Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elvárás részedről,...

Mennyire elvárás részedről, hogy a gyerekeid egyetemet, főiskolát végezzenek el? Neked milyen végzettséged van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 18:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%
Semennyire nem elvárás a részemről. Ma már ugyanolyan keresett egy szakember, mint egy diplomás, sőt, jobban és jobban is fizetik. Nekem sincs diplomám, férjemnek sincs, mégis 500 ezer fölött keres.
2022. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%
Úgy tűnik, hogy aki diplomás, és boldogul is vele, illetve a gyerekét is támogatná a továbbtanulásban, az le van pontozva.
2022. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%

"Nekem sincs diplomám, férjemnek sincs, mégis 500 ezer fölött keres."


És te is 500 ezer fölött keresel? Milyen női szakma van, amivel ilyen jól lehet keresni, és gyerekbarát is?

2022. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

JÓ asztalosra és varrónőre pont, hogy nagy kereslet van, nem kell hülyeségeket beszélni.

Asztalost keresnek pl az egyedi bútordarabok miatt, a varrónő pedig pl csilliárdokat is elkérhet az esküvői ruhákért, sokan varratnak maguknak egyedi darabot. De sokan visznek sima utcai ruhát is igazíttatni, levágni, beszűkíteni stb.

Mindkettő van a családban, nem a levegőbe beszélek. Persze kell kezdőtőke a vállalkozás felfuttatásához, de ez mindenre igaz, ha saját orvosi rendelőt akarsz, ahhoz is.

2022. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Fogorvos vagyok. Nem várom el a gyermekemtől, hogy egyetemet végezzen (maga a diploma szó is eléggé inflálódott az utóbbi időben), az a lényeg, hogy boldog legyen a szakmájában és jól csinálja. Persze nyilván törekszünk arra, hogy azért ne egy kőműves segédmunkás legyen, lehetősége lesz továbbtanulni, de nem kötelező a felsőoktatás.
2022. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem elvárás, de nem bánnám. Még csak 11 éves, elég konkrét elképzeléssel a jövőjét illetően, ami az adott álom egyetem elvégzése. De tudom ez még változhat bár kötve hiszem.
2022. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%
Igen, én is. De a diplomás női ismerősöm 160 ezret keres. De legalább diplomás, igaz? ;)
2022. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Úgy, hogy ugyanott dolgozok, mint a férjem, csak más beosztásban. Állami cég... Lehet gyűlölködni, kedves #13.
2022. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz nem arra gondolni, hogy nem irigykedés van a háttérben, amikor a fogorvos válasza le van pontozva, de ha ugyanazt beírja az, akinek nincs diplomája, az meg jó százalékot kap. De cáfoljatok meg (a lepontozás mellé), hogy ez csak véletlen, félreértés.
2022. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
18-as, hol látsz te gyűlölködést? A férjed fizetésével dicsekszel, vagyis te nem keresel jól. Ráadásul a férjed fizetése sem haladja meg egy fogorvos, sebész, gyógyszerész, mérnök, ügyész, programozó fizetését. Én csak annyit kérdeztem, hogy milyen szakmád van, amivel állítólag nagyon jól keresel. Mivel nem válaszoltál, ezek szerint nem keresel jól.
2022. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!