Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez az anyuka miért hiszi azt,...

Ez az anyuka miért hiszi azt, hogy mindenki hozzá és a gyerekéhez fog igazodni állandóan?

Figyelt kérdés

Tisztáznám, hogy nem provokatív célú a kérdésem, kinek nem inge, ne vegye magára. Igen, nehéz a gyereknevelés, én is felneveltem kettőt. De emiatt nem kell állattá vedleni. Tudom, hogy vannak rendes, normális, az együttélés szabályait betartó szülők, mindent tiszteletem az övüké. Most sajnos nem róluk lesz szó...


Ikerházban élünk. A szomszédban 3 éve született egy baba. Mindig megkért( inkább csúnyán leparancsolt) a szomszéd anyuka, hogy legyek szíves ne fűnyírózni, hangoskodni a babája alvásidejében. Megtettem, tekintettel voltam rájuk, nem akartam kiszúrni a gyerekkel. Bár a hangneme olyan volt, hogy egy karakánabb ember nem biztos, hogy teljesítette volna a tilalmát. Mindegy.

Kvázi a saját udvaromon korlátozva mozogtam, számomra nagyon nem jó időpontban nyírtam a füvet miattuk.

Mindig tekintettem voltam rájuk, hogy a csöppség tudjon jókat aludni a babakocsiban.

Most, hogy nagyobb, még mindig alszik, ugyanúgy betartom, de cserébe, az éber idejében állandó zűrzavart, vinnyogást és szülői lazaságnak hála, szörnyű viselkedést kapok.

A gyerek egész délután üvöltve játszik, csapkod kint, minden fenntartás nélkül nézi az anyja, ahogyan átjön a mi részlegünkre és az autóink között szaladgál, tapicskolja őket, biciklizik közöttük.

Kértem, hogy ne tegyék, mert meg fogja húzni a kocsikat (Garázs nem opció.)

Most készül(ne) a lányom az érettségikre, nem tud tanulni, mert egész napos állati zajok jönnek a szomszédtól. Okádásig üvöltés, fejhangon ordítás, vergődés. Tudom, ilyenek a gyerekek, de az anyuka még rá se szól. Halál nyugodtan beszélget kint a férjével és nézi, ahogy a gyereke átmászkál a mi udvarunkra, tapogatja az autóinkat és úgy üvölt, hogy az utca végén is hallani.

Mi is szeretnénk egy kis nyugalmat. Délután, munka után jól esne a csend és a nyugi. A lányomnak is jól jönne a vizsgáihoz.

Én szépen, nem olyan ocsmányan és parancsolóan ahogyan ő tette, megkértem, kicsit vegyenek vissza, vigye el játszóra a kicsit stb.

Erre válaszul nagyon csúnyán leosztott.

Csak nem érzem igazságosnak, hogy mi figyelemmel vagyunk 3 éve az ő gyerekének minden igényére, de ez a család pedig nem tud ember módjára viselkedni. Ha a házban vannak, áthallom az állandó zajokat. Brutális hangzavar. Ha meg az udvaron vannak, akkor a mi telkünkre fenntartás nélkül átjárnak. Ők vannak megsértve, ha a szeleburdi kölykük nem rollerezhet, meg bicajozhat az autóink között.

Tudom, nagyon bunkó húzás, de elgondolkoztam azon, hogy ezek után érdemes lenne-e tekintettel lennem rájuk? Vagy miért ne legyek én is ilyen? Majd nyírok füvet ha jól esik...

Kerítést fogunk huzatni, ez biztos.


2022. máj. 4. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Akkor nyírsz füvet amikor akarsz!biztos kiröhögnék egy ilyen anyukát!

Én is 5 évessel élek de mindig csititjuk ha hangos.....

2022. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%

Engem biztos nem érdekelne innentől, hogy nekik mi tetszik. Ez a dolog csak akkor működik, ha mindkét oldal tekintettel van a másikra.

Húzzatok egy jó magas kerítést, aztán nem kell velük szóba állni.

2022. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Én beraknék valami jó kemény zenét este tízig minden nap. A lányodnak meg engedd meg, hogy házibulit tartson a kertben késő este, sütögetéssel, iszogatással egybekötbe.


Jövő héten rögtön odafigyelne arra, hogy a gyerek ne hangoskodjon és ne tapicskolja az autót.

2022. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Érettségi után a barátokkal nálatok legyen a gőzkieresztős buli a fiataloknak. :))) Sok ez az írásbeli, rájuk fér a lazítás, zene, pia, ami belefér, csak nyugodtan.


Aztán szóbeli után is lehet ismételni egy bankett afterral.

2022. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Első körben kerítés, aztán meg amit a többiek már írtak
2022. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Illetve a lakásfelújítás is nagyon jó program reggel 7-kor 10 perc, meg délután 1-3 között minden órában, és persze este.


Hasonló ötlet, ha elkezdesz hegedülni tanulni és ilyenkor gyakorolsz.

2022. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert a gyerekesek többsége ilyen. Azt hiszik ők az atyaúristen és a többiek az ő rabszolgái.

Sok szülő előnyöket, kedvezményeket stb vár el, csak mert gyerekük van, mert felsőbbrendűnek képzelik magukat, ez az oka.

Tisztelet a kevés kivételnek.

2022. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Ezek után tudod ki lenne rá tekintettel. Jön a nyár, lehet programozni, kerti partit tartani, érettségi bulit meg ami belefér.
2022. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy írtad is, kerítés... minél előbb. Persze a zajokat nem szűri ki, úgyhogy az továbbra is problémaforrás marad. Viszont szerintem ne szállj bele a "jó szomszédi iszony" játékba, mert csúnyán elmérgesedhet a helyzet.
2022. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Az autókba rakassatok mozgásérzékelő riasztót. Lehet, hogy a gyerek kedve elmegy majd a tapicskolástól, ha 200 decibellel felüvölt, valahányszor a közelébe megy. Ha a kerítés nem opció, pl nem szabad építeni vagy ilyesmi, akkor, a ti feletekre ültess rózsabokrokat, ill sövényt, lehet szúrós is. Ill a gyerekre szólj rá, hogy nem jöhet át a ti feletekre. Mondhatod neki is és az anyjának is, hogy zavar, meg veszélyes lehet, mert megszúrhatják a bokrok. És akkor nyírd a füvet, amikor jó.
2022. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!