Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után nagyon szétnyílt...

Szülés után nagyon szétnyílt hasizmon csak a műtét segít? Kapott valaki hashálót emiatt?

Figyelt kérdés
Fiam harántfekvéses volt, méhlepény is rossz helyen tapadt és nagyon nagy baba is lett, emiatt császároztak. Óriási hasam volt, hatalmas a hézag az izmok között és sérvem is lett. Már fél éve volt, szétnyílt hasizomra gyógytornázom, sérvkötőt is használok, kisebb lett a hézag, de sajnos még így is úgy néz ki, mintha még mindig terhes lennék. Orvosom még csak most mondta ezt a műtétet. Van itt valaki akinek ezzel van tapasztalata? Kisebb lesz utána a has? Kötényhasam is lett, de mivel vékony vagyok és voltam mindig is, gondolom emiatt nem állja a tb.
2022. máj. 11. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
RTM torna segít. Vannak, akik erre specializálódtak edzők. A kötényhassal sajnos nem igen lehet mit kezdeni, csak a plasztikai beavatkozás segíthet.
2022. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Első kérdés: tervezel-e még gyereket? Ha igen, akkor ne gondolkozz műtéten, majd utána. Van ismerősöm aki megműttette, egyben eltávolíttatta a kötényhasat is (magánban). Hát nem egyszerű műtét, borzasztóan szenvedet vele, de utólag nem bánta meg, tényleg szép lett.
2022. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1es, RTM tornázom, erre specializálódott gyógytornásszal. Ő azt mondta, hogy még egy kliense sem volt akinek ekkora mértékben szétnyílt volna a hasizma (másfél tenyérnyi).

2-es, nem, már van 2, nem kell több. Amúgy sem ajánlott hasi sérvvel teherbeesni.

2022. máj. 11. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sajnos csak a műtét segített.
2022. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nekem 2. császárom után 7 hónappal volt köldöksérvvel egybekötött szétnyílt hasizom hálózás, de a doki csak részben fedte le.

Nem tudom miért csak félig.. Mindenesetre nem lett jobb 3.terhességnél 😐

2022. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 4,5, nektek milyen lett műtét után? Írnátok róla kérlek?
2022. máj. 11. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok. Nekem őrült nagy kötényhasam volt, üres vékony szétrepedt bőr, alatta a hasizom, zsír pluszban nem volt, de így is úgy néztem ki mint egy 6 hónapos terhes. Ami ennél is rosszabb volt az a fájdalom, amikor megfeszítettem a testem. Hasizom gyakorlatoknál pedig nem visszahúzódott, hanem még jobban kitüremkedett. Mivel félig fizikai a munkám (gyógytornász vagyok), ezért ez így nem maradhatott.

A hasizmomat összevarrták, fölösleges bőrt kivágták. Egész mélyen, de nagyon hosszan van egy hegem, de hajszál vékony és fehér. A bőröm annyira magasan is ki volt repedve, hogy a kimetszés ellenére az újonnan képzett köldököm alatt is csíkos most is. Egy kb 5x8 centis területen a hasamon teljesen érzéketlen a bőröm. Mivel a köldököm nem igazi, az talán nem olyan szép, de a hasam nagyon jó lett, nem fáj, nem nézek ki terhesnek és tudok emelni.

Nem egyszerű műtét, utána 6 hétig nulla emelés, fűzőben kell lenni, de bármikor újracsinálnám, olyan nagy mértékű életminőség változást hozott!


Nem tudom mit lehet lepontozni azon, hogy valakit meg kell műteni :S

2022. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!