Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 14 éves fiam...

Mit tegyek, ha a 14 éves fiam állandóan beszólogat, veszekszik, kötekszik, és már lassan félünk, amikor hazajön?

Figyelt kérdés

A 14 éves fiam egyre elviselhetetlenebb. Nem csinál semmit, de mindent elvárna. Mi nem ugrunk mindenre, és ezért kötekszik állandóan. Tudom, hogy ilyenek a kamaszok, de már túlmegy egy határon, amit csinál.

Zavarja, hogy majdnem leszakad a mosogató, annyi tányér meg pohár van benne, de el nem mosogatna, inkább felhív engem, amikor dolgozok, hogy mennyi mosatlan van. Aminek a 80%-a miatta van, mert minden ivás után új poharat vesz elő. Semmire nem lehet megkérni. Semmire. De ha valamit mégis megtesz, akkor hetekig hallgatjuk, hogy ő azt megcsinálta, legyen elég. Állandóan kötekszik, veszekszik velünk, nekem már munka után se időm, se energiám nincs nyugodt maradni, és nagyon hamar elszakad a cérna, főleg a fenti mosogatós példánál.

Múltkor is délután elaludtam, és felkeltett, hogy hozzak be fát. Ő fel volt öltözve, rajtam csak egy atléta volt. Komolyan elvárta volna, hogy én öltözzek fel és hozzak be fát. Amikor mondtam, hogy hozzon be fát ő, mert nem fog leszakadni a két karja, akkor "Ilyen egy lusta nőt!" mondattal hagyta el a szobát. Fát nem hozott be.


Kimondom (kiírom): tönkretesz mindent. Ünnepet, szülinapot, mindenre csak húzza a száját. Ha nem hívjuk, akkor meg az a baja.


Múltkor 2 munkatársam volt itt nálunk, és mondta a lányom, hogy "3 óra van, mindjárt itt lesz a fiú, nem lesz nyugtunk". Erre mondták a munkatársaim, hogy úgy beszélünk róla néha, mintha egy olyan férj lenne, aki üti-veri és terrorizálja a családot.


2021. nov. 19. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem el, hogy ilyen birkák vagytok. Sallert neki.
2021. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
vannak következményei a tetteinek? végső esetben nevelési tanácsadó, pszichológus akár neked, akár neki is.
2021. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát pedig te nem csinálod jól. Én ezt nem viselném el, lekevernék neki egyet. Hol van az apja? Kivágni az összes elektronikus kütyüt telefont/Tv-t lekódolni. Ha majd tud rendesen viselkedni besegít megkapja a kódot és lehet szórakozni. Le kell vele ülni beszélni, kamasz, de fel kell fognia a dolgokat, ez nem lehet a viselkedésre mentség. Már az a probléma hogy azt hiszed hogy ez mentség. Meg mi az már hogy ilyen egy lusta nőt?? Komolyan elviseled ezt? A fülénél fogva rángattam volna ki, hogy gyerünk kisfiam akkor szájalhatsz pakolásközben. Ez a baj a mai szülőkkel, mindent elnéznek mert "kamasz" a gyerek. Hagyjuk már.. Szerinted milyen felnőtt lesz így belőle? Tisztelet semmi senkivel.
2021. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ugrana minden extra: nincs tv, telefon, internet, chips, édesség, semmi. Majd lesz, ah normálisan képes viselkedni.
2021. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
16%
Alig, 5-6 éve vagyok túl ezen az időszakon. Sajnos ugyan ilyen voltam én is, de idővel le fog nyugodni, ha megvontok, elvesztek tőle dolgokat csak mégjobban ingerelni fogjátok, saját tapasztalat. Ha esetleg megütitek, ami teljesen normális szerintem, én is kaptam pár sallert apámtól, azzal se mentek sokra. Várni kell, és elviselni, mivel a ti fiatok. Szerintem esetleg mondd meg neki, hogy dolgozol, nem tudsz mindent megtenni egyből, így is elég fáradt vagy, segítsen neked mert egyedül nem bírsz mindent megcsinálni amit kér, vagy ilyene... egy kis érzelmi manipuláció. 20F
2021. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs véletlenül egy Bianka és egy Tünde nevű lányod😂??

Az én 14 éves öcsém is ilyen.


Hiába írjátok a pofont, telefon-elvételt, nem használ. Csak még jobban felhergelné. Az öcsém még apámnak is nekimegy, anyám meg retteg tőle. Kis idegbeteg szörnyeteget neveltek belőle. Apám alapból nem vette ki a részét semmilyen szinten a gyereknevelésből, anyám meg sokat dolgozott, mindent ráhagyott, csak ne kelljen napi 12 óra fizikai munka után vesződni vele.


Ha ignorálod, az a baja, ha visszaszólsz neki, az a baja.


Mindig tudja, hogy a másiknak mi lenne a dolga, de egy gyufaszálat meg nem mozdítana.

2021. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kamaszodás előtt elvégezte a rá bízott feladatokat? Mi volt az ő része a házimunkából? Az iskolában van vele gond? Milyen tanuló?

Apuka nincs a képben, vagy csak a kérdés szövegéből maradt ki az ő szerepe?

2021. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is 14 éves a fiam. De sos3m csinál ilyet.

Ha megkérem, hoz be fát, elmosogat valamennyit. Többet is tehetne, de nem szájal, nem járat le senki előtt.

Ti neveltétek így.

2021. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szigorítani kell a módszereket, következetesen kell nevelni, mert így tényleg a fejetekre nő úgymond, és később ez rosszabb lesz. Vagy kinövi vagy nem, erre nem lehet alapozni. Próbáljátok meg néhány héten keresztül szigorúbban nevelni, korlátozni néhány dolgot és ha nincs eredmény, akkor tényleg szakember ajánlott.

Tippek:

- ha elmosogatsz csak akkor mehetsz vagy akkor csinálhatsz valamit

- ha hozol be fát .... ugyanúgy

Ha pedig szájal és felesel el kell neki magyarázni, hogy a munkahelyen több órán keresztül csicskázik az ember, ő pedig otthon semmit nem tesz, akkor nem szakad bele egy feladatba,miközben a munkahelyen egy nap százszor ennyit kell tenni.

Például én azt a bizonyos mondatot nem tűrném el a gyerekemtől, főleg, ha nincs alapja, tuti elcsattanna egy-két tasli ilyesmiért, mert az anyjával az ember nem beszélhet így csak mert úgy tartja kedve.

2021. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ilyeneket nem lehet vele megcsinálni, inkább nem csinálja meg és nem megy sehova, csak hisztizni meg háborogni lehessen.

14 éves, és nem képes behajtogatni a ruháját a szekrénybe.

2021. nov. 20. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!