Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz szülésélmény miatt nem...

Rossz szülésélmény miatt nem vállalni több gyereket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy járok pszichológushoz ( 7 hónapja, amióta eldöntöttük hogy szeretnénk még gyereket), illetve igénybe vettem kismamákat támogató segítséget is.

Megpróbálom röviden összefoglalni: Nagyon szeretném harmadik babát, de nem merek bevállalni. Az első szülésem sürgősségi császár volt (rendben ment minden, szép emlékeim vannak), másodjára sikerült a vbac (2 éve volt). Na, ez az utóbbi szülés leírhatatlanul borzasztó volt, azt hittem ott maradunk. Nemhogy a szüléstől, de a kórháztól is a rosszullét kerülget azóta.

Bevállalnátok így egy harmadik babát? Az orvosom biztat, a férjem is szeretne még egy gyereket, én viszont nagyon bizonytalan vagyok. Mit tehetnék?


2022. máj. 9. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, minden szülés más. Ahogy te is leírtad, nem tudni, hogy fog alakulni. Az első szülésed szép élmény volt, a második nem. Simán megeshet, hogy a harmadik gyerekkel szintén jó élményeid lesznek. Vonatkoztass el magától a szülés folyamatától. Csak a szülés miatt nem szeretnél gyereket, vagy valóban? Ezt kellene igazán kideríteni. Ha meg csak a szüléstől félsz, akkor kár lenne nem megpróbálni. Nem tudhatod, hogy hogyan fog alakulni. Ha a császárral volt jó élményed, próbálkozz meg, így a harmadik babával. Ha már volt császárod nálunk alapvetően el szoktak ezen gondolkodni az orvosok.
2022. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bàrmi ok miatt nem akarsz harmadik gyereket, ha TE nem akarod, akkor ne akarjon senki ràvenni. Szüljön a doki vagy a pàrod. Annak könnyű, aki nem szenved meg a gyerekèrt.

Minden szülès màs. Van ismerősöm, aki 2 vàkumos szülès utàn harmadiknak csàszàrt akart. Vègül olyan szèp hüvelyi szülès lett belőle, hogy ùgy jött ki, hogy jöhet a negyedik gyerek.

Egy kolleganőm első gyereke medencèben született, könnyen, nagyon jó èlmènye volt. A màsodik szülès meg olyanra sikerült, hogy azt mondta, a legrosszabb ellensègènek nem kìvànnà. Tehàt az egyik szülèsről a màsikra nem lehet következtetni.

2022. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, most olvasom ùjra, hogy AKAROD a 3. babàt. Ez esetben pròbàlj olyan stàbot keresni magad körè szüleshez, aki hatèkonyabban tàmogat, hogy jò èlmèny legyen, ès biztonsàgban legyetek, vagy a csàszàrelőzmèny miatt kèrj csàszàrt.
2022. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom ez mennyire "egyszerű" megoldás, de ha a császárral jó élményeid voltak és inkább a kórház volt a másodiknál a negatívumok forrása, akkor fontolj meg egy magánkórházat a szülés idejére, programozott császárral. Gondolom más dolgok is számítanak, de hátha a környezetváltozás segít.
2022. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Nekem szar szülésem volt, de nem adnám fel az álmomat akkor sem ha a következő is így sikerülne! Az csak pár óra, de amit kapsz érte az felbecsülhetetlen!
2022. máj. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 nem túl jó szülésem volt mire 3. Jó volt.
2022. máj. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Őszintén szólva van két gyereked.. nem nő fel testvér nélkül.. fel nem foghatom h miért olyan fontos egy harmadik, ha majdnem ott maradtatok. 🤷‍♀️ Szerintem az én férjem jobban aggódna értem, mint amennyire vágyna 3.ra. De hát nem vagyunk egyformák.
2022. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!