Mi a hiba bennem?

Figyelt kérdés

34 éves nő vagyok. A környezetemben, közeli/távoli baráti, ismerősi körökben már nyilván az emberek 90%-a házas, 1 vagy több gyerekük van.


Én viszont se nem vagyok férjnél (van párom), gyerektéma abszolút nem merül fel. A mindennapjaim abból állnak, hogy azt tervezem, mikor hova fogunk menni, utazunk, jövünk-megyünk, szórakozunk és ezen kívül még a lakásunkkal (saját, nem albérlet)foglalkozok, felújítás stb.

Mindig azt hallgatom, ideje lenne szülni, akkor fogom megbánni mikor már késő, miért nem házasodunk már össze stb...


Selejtes vagyok, ha nőként nem vágyom erre? Teljesen más mozgat meg, másra vágyom.

Tényleg meg fogom bánni? És ha igen, akkor csak azért adjam fel most az életem és éljek másképp? Ennyire szörnyű ha valaki nem akar anya lenni? Ez lenne az élet egyetlen célja?

Nyilván nem. Mindenki másképp áll az élethez.


Mit gondoltok a tudatos gyermektelenségről?


2022. máj. 2. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj veled. A teljes èlethez van akinek nincs szüksège gyerekre. Ez egyènileg eltèrő, mint ahogy a gyerekeket sem, a felnőtteket sem kell összehasonlítgatni.
2022. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

gyerek mellett sem kell feladni az életedet. mi ugyanúgy jövünk-megyünk, utazunk, élünk mint a gyerek előtt. most készült el és fogunk berendezkedni a házban, abban sem akadály.

viszont ha te nem vágysz a gyerekre, nem kell vállalni, pláne azért mert másnak is van vagy mert azt szajkózzák.

lehet hogy megbánod, ha nem lesz, lehet hogy nem, sosem lehet tudni. ☺️

2022. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Első körben azt, hogy nagyon unalmas már, kb naponta nyílik e témában újabb és újabb topik. Nem is értem miért kell újat nyítni, elég lenne kikeresni az épp aktuális előzőt. 🙄


Amellett nem értem, hogy tudatos gyermektelen mit keres a gyermekvállalás kategóriában?


Harmadrészt pedig azt, hogy a kutyát se érdekli igazából, max a családod többi tagját. 🤷‍♀️

Többre becsülöm aki képes belátni, hogy nem szeretne, mint társadalmi nyomás miatt szülni..


Amúgy pedig azért nem értik sokan, mert belénk van kódolva a szaporodás mechanikája. Ettől még nem muszáj mindenkinek reprodukálnia önmagát.

2022. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ide alapesetben olyanok írnak, akik vállalrak gyereket és a gyerekkel vagy terhességgel kapcsolatban kérdeznek vagy válaszolnak. Miért ilyen emberektől vársz megerősítést, hogy nem muszáj gyereket vállalni? Nem, nem muszáj. De én anyaként nem tudok mást mondani, mint hogy nagyon nagy kár lett volna kihagyni a gyerekezést az életemből. Ha megerősítést akarsz, szerintem is a childfree csoportokat keresd fel.
2022. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a hiba bennem?"


Konkrétan az, hogy ennyire érdekel mások véleménye.

2022. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ha már a gyerekvállalás kategóriában vagy, azt mutatja, hogy valamennyire mégis csak érdekel.


Másrészt meg hogy megbánod-e. Ezt előre senki nem tudja megmondani. Lehet, hogy nem. De ha igen, az nagyon fog fájni, mert nem fogod tudni a hiányt betölteni semmivel. Az is rizikó, hogyha majd a párod kezdtél máshogy gondolni egy idő után.


Azt pedig csak megjegyzem, hogy a tudatos gyerektelenek nagyon szeretik úgy beállítani a gyerekesek életét hogy az nem szól semmiről, csak a szarospelenka mosásáról, míg az ő életük egy véget nem érő földkörüli utazás és bulizás. Na, ennyire azért nem fekete fehér egyik sem.

2022. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, te is a gyerektelenek legfőbb érvét hozott fel, az az hogy állandóan utazgatni akarsz.

Az a helyzet, hogy ha az igény és a rugalmasság megvan benned, akkor gyerekkel is ugyanúgy lehet utazni, tényleg csak az első pár hónap marad ki, de már egy egészen kicsi gyerekkel is el lehet indulni.

A mi fiunk decemberben született, a következő év nyarán simán elindultunk külföldre nyaralni.

2022. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Jaja, nekem is van egy büszke tudatos gyerektelen ismerősöm, aki mindig azt mondogatja, hogy ő az utazásait tervezgeti.

Ami azt jelenti, hogy évente egyszer elmegy külföldre, meg egyszer kétszer belföldre. De ha belegondoltok, nem is lehet nagyon többet, mert senkinek sincs végtelen pénze meg főleg végtelen számú szabadsága sem.

2022. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#3-as válaszával egy az egyben egyezne a válaszom, szóval azt nem írom le, csak még annyit hozzátennék, hogy azon kívül hogy a közeli rokonokon kívül senkit se izgat szülsz-e, az se izgat senkit ha majd megbánod (ami nem biztos hogy megtörténik). Felnőtt vagy, döntsd el mit akarsz, és akárhogy döntesz, vállald a következményét. Lehet azt bánnád meg ha gyereked lenne. Vagy ha nem lesz. Sose lehet tudni. De ne tőlünk várj megerősítést, a te dolgod ezeket eldönteni.
2022. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Éretlen vagy, de ilyen emberekből is kell pár a vilagba🤷🏽‍♀️
2022. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!