Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai nők ennyire nem vágynak...

A mai nők ennyire nem vágynak a gyermekre?

Figyelt kérdés

Volt ma egy kérdésem gyermekkel kapcsolatban és a válaszok nagy része arra vonatkozott, hogy a nők rosszul vannak a gyerekes apáktól és maguktól a gyerekektől is.

Én nem ítélem el, aki nem akar gyermeket, mindenkinek szíve joga.

Tényleg ennyire nem kívánatos a gyerek manapság?



2022. máj. 12. 19:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
72%
20.Akkor hogy értetted :)
2022. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%
Én már 2006ban tudtam, 13 évesen, hogy szeretnék majd gyereket.🙆🏻‍♀️
2022. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyre többen jönnek rá,hogy a gyerekvállalás egy opció és nem kötelesség. Én mondjuk később nagyon szeretnék, de nem azért mert ezt várják tőlem.22/N
2022. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

Én mindig akartam, míg rá nem jöttem, hogy teljesen alkalmatlan vagyok rá. Így inkább nem keserítem meg se a gyerek, se a saját életemet.

A gyerekes férfi viszont régebben is kizárt volt, nem kötődök stabilan és nem vagyok túl toleráns, alkalmazkodó, nem tudtam volna jól kezelni a volt nővel és a gyerekkel felmerülő problémákat.

Egyébként szerintem nőtt is és hangosabb is lett a tudatos gyerektelenek csoportja, de még mindig ők a kisebbség.

2022. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem a nemtől függ. A mi környezetünkben lényegében pont annyi nő nem akar gyereket, mint férfi, mivel a legtöbb barátunk komolyabb párkapcsolatban, házasságban él. 8-10, 10+ éve együtt vannak. A 90%- uk nem akar egyáltalán gyereket. Pl mi sem akarunk soha!

Manapság már egyre többen merik felvállalni ezt, a világ fejlődik, az emberek könnyebben vállalják fel önmagukat, és az egyetlen életüket úgy szeretnék èlni, ahogy nekik jó. A társadalmi elvárások hála égnek már nincsenek hatással az emberek magánèletére, egyre kevésbé akar az ember másoknak megfelelni, és ez így van jól!:)

Régen a nőknek nem sok választásuk volt. Férjhez adták őket, védekezés híján gyerekeket szültek, ha nem voltak meddők. Akik nem mentek férjhez, kinézték őket, kiközösítették stb.

A nőknek ma már van választásuk. Férjhez mehetnek vagy sem, gyereket szülhetnek vagy sem, joguk van nem akarni gyereket, és vagy házasságot, tanulhatnak, dolgozhatnak, élhetnek a saját belátásuk szerint, élvezhetik a szerelmet, a gyerekvállalással együtt járó nagy kötöttség, rengeteg stressz, és nehézségek nélkül. :)

2022. máj. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb nő előbb-utóbb akar gyereket, de nem a 20-as éveiben. Sok nő csak 30 felett, vagy még később kezd el vágyni rá.
2022. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
33%

#25 persze gyk mese 😃 érdekes, hogy az én ismeretségi körömben, meg az ismerősöm ismerőseinél meg pont fordírva van, több nő akar szülni mint nem...

De most mindjàrt jön az, hogy te vagy az "kutató childfreeke" aki egesz nap itt lóg, te meg a köreid extra intelligensek vagytok. Mit kutatsz a gyerekvállalást?

2022. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
49%

27, az összes childfree hobbija a gyerekvállalásával kapcsolatos kérdések olvasása.

Én személyesen egy nőt se ismerek aki nem akart vagy akart gyereket. Gyerektelent igen, de azoknak nem sikerült, pedig szerettek volna nagyon.

2022. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekes apával összejönni óriási megalkuvás. Nem csak a gyereket kell elviselni, hanem az anyját is. Ha a gyerek már felnőtt, akkor előbb-utóbb unoka is lesz, úgyhogy a hátrány halmozott lesz.
2022. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
93%

#27 igazából sok igazság van abban, amit a 25-ös ír. Ami azokra vonatkozik, akik nem akarnak gyereket. Persze sokan vannak, akik szeretnének, és vállalnak is gyereket, de egyre kevesebben, és egyre kevesebb gyereket. Ha megnézzük a születésszámokat ez egyértelműen kiderül. Másik oldalon, szerintem olyanokból is sok van, akik ugyan szeretnének gyereket, de valamiért nem lehet. Lehet egészségügyi oka, ma már egyre több olyan betegség van, ami ha nem is lehetetleníti el a teherbeesést, de nagyon megnehezíti. Vagy egyszerűen csak nem akarnak abba az anyagi helyzetbe/ párkapcsolatba gyereket, amiben éppen vannak, és ha az megváltozik, majd lehet próbálkozni.

Ez egy sokkal összetettebb kérdés, és nem lehet leredukálni a két szélsőséges, hangos csoport, az “ősanyák” és a “childfree” emberek vitájára.

2022. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!