Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtanulhatja egyszerre 2...

Megtanulhatja egyszerre 2 nevét is?

Figyelt kérdés
A férjem családja kissé furcsa, van a férjemnek egy anyakönyvezett neve, de kisgyerekkorában elkezdték egy másik néven becécni. Mondok egy példát: a neve István de Józsikának becézik. Ez felnőtt korára is rajta ragadt, az egész családja így szólítja, de egyébként nem ő az egyetlen, akit nem az eredeti nevén szólítanak a rokonok. Nemrég született gyerekünk, nagyon szép nevet találtunk neki, mindenki odáig van érte hogy mennyire passzol hozzá. A férjem a nevének az angol megfelelőjét kezdte becenévként használni, azóta rendszeresen így beszél róla, így a családja is így kezdte el szólítgatni. Engem rettenetesen idegesít, próbáltam is már szóvá tenni, de nekik ez annyira természetes hogy nem értik a problémám. Még a férjem sem, hisz nem is új nevet kapott, csak angolul szólítják meg. Azt el tudtam fogadni hogy a férjemmel ilyenek, meg azt is hogy egymással, hiszen ahhoz végképp semmi közöm. A gyerekemmel kapcsolatban is el kéne fogadnom? Nem lesz ez neki gond később, amikor a nevét tanulja? Nem fogja összezavarni? Mert ha igen, akkor most kell kiállnom érte, amikor még nincs bekövesedve a szokás a családtagokba.
2022. máj. 1. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

“A gyerekemmel kapcsolatban is el kéne fogadnom?”

Mármint a gyerekeTEKKEL. Úgy beszélsz, mintha kizárólag a te tulajdonod lenne, nem kettőtök gyermeke.

Amint látod az élő példát, a férjed sem lett fogyatékos. De azok a kicsik is megtanulják, akiknek két keresztnevük van, sőt ha Péter és mindenki Petikének hívja, akkor is képes felfogni, hogy az ő rendes neve Péter.

2022. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vihar a biliben. Egy csomó gyereket valami teljesen más becenéven hívnak évekig, mégis megtanulja, hogy mi a hivatalos neve.


"A gyerekemmel kapcsolatban is el kéne fogadnom?" "Mert ha igen, akkor most kell kiállnom érte,"


Szerintem te alig várod, hogy konfliktusba keveredj a férjed családjával, és az orruk alá dörgöld, hogy ez a te gyereked, és az van, amit te akarsz.

2022. máj. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Párom családjában is van ilyen, István helyett Petya. A gyereknek (ma már nem is annyira gyerek) nem okozott gondot, annál inkább nekem, mint kvázi idegennek, aki évekig azt hitte, Péternek hívják. :D


Barátnőm is van ilyen, Bea, de a család Fruzsinak hívja, kívülállóként rejtély, hogy miért.


Szóval a legnagyobb problémája az lesz a gyereknek, hogy magyarázkodnia kell a beceneve miatt másoknak.

2022. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy mert néhány ember máshogy szólítja, attól ő nem fogja később tudni a saját nevét?
2022. máj. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Ezt a férjeddel kellett volna tisztázni, a rokonok azért szólítják így, mert ő így hívja.

Nem fogja összezavarni, nekem is van Petra ismerősöm, akit a családja Lujzának hív, anyámnak barátnője Mária, mindenki így szólítja, anyakönyvezve Erzsébet.

2022. máj. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagypapám a nővéremet Lulunak, engem pedig Samunak hívott kamasz korunkig. Az öcsém az Ödön becenevet kapta, és mások is szoktak ezeken a neveken szólítani a családban. A szomszédunkban élő 3 gyerekes férfit Öcsinek hívta mindenki, mi Öcsi bácsinak.
2022. máj. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a lányomat a férjem évek óta Máriának hívja, pedig nem az a neve.
2022. máj. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!