Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukák,akik bepánikoltatok a...

Apukák,akik bepánikoltatok a baba érkezése előtt, mikor megszületett oldódott ez az érzés?

Figyelt kérdés

Olyan apukák válaszára lennék kíváncsi, akik párjuk várandóssága alatt megijedtek, szorongtak az új szereptől, a pénzügy miatt, a felelősség miatt, azért mert míg nem született meg a baba nem érezték magukat apának. Természetesen olyan anyukák is válszolhatnak, akik tudják, mit élt meg a párjuk.

Az én párom a terhesség elején ugyanúgy viselkedett, de sosem vonódott be a tervezésbe, vásárlásba stb. Félidőtájt, mikor már nagy lett a pocak, mint akinek akkor realizálódott a gyerek, teljesen megváltozott. Sokszor arról beszél, hogy sok pénzhez kell jutni, elkezdett eljárogatni a barátaival gyakran, közben teljesen eltávolodott tőlem, minden értelemben távolságot tart. Tudom, hogy így dolgozza fel a változást, de tényleg minden letisztázódik benne, amint megszületik a baba? Szeretném megérteni, mi járhat egy férfi fejében.



2022. máj. 6. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekik teljesen más, mint nekünk akik a terhességet hordjuk, mivel a hormonok segítenek rá készülni, beérni a szülő szerepre. Ezt ő mind külső szemmel látja, lehet valahol nehezebb is beleélnie magát, de ha alapból normálisan áll hozzá, akarja, akkor idővel nem lesz gond, mindenki másképp dolgozza fel az újdonságokat.
2022. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz gond, sok ember megijed a felelősségtől eleinte. Hogy őszinte legyek, én vagyok a nő, de az utolsó hónapban nagyon be voltam pánikolva. Úgy éreztem nem vagyok kész erre az egészre, vissza akarom csinálni, pedig tervezett baba volt. Nagyon féltem, hogy nem fogom szeretni tudni a babát, mert nekem a terhesség alatt még nem igazán alakult ki a kötődés. Aztán megszületett, és minden megváltozott. Nekem is, és a férjemnek is kellett egy kis idő, hogy kialakuljanak a szülői érzések, de most már minden rendben van. :)
2022. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó kettőnek a válaszokat, tényleg nagyon sokat segítenek átlátni a helyzetet. Persze bennem is van félelem, hiszen nagy változás, de idővel minden rendben lesz :)
2022. máj. 8. 23:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!