Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne csak a...

Mit tegyek, hogy ne csak a jog, hanem a kötelesség is egyforma legyen?

Figyelt kérdés

Én ápolom, ha beteg, én intézem az ügyeit, én hozom-viszem az óvodába, én megyek szülőire, én foglalkozok vele, én megyek el vele vásárolni.

Ő meg csak annyit csinál, hogy hétvégén elviszi fagyizni, autózni, vagy játszóterezni. Mondván hogy ugyanannyi joga van a gyerekéhez, mint nekem. Én vagyok a rossz zsaru, mert fejlesztésre kell vinnem és emiatt nem játszhat a barátaival hetente 5 napból 2x. Én vagyok a rossz zsaru, mert nem viszem el a Balatonhoz 10 napra. Én vagyok a rossz zsaru, mert nem hagyom, hogy délig aludjon. Ő a jó, mert elviszi 10 napra a Balatonra. Ő a jó, mert megenged neki mindent. Mindem ostor rajtam csattan, mert neki jogai vannak. Csak ugyanannyi joghoz ugyanannyi kötelesség párosul. Mit tegyek? Szeretnék már én is hétvégi anyuka lenni, nem a gyerekkel vesződni folyamatosan. Úgy lenne igazságos, hogy amiért 5 évig én voltam vele, 5 évig minden sz^rt én viseltem el, így 5 évig most ő jön és én leszek hétvégi anyuka.


2021. máj. 15. 08:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Mennyire laktok messze egymástól? Ha nem nagyon, ezeket a hétköznap esedékes dolgokat is simán tudja részben apa is intézni, pl a fejlesztésre járjon vele ő.
2021. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem te most csak nagyon ki vagy borulva. /legalábbis remélem/


Nagy levegő, nyugiiiii.

Nem lehet apukával megbeszélni, hogy vigye el egy hétre? Addig te kipihennéd magad.

2021. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Igazából semmi akadálya, hogy egy pár évre cseréljetek.

De talán reálisabb lenne az osztott felügyelet, ha nem laktok egymástól messze, és a gyerek ugyanoda tud menni oviba, fejlesztésre, stb. Mondjuk heti váltásban.

2021. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Na ezek mindjárt szétkapnak!

Egy anyának muszáj feláldoznia mindent, még az ex él mint Marci hevesen!!!

Közös felügyeleti jog nem megoldható? 1 hét itt, 1 hét ott, vagy havi váltásban.


Aki meg azt írta a gyt azért van h intézzen mindent aki kapja, az (tudom h nehezére esik) de gondolkodjon már.

Az a pénz arra van h a gyerek étkeztetése, ruházása, tisztálkodása (tehát a mindennapi költség) fedezve legyen FELE-FELE arányban. Vajon ez hány helyen mondható el?

2021. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
11%

6

Nem kell aggódni, a gyereknek ahogy lesz beleszólása ilyen toxikus szülőtől úgy is el fog menekülni.

2021. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
1 hét anyánál, 1 hét apánál.
2021. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Mi ugyan nem váltunk el, de én vagyok a rossz zsaru, mégis a gyerekeim hozzám húznak jobban. Ha meg tudod beszélni az exeddel, mondjuk a fejlesztést intézhetné ő, hétköznap is besegíthetne.
2021. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

"Jó de ha mindent apuka intéz minek perkál neked? Azt pont arra kapod, hogy intézd a dolgokat"


Ismét egy ökör, aki azt gondolja, hogy a gyerektartásból hatalmas luxusban élhet az anyuka a gyerekkel.. :DDDD

2021. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Kis szívem, 15 000 ft gyerektartást kapok. 15 000 ft a kajára nem elég egy hónapban, mi van veled?


És nem, nem azért van a gyerektartás, hogy én intézzek mindent. A gyerektartás azért, van, hogy a gyerek bizonyos szükségleteit tudja fizetni. De nem 15 000 ft-ból. És azért, mert valaki fizeti a gyt-t, még nem jelenti automatikusan azt, hogy nem kell csinálnia a gyerekkel semmit. Akkor ennyi erővel átadom neki pár évre és fizetek havonta 15 000 ft-ot meg mesét nézek vele hétvégén, a többit úgy oldja meg, ahogy akarja.

2021. máj. 15. 10:43
 10/33 anonim ***** válasza:
17%
Na, de miért nem adod akkor át neki a gyereket?
2021. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!