Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalható egyáltalán?3.baba(L...

Vállalható egyáltalán?3.baba(Lakás/hely téma ,többi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Röviden rólunk.

Van egy szép családi kertes házunk. Tényleg minden megvan ami kell.

Nem tudom pontosan megírni mekkora a ház,kb 130 nm.


Tágas előszoba , tágas nappali, konyha, mèg külön mosókonyhát is épített a férjem a házhoz.

Igen ,ez jól hangzik. De most jön a bibi, 2 szobás.

2 gyerekünk van. Tehát értelemszerűen mi a hálóba ,ők ketten a gyerekszobába. Fiú és lány páros ráadásul 😅

Kb fél ève feljött ,hogy szeretnénk 3.babát. Igen ám ,de hova? Pedig a korunk ,sem az anyagi helyzetünk sem lenne akadály. Végül is maga a ház is simán elbírna meg egy lurkót.( Ezért írtam kb mi hogyan ,hány méter) Csak az a fránya plusz szoba.😔

Költözést szeretnènk. De saját ,általunk épített új otthonba. Természetesen a gyönyörű hatalmas telek már megvásárolva.. Csak ugye idő...


Ti mit gondoltok erről ? 3 gyerek ,de csak 2 szoba? Illetve 1. Nagy szobák egyébként ,de akkor is csak 1😞

( Mi 3an nőttünk fel 1 szobába , mondjuk mi nagyon elvoltunk ) én félek azért ettől ...


Valaki esetleg hasonló helyzetbe ? Bevállaltátok ?

Minden válasz ,tapasztalat érdekelne....

Ez az ami 90%ban vissza tart...

Mert szeretném ,hogy mindenki jól ,kényelmesen érezze magát..


Köszönöm ha elolvastad..



2022. ápr. 27. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Biztos, hogy nem. Hogy gondolod?


Majd kamasz korukban egy barát/barátnő sem lehet fel hozzájuk, ott öltözködnek egymás előtt, nem lesz minimális privát szférájuk sem? Ráadásul fiú/lány?


Én is egy szobában voltam a húgommal, utáltam, nagyon eltérő személyiségek voltunk, 18 évesen inkább elmentem éhezni albérletbe, annyira elegem volt már, hogy nem volt semmi privát szférám. Esküszöm, az is jobb volt.


Inkább a házváltáson törnétek a, fejeteket, semmint 3. gyereken. Nem 30-40 évvel ezelőtt élünk, ma már alap a saját szoba, ha a ti gyerekeiteknek nem lesz, garantáltan utálni fognak titeket érte.

2022. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát mégis mekkorák a gyerekek? Szerintem serdülőkorig nem probléma a közös szoba, de utána már igen.
2022. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kettéosztani a szobákat? Nm elégnek tűnik, ha nagyok a szobák, működhet.
2022. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Biztos, hogy nem vállalnám. Inkább azt oldjátok meg, hogy a 2 gyereknek legyen külön szoba.

Mi is közös szobában voltunk fiú-lány páros, gyűlöltük az egészet.

2022. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1es. Köszönöm a válaszod. És sajnálom ,hogy nem szeretted az egészet. 😔 Mi jól kijöttünk egymással. Azóta is hihetetlen szoros a kapcsolatom a nővéremmel és a bátyámmal.


2-es Ovis mèg csak mind a 2. Kislányom idén szeptemberben kezdi az sulit. 7 éves. Kisfiam 4 éves.


3-as ezt már én is felvetettem a férjemnek mint opciót. Talán megoldható lenne.


4-es. Neked is köszönöm a hozzászólást. Sajnálom ,hogy nem alakult jól emiatt a dolog.

2022. ápr. 27. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ilyen idősen simán elférnek egy szobában. Mire a legnagyobb 10 lesz, simán elkészülhet a ház.

De van erre elég bevételetek? Iszonyat drága most építkezni, meg a 3 gyerek se éppen olcsó. De ha van rá keret, szerintem amíg kicsik, nem gond a közös szoba.

2022. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám. Már két gyereket is necces egy szobába tenni, na de hármat? A nővéremmel nőttem fel egy szobában, és noha lány-lány páros, utáltuk mindketten. Én inkább azon gondolkodnék, hogyan lehetne megoldani hogy külön szobája legyen a gyerekeknek. Nem lehet a gyerekszobát valahogy kettéválasztani? Vagy feltétlen szükséges a mosókonyha? Tudom, milyen praktikus, nekem is van, de mellette van elég hely minden és mindenki másnak, tehát ha ezen múlna, inkább a mosókonyháról mondanék le. Esetleg a tágas nappaliból nem lehet lecsípni egy szobányit? Én mindenképp a megoldásra fókuszálnék elsődlegesen és nem az újabb gyerekre.
2022. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elkezditek építeni a házat, akkor elkezdhettek próbálkozni.

A 3. baba simán elvan a hálószobátokban 1-2 évig (+9 hónap várandósság), addigra meg már biztos kész lesz a ház is. Persze jobb lenne, több szoba, de engem személy szerint ez nem tartana vissza a gyerekvállalástól, főleg, ha tervben van nagyobb ház.

Mi egy hálószobás lakásban lakunk, van egy 1.5 éves kislányunk és most várjuk a 2.-at. A baba érkezése előtt természetesen tervezünk nagyobb lakást venni. De amúgy főleg a kislányom egy éves koráig nem is bántam, hogy közel van hozzánk, viszont az utolsó pár hónapban azért már jobb lenne ha kicsit több helyünk lenne :)

2022. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Hát én 3 gyerekkel vagyok egy 1,5 szobás lakásban.

A két lány a fél szobában, mi a szobában a fiammal. A lányok iskolásak, a fiam még baba.

Nyilván nem itt tervezzük leélni az életünket, de amíg a fiam nem lesz iskolás, ráérünk.


Én egy szobában voltam a húgommal még tiniként is, engem nem zavart, anyámék úgysem engedték volna meg, hogy bárkit felhozzak. Szerencsére akkor pont egy 3 éves komoly kapcsolatom volt, így lehettünk mindig náluk.

2022. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha elkezditek a házat persze.

Addig a gyerekszobat valasszatok ketté, akár bútorral közepén, a baba pedig 2-3 éves korig elvan veletek, (+9 hónap terhesség, + ugye kitudja mikor sikerül a gyerek)

Én belevagnek ha tényleg minden klappol.

2022. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!