Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apának csak kötelességei...

Az apának csak kötelességei vannak, jogai nincsenek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: nő vagyok, bár páran biztos nem fogják elhinni.

Én még csak most várom a babánkat de ledöbbent, amit ebben a kategóriában szoktam olvasni.

Egy apának kutya kötelessége ugyanúgy gondoskodni a gyerekről mint az anyának, mert ugyanúgy ő is szülő. Viszont kb 0 joga van, nem dönthet semmiről a gyerekkel kapcsolatban. Kvázi még arról sem, milyen cipőt kapjon a gyerek, mert az anyja jobban tudja mire van szüksége.

A kérdésem egy másik friss kérdés ihlette, a baba táplálásával kapcsolatban. Én például szó nélkül lefejném a tejet ha erre kérne a férjem, hogy az ő is tudja etetni a babát. Sokkal fontosabb számomra az, hogy a baba és ő is átélje ezt az élményt, mintsem az, hogy azon parázzak, vajon cumizavaros lesz e a gyerek. Mint írták, itató pohár is létezik.

Tudom, tudom. Pelenkázni joga van az apának, érje be ennyivel.

Tud valaki esetleg olyan dolgokat mondani, amibe egy apa legálisan beleszólhat?


2022. máj. 10. 20:37
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
60%
Cuki vagy és értelmes, de olyasmiről beszèlsz, amiről fogalmad sincs.
2022. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
37%

Túlreagálod, de anno amikor a nagymama akarta cumiztatni a lefejt tejet, a védőnő szólt, hogy inkább tőlem kapja az élelmet, mert "számos tanulmány született arról miért jó ha az anya-baba páros háborítatlan".

Én bevallom nem néztem ennek utána, és én nagyon szívesen oda engedtem apukának is eme feladatot, mert egyszerűen örültem egy kis pihinek, tehermentesítésnek, meg így mentem el vizsgálatokra is.


De aki komolyan veszi ezt a dolgot, annak a döntését illik tiszteletbe tartani szerintem.

2022. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezek nem jó példák. Hogy az anya vagy az apa akarata érvényesül, az azon múlik, hogy ki az erősebb, dominánsabb személyiség. Nyugi, van ám olyan pasi, aki mellett a nő meg sem mer szólalni. Normális szülőpár esetében még a gyerekvállalás előtt egyeztetni kéne, hogy ki milyen módszerrel akarja majd nevelni. Ha pl a férjem közölné, hogy verni fogja a gyereket, akkor értelemszerűen nem szülök neki. És közösen dönteni a gyerek dolgaiban. Sajnos ha válásra kerül a sor, az apukák előszeretettel hagyják el az almot örökre és új családot alapítanak, a régivel nem törődnek, a gond az anya nyakába szakad, a gyerektartás meg semmire sem elég.
2022. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
76%

Az apa bármibe beleszólhat, ideális esetben mindent megbeszélnek a szülők. A gyerekszoba színén, bútorain keresztül, a gondozáson át, a ruhákig. Nem beszélve a nagyobb korról.

Azt mondjuk nem értem, hogy egy csak szoptatott csecsemőt miért akarna etetni, de szíve joga. Majd gondolj vissza erre ha megszületik a babátok, hamar rájössz, hogy fogalma sincs a szükségleteiről, hogy mekkora ruhát hord, milyen/mekkora pelenkát, hogy mit ehet, és mit nem, vagy hol van a gyerekorvos és hogy hívják stb., nagyon kevés dologba akar majd beleszólni, mert felméri, hogy te jobban tudod. Legfeljebb ha probléma van, akkor megbeszélitek.

2022. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
73%
Haha. Várd meg a nagy okoskodással, hogy megszülessen a baba. Majd ha wc-re menni nem lesz időd, megnézném mennyi kedved lenne azért fejni, hogy apucika etetgethesse a babát. Pusztán mert neki kedve szottyan rá. Plusz cumizavar, plusz az extra mosogatás. Mindenki gyerek előtt a legszuperebb anya és feleség aztán pofán csapja a valóság.
2022. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

"hamar rájössz, hogy fogalma sincs a szükségleteiről, hogy mekkora ruhát hord, milyen/mekkora pelenkát, hogy mit ehet, és mit nem, vagy hol van a gyerekorvos és hogy hívják stb., nagyon kevés dologba akar majd beleszólni, mert felméri, hogy te jobban tudod."


Hát ez elég nagy marhaság. Ez maximum egy szar kapcsolatban fordulhat elő, ahol nem kommunikálnak a szülők.

Az én családomban nem így volt gyerekkoromban, és a már anyuka barátnőimnél sem ezt látom.

2022. máj. 10. 21:10
 7/45 anonim ***** válasza:
46%

Nem akartam írni ehhez a kérdéshez de khm...

Finoman megjegyezném az 5-ös válaszra reagálva, 2 gyerekes édesanyaként, hogy akinek nincs ideje wc-re elmenni egy baba mellett az mártírkodik. Ők azok a nők, akik zsíros hajjal és lebüfizett pólóban lépnek ki az utcára.

Nem, ennek rohadtul nem kell igy lennie, akárhány ősanya próbálja teletömni a fejed, hogy te semmit nem tudsz az anyaságról ;)

2022. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
65%
7. Jaj ez csak egy hirtelen szólás volt, de örülök megtaláltad a lényeget. Éleslátásod bámulatos. Mondd kedves kétgyermekes anyuka, mondd el neked lett volna időd, energiád, kedved fejni, ha amúgy nem akarsz, csak hogy boldog legyen a férjecskéd? :)
2022. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
10%
Igen, kétszer írtam le, hogy mondd, légyszi ne ebbe köss bele!
2022. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%

Lepontozhatsz engem is, de olyasmiről okoskodsz, amiről fogalmad sincs. Természetesen az apa is teljes jogú szülő, ideális esetben a gyakorlatban is mindent el tud látni a gyerek körül, de egy szoptatott babát cumisüvegre szoktatni csak azért, mert az apuka lelkének az jót tesz, hatalmas butaság, és felesleges macera is. Nagyon hamar eljön az az idő, amikor ő is etethet, addig meg vegye ki a részét a babagondozás többi feladatából.

És ha megengedsz egy jó tanácsot, amíg nincs gyereked, ne oktass ki a gyereknevelésről gyakorló szülőket. Mondjuk utána se, de előtte pláne ne. Nagyon ellenszenves dolog.

2022. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!