Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet változtatni a...

Meg lehet változtatni a születendő gyermek vezetéknevét attól, ami a házassági anyakönyvi kivonatban szerepel?

Figyelt kérdés
2022. máj. 7. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
miről mire?
2022. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Első gyerek előtt bármikor, a szabályoknak megfelelően bármelyik nevet kaphatja a leendő gyerek (apai, anyai, kötőjeles).

Viszont az egy apától született gyerekeknek egy vezetékneve kell legyen, szóval ha van nagytesó, nem lehet már változtatni.


De ha csak arra gondolsz, amit házasságkötéskor lenyilatkoztatok, nem kötelező erejű az első gyerek születéséig.

2022. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, de ez nem egészen pontos:

Viszont az egy apától született gyerekeknek egy vezetékneve kell legyen, szóval ha van nagytesó, nem lehet már változtatni.

Nem az egy APÁTÓL származó gyerekekre, hanemaz egy SZÜLÖPÁR gyerekeire vonatkozik az azonos vezetéknév-kötelezettség.

(Ha az apának másik növel lesz gyereke, annak lehet más a vezetékneve!)

2022. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3, Jogos. Feltételeztem, hogy nő tette fel a kérdést, és így az ő személye fix, mert nyilván azt csak tudja, hogy ő szüli-e a gyereket, vagy sem... :) De igen, természetesen az egy szülőpárra gondoltam, ugyanaz a nő ugyanazzal az apával.
2022. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Gondoltam, csak sokan félre tudják érteni, ezért pontosítottam.
2022. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elsö baba lesz. Kötőjeles verziót diktáltunk be anno, de azóta úgy döntöttünk, hogy csak a férjem nevét fogja kapni. Még azt megkérdezhetem,hogy hol kell ezt intézni? Vagy egyszerűen csak azt diktáljuk be a kórházban?
2022. máj. 7. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ahol házasságot kötöttetek, ott lehet kérni, hogy módosítsák. A kórházban a házassági anyakönyvi kivonatot használják, nem te diktálod a vezetéknevét (csak a keresztnevét).
2022. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed a kerületi anyakönyvvezetőt. Nálunk pont szabin volt az illetékes, ezért a házassági anyakönyvet bescannelte az ügyintéző, digitálisan felvitte ,így egy másik kerületben megtudták oldani, mert majdnem kifogytunk az időből. Nálunk nem az apa hanem az én vezetéknevemet kapta.
2022. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyakönyv vezető átirja simán. Csak időben intézzétek el.
2022. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. máj. 8. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!