Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elvárás részedről,...

Mennyire elvárás részedről, hogy a gyerekeid egyetemet, főiskolát végezzenek el? Neked milyen végzettséged van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 18:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
No mi van, nincs magyarázat? Ehhez már nincs pofátok, csak az arc-és névnélküli lepontozáshoz?
2022. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem elvárás, csak ertsenek valamihez, amiből meg tudnak majd élni. Nekem van diplomám, de később szereztem, nem rögtön középiskola után, a kettő között volt négy év szünet, azalatt jöttem rá, hogy mit csinálnék szívesen. A poén az, hogy utána még két szakmát szereztem, és most készülök egy harmadikra. Változik a világ, és változik az ember érdeklődése is, legalábbis nekem, én nem vagyok arra alkalmas, hogy 20 évig ugyanazt csináljam.


A gyerekeim felé ez az elvárás, hogy amiben jók, azt aknázzák ki, de ehhez nem kell feltétlenül egyetem. A nagyfiamat pici korától az informatika érdekli, kb elsős kora óta programozó akar lenni. Most nyolcadikos, informatikai technikumba vették fel, öt év múlva majd elődönti, hogy utána akar-e (rögtön) egyetemre menni, vagy elmegy dolgozni szoftverfejlesztőként.

A kicsi még ovis, nem tudom, miben lesz jó, ha neki nem lesz annyira spéci érdeklődése még, akkor majd kitalaljuk, merre tovább általános után. Nagyon jó szakmák vannak, de azért egy érettségi legyen meg, hogy legyen később választása, ne felnőttként kelljen megszerezni, ha mégis tovább akarna tanulni.

2022. máj. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért vicces, hogy a (keresett) szakmákat lenézitek, kamu, nem lehet szakmával jól élni, csakis a diploma, miközben abból valahogy csakis olyanokat hoztok fel, amik jól fizetnek. Valahogy a pedagógusokkal, rendőr/mentőtisztekkel, ápolókkal nem példálózik senki, pedig ezek is ugyanolyan fontos munkák. Na az ilyen kommunikációt és társait meg meg sem említem, amikből akkora a túlképzés, hogy azért nehéz vele jól keresni (tudom, nem a gyíkon, itt mindenki félmillát kap minimum és vezérigazgató ilyen diplomával is).


/természetesen akinek nem inge.../

2022. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!