Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 7 éves...

Mit tegyek, ha a 7 éves gyerekem bepisil állandóan és már az egész család ki van készülve tőle?

Figyelt kérdés

Pelenkába alszik, és tegnap este is full pisi volt az egész ágy. Nincs nap, hogy megúsznánk 4 váltás ruhával. Van, hogy felhívnak délután 2-kor az iskolából, hogy menjek, mert a gyereknek már nincs valtóruhája, pedig a fél szekrényi ruha van az iskolában. Voltunk már mindenhol: pszichológusnál, pszichiáternél, vese ultrahangon, röntgenen, hólyagfeltöltéses vese reflux vizsgálaton, de semmi eredmény. A mosógép és a szégyen között ingázok egyfolytaban. A munkahelyemen is kapom a beszólást, hogy jó lenne már megtanítani elrendezni magát, mert nekik plusz munkát jelent az, hogy én egy héten 2-3x elmegyek másfel órára a gyerek miatt.

De nem megy sehogyan se. Hiába mondom neki 15 percenként, hogy menjen el pisilni, ha nem akar. Volt, hogy 4 órán át ott ültettem a wc-n, aztán levettem, másfél perc múlva összehugyozta magát. És akkor még legyek türelmes, legyünk kedves vele, amikor kiidegel mindenkit. A másik városba nem tudok elmenni vele, sétálni meg még ugyan nem, mert behugyozik.


2022. jan. 9. 16:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Mijen orvosnál voltatok?
2022. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Huu ez nagyon kemény lehet.Hat éves koráig mondják,hogy "normális"ha bepisil,de az is csak éjjel.Ha nincs semmi baja a dokik szerint,akkor tuti hogy direkt csinálja.Ő mit mond,miért pisil be?
2022. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
7 evesen ez mar nagyon gáz. De nem ertem, ha nem fogyatekos, akkor nem tud szolni h pisilnie kell?
2022. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
25%

Kamu.

Már óvodába se veszik fel, ha nem szobatiszta. Igaz, igaz, nem írhatják papíron elő, de a valóságban igen. Csak szegregált intézményben elfogadott.

2022. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

[link]

- ebben a könyvben olvastam hasonló gondról

Hogy megy az olvasás? a születése után a mozgás-sorozatot megcsinálta? (fordulás, kúszás, mászás, felülés felállás előtt)

2022. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Az unokaöcsém volt hasonló. Még mindig nem tökéletes, de jobb. 9 éves. Hát neki lelki eredetű, sajnos az anyukája nem tudta elfogadni, mert nem egy kis tökéletes zseni gyerek lett, amit elképzelt, és a kistesó lett aztán az isten. Pszichiáter, terápia oldotta meg részlegesen. Balesetek még mindig vannak, mert az anyja nem változott.

Igen, az fontos, hogy mit mond, miért pisil be. Soha nem pisil vécébe? Nem zavarja a suliban? Ez így tenyleg nagyon durva lehet.

2022. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk a torna segített rajta
2022. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Tsmt-n stb-n nem voltatok?


Menjetek fejlesztőbe


Lehet az idegrendszerrel van gond

2022. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is idegrendszeri.

pisi tréningen voltatok?

2022. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem orvosi ok és nem is pszichés, akkor nekem (is) pervazív reflex a tippem, mégpedig a galant reflex.

Nem biztos, hogy ez a baj, de lehet. Olvass utána kicsit.

Speciális tornával szoktak ezen segíteni, keress rá, hogy a lakóhelyetek környékén hova mehetnétek, ott megnézik, valóban ez-e a gond.

2022. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!