyermekkorod problemajat vetited ki a helyzetre, ami nem jo. Ha lányod nem szeret igy jatszani, hat ne jatszon, keressen mas partnert, vagy beszelje meg a masik gyerekkel. Egyezkedjen. Lanyom 2 evesen is megvalogatta kivel jatszik a jatszon. De ha baratok jottek at, es nem volt szimpi a gyerekuk neki, nem jatszott vele es kesz. Szerintem ezt te kicsit tul tolod. Az meg, hogy a fiu anyja figyelmes, szep dolog. En marhara orultem volna a jatszon, ha vadul csusszdazo 6 evesekre az anyjuk raszol, hogy ugyan figyeljenek mar oda, mert lokik le a lányokat. Ritka eset ez egyébként, de elofordul.

Figyelj, a ferfiak is erosebbek a noknel ha az atlagot nezzuk, nyilvan nem a gyuros nokve es nyeszlett hapsikra gondolok. Ha ferjem nem figyel oda siman kepes lila foltot ejteni rajtam, mert en hamar lilulok, neki meg eros a keze. Hat en ra is ra szolok, hogy hahooo finomabban (pedig csak odahuz egy puszira vagy ilyesmi)

Az meg, hogy megkülönböztetes szinten butasag, mert a lanyom egy stramm belevalo kis dozer, es nekem is ra kell szolni, ha mas lányokkal focizik, hogy finoman, mert nem minden lany ilyen eros mint o. Ez felepites kerdese is. En is alapnak veszem nő letemre, hogy a lanyok atlagban gyengebbek, pont ezert szolok is neki. Es volt mar olyan h siman mondta a masik gyerek anyukaja, h ne feltsem en a lanyat, legalabb megedzodik. En megertettem, jot nevettunk es jatszottak tovabb a gyerekek. Szoval ha szolni akarsz, szerintem siman szolj, ezzel nincs semmi baj.

2022. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Ennek egész egyszerűen evolúciós oka van, hogy a nők gyengébbek, ezt lehet szebben is megfogalmazni, de akkor is így van, még ha 2022-t írunk is. A női test még a hideget is nehezebben tolerálja, nem beszélve a többiről.

Ugyan csak egy játék, amiről írsz, de mégis gyerekként kell lefektetni az alapokat. Nem hinném, hogy ha egy kislány kicsit kíméletesebb játékot kap a fiúktól, attól kevesebbnek kéne magát éreznie. Egyébként tudományos tény is, hogy a nők jobban érzik a fájdalmat.

2022. ápr. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

Pont hogy jó ha meg tanítják nemi szerepeket viselkedést hogy lányoknak nem dobhato vadul labda mert esetleg elesik stb.

Vagy legyen előzékeny és kedves egy lánnyal stb .

Lányom egy vékony de sportos lány még is rá szólok fiaimra hogy ne vadul játszanak vele .

Vagy a fiaim magasabbak mint én így szólok nekik hogy ha meg akarnak szeretgetni akkor azt finoman ne úgy hogy közben ketté törnek.

2022. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A gond ott kezdődik, hogy amikor játszanak a gyerek anyja nem szokott lent lenni a játszón. Most lejött. Nem akarok semmit nevelni belőle ilyen téren, had élje meg úgy az érzéseit, ahogy akarja. Ha nem sír, mikor elesik, nem nyafog, mikor kivédi a labdát, nem tudom olyanná tenni. Ő magától ilyen! (egyébként kevésbé is fázós, és simán végigmegy akadálypályákon, de ez testalkat kérdése, a husi barátnője pl nem ilyen) Játszottak egy darabig, mint ahogy heti háromszor, lejött a gyerek anyja, és kérte, hogy fogja vissza magát a kisfiú, szóltam, hogy nem kell, mivel semmi rossz nem történt, a labda utána direkt nem ment el a gyerekig, mert a fiú vigyázott, az enyém meg nyafogott, hogy ez így nem jó, mire szóltam, hogy mehet rendesen, az anyuka szólt, hogy nem és felmentek..


Oké, ha valaki a sajátját túlfélti, de az enyémet? Még ha focilabda lett volna, de ez egy mezei gumilabda, én is játszottam előtte velük, piros sem lett ott, ahol a fiú eltalált, mert még kicsi ahhoz, hogy erőset dobjon/rúgjon, illetve focira beállt a szomszéd megyei válogatott bácsi, az övét is védtük(mindegy gyerek, egy nagyi, meg én is!), nem fogta vissza magát és nem fájt.


Egyébként még kicsik, a testük tök egyformán sovány, izmos, sőt szerintem az enyém izmosabb, mert pl át tud fordulni a hintán a láncaiba kapaszkodva, a fiú meg nem tudja megemelni magát. Pubertázs után kezd változni, mikor szélesedik a csípő és beindul a tesztoszterontermelés a másik oldalon, addig csak két pálcika gyerek, étkezés és mozgás függvénye dönt.


A sajátomat azért hoztam fel, mert nem nevelés kérdése, ki mennyire "nyafogós, félős", ez alaptermészet, stresszreagálás, ahogy írják itt fiúk is lehetnek visszafogottak, érzékenyek maguktól és fordítva, ennek nincs köze a nemekhez.


Mondjuk ez csak sima sport volt, tehát az alaptermészet sem jön elő, senki nem durvult egyáltalán! dobták/rúgták a labdát, mint minden egyes kisiskolás, mert ez a játék lényege, dobd ki a másikat, lőj gólt. Nem vadult egyik sem és nem szivatták direkt egymást. Most komolyan a fiú hagyja győzni a lányt, mert hozzá nem érhet a labda, nehogy megérezze és így illik? Na ezért mázli, hogy van iskolai rendszer és csapatsportok, ahol tanulhatnak egymástól.


Mondom nem akarok direkt semmit nevelni a lányomból, de ha játszani akar, had játszhasson már labdával is és ne hagyják nyerni! Ha sír, rossz neki vígasztalom, de ha nem sír és nem rossz neki, ne kelljen már azért, mert lány! Ha akar bőrdzsekis tarajos lesz, ha akar szoknyás balerina, nekem totál mindegy, én utóbbi vagyok, de ennek aztán semmi köze ahhoz, hogy játszanak-e vele labdajátékot!

2022. ápr. 26. 08:35
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem mondta, hogy ne játsszon labdajátékot. A másik anyuka tök jó szándékkal, figyelmességből kérte meg a fiát erre. Nem a te lányodat félti túl, hanem a saját fiát akarja nevelni, hogy illik viselkedni a lányokkal. Ez neked eszedbe sem jutott, hogy nem minden a te gyereked körül forog? 😀

Bezzeg, ha a kissrác fejberúgná a lányodat a labdával, akkor meg az lenne a bajod...

2022. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván egy másik szülő fél, és ügyel arra,hogy a sajátja ne okozzon kárt másik gyerekben. Senki nem szeretné, ha a gyerekét meghurcolnák amiatt, mert fájdalmat okozott egy másik gyereknek. Ha nem szól rá, és nem fojtja el csírájában az ilyesmit, később azt hiheti a gyerek, hogy ez így rendben van.

Én sem szeretném, ha egy másik ember kislánya az én kisfiam által edződne a világ dolgaira.

Meg egyébként mindenki ismeri a saját gyerekét, lehet az az anyuka, aki inkább elrángatja onnan a gyerekét, tudja, hogy a fia milyen, és itt nem fog megállni. Nem véletlen viselkedik így.

2022. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szavam sem lenne, ha csúszdánál kell előre engednie a fiúnak, vagy átadni a hintát, de a játék akkor játék, ha kihozzák magukból a felek, ami bennük van."- Ez aztán a kettős mérce.

Szerintem meg pont ennek nincsen helye játszótéren. Gyerek-gyerek, mindegy, hogy fiú vagy lány, mindenki várja ki a sorát a csúszdán és a hintánál is, pont ott nincsen helye az udvariaskodásnak. Két fiam van, soha egyiket sem neveltem arra, hogy előre kellene engedjen csúszdánál, vagy átadni a hintát, mert a másik lány. Lótúrót. Várja szépen ki a sorát.

Később nyilván az alap udvariasság átadni a helyet, már nagyok, jelentem, minden rendben ezen a területen.

Értem amit mondasz, de itt szerintem ez szélmalomharc, mert értékrend ütközik értékrenddel és ha ő arra akarja már ebben a korban trenírozni a gyereket, hogy a lányokkal óvatosabban, akkor az a szíve joga, nem fogja miattatok másképp csinálni.

Említetted, hogy előtte többen "rendesen" játszottatok, tán túlélitek a lányoddal, ha ez a kisfiú meg az anyukája intésére óvatoskodik, ha annyira nem tetszik, nem kell játszania vele.

Mindenki úgy neveli a saját kölkét, ahogy akarja, hidd el, tökéletesen át fogod tudni adni az értékrendedet neki úgy is, ha néha ilyen tapasztalatok is érik. Sőt elmondhatod az eset kapcsán a másik anyuka érveit, hogy miért teszi/kéri mindezt és intheted például türelemre, akkor is, ha bosszantja, nem fog a kárára válni.

2022. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!