Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható, ha a...

Mennyire elfogadható, ha a gyerek nem kap semmit a különélő szülőtől születésnapra/névnapra?

Figyelt kérdés

Azon túl persze, hogy jogilag nincs semmmi jelentősége...

Esetleg akivel előfordul ilyen, a gyerek hogy éli meg?


És mit gondoltok erről?



2022. máj. 11. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Semrnnyire!Ez azt jelenti,hogy a külön élő szülő sz.rik a gyerekre.
2022. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez a helyzet, 2 gyerek van. Az első évben még bántotta őket, most már nem foglalkoznak vele. Megszokták.
2022. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

És nálatok làthatás van, vagy arra se viszi őket?

2022. máj. 11. 08:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok.

Kéthetente viheti őket péntektől vasárnapig. Amúgy nem ragaszkodom ehhez, bármikor vihetné. Sajnos előfordul, hogy 2-3 hónapig nem is jelentkezik.

Gyerektartással is tartozik, 1 évnyi elmaradása van. Ebből már valamennyit törlesztett, úgy kell könyörgni, hogy fizessen.

Persze mikor elviszi őket, előadja, hogy szuper apuka. A nagyobbiknak a napokban volt a névnapja, nem köszöntötte, a kisebbiknek fél éve volt a születésnapja, azóta ígérgeti neki, hogy kap valamit.

2022. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy néhány kilométerre lakik, kocsival 25 perc távolságra, és minden nap erre jár, mivel a mi városunkban dolgozik, természetesen nincs bejelentve, ezért sem tudják tiltani a fizetéséből a gyerektartást.
2022. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk köztes “megoldás” van:

Köszönti őket, de csak szóban. A gyerekek eleinte csalódottak voltak, most már azt se. Tudják, hogy apa ilyen. A nagynak már van facebookja, 15 éves, ismerőse az apja, és látja, hogy az új barátnővel ide mennek, oda mennek, üdülgetnek, kocsit cserélnek stb. Nekik meg elő van adva, hogy apának nincs pénze. Azt hiszi, hogy a két gyerek hülye.

Kisebbik elsőáldozására ide állított egy kis csokorral.

2022. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Köszönti őket, de csak szóban. "

Na, nálunk is ez van, de a gyerek oda van szédítve az ottani "testvérek" születésnapjára, és meséli itthon, hogy éppen melyik mit kapott.


És pl 2x is volt olyan, hogy mondja/mutatja itthon, hogy a volt sógoroméktól (nagybátyjáéktól) mit kapott születésnapra/névnapra, azt mikor rákérdeztem, hogy és apádtól? Válasz (Nagy levegő): "Semmit"...

2022. máj. 11. 09:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nálunk dettó ugyanez. Volt férj tesójáék (gyerek keresztapja) mindig kitesznek magukért. Karácsony, születésnap, mikulásra csomag, gyereknap. Apa meg…hogy nem szégyenli magát, nem értem.
2022. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, ez a bajom nekem is, mert ha nem lenne kapcsolattartás, meg semmi, valószínűleg nem izgatna a dolog, és a gyereket se.

De látom rajta, hogy szarul esik neki, teljesen jogosan, hogy elviszi, azt mástól kap, az apjától meg nem...

2022. máj. 11. 09:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is ez volt, bár egy idő után apám a létezésemről sem akart tudomást venni.

Felnőttem, nyilván elfogadom, de már szóba se állunk egymással. Én nevelőapámat szoktam köszönteni, az "apás ünnepeken", mert ő foglalkozott velem inkább.

Amúgy apámnak van egy új gyereke (tehát féltestvérem), akivel szét van spamelve a közösségi média, hogy ők mennyire hú de jó család, mi meg még soha nem találkoztunk egymással. Szerintem a másik gyerek azt se tudja, hogy létezem, és ez elég szánalmas, de nem engem minősít....

2022. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!