Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai nők ennyire nem vágynak...

A mai nők ennyire nem vágynak a gyermekre?

Figyelt kérdés

Volt ma egy kérdésem gyermekkel kapcsolatban és a válaszok nagy része arra vonatkozott, hogy a nők rosszul vannak a gyerekes apáktól és maguktól a gyerekektől is.

Én nem ítélem el, aki nem akar gyermeket, mindenkinek szíve joga.

Tényleg ennyire nem kívánatos a gyerek manapság?



2022. máj. 12. 19:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szomorúan olvastam a hozzászólásokat.

Méghozzá azért, mert szegény exem ezért nem talál magának párt sehol, mert van két kislányunk, akiket egyébként én nevelek🤷‍♀️

"nem csak a gyereket kell elviselni, hanem az anyját is".. Ez is ilyen általánosítás, én pl abszolút nem vagyok egy hárpia, nem szoktam hívogatni az exem, a gyerekeket sem szoktam rá passzolni, akkor viszi amikor neki kedve van, egyébként is már nagyobbak (12 és 8 évesek).

Miattunk aztán semmiben nem érné hátrány az új partnert. Jóban maradtunk, mint jó haverok kb. Csak sajnálom szegényt, mert megérdemelné, hogy találjon valakit maga mellé. Az, hogy mi nem úgy jöttünk ki, az más tészta. Mint párkapcsolat nem működött, de mint ember, nagyon szerethető ha hasonló típusú nőt talál maga mellé mint amilyen ő :)

2022. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%

#31 az tök jó, ha ti tudjátok értelmes felnőttekként kezelni a helyzetet. Ha így van, akkor valószínűleg nem lesz probléma. Viszont sajnos nem ez a hozzáállás az általános. Sok emberben válás után is tüske marad, és gyakran oda jut, hogy az új kapcsolatot próbálja meg szabotálni.

Én a másik oldalról beszélek, a férjem, amikor megismerkedtünk, elvált volt 2 gyerekkel. A kapcsolatunk elején, meg most is néha azért a volt feleség ahol tud, odaszúr. Nyilván, szeretem a férjem, és miatta ezt elviselem, és ez a szurkálódás sem olyan súlyos, de attól a jelenség igenis valós.

2022. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy egyre kevesebben akarnak egyre kevesebb gyereket nem feltétlenül a csalàdalapítàs mint esemény ellen szól, inkàbb tippelném az anyagi biztonsàg hiànyànak. Sok ember azért nem vàllal gyereket, mert úgy érzi "nincs mire", sokan ezért vállalnak csak egyet, mert bőven elég anyagilag őt elindítani az életben. Manapság nem mindenki él a nagyszülőkhöz közel, vagy épp a nyugdijkorhatàr kitolàsa miatt van nagyszülő, épp csak nem tud segiteni, minden az adott pàron múlik mit és hogy oldjàk meg...régen ilyen nem volt. Szóval a csökkenő születésszàmnak mondjuk ezer oka lehet a divatos chilfreeség mellett.
2022. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%
33, Rengeteg helyen emiatt nem születik meg a második gyerek.
2022. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a többség még mindig akar gyereket, elég körülnézni, mennyi a kisgyerekes anya. Sok helyen 3 vagy 4 is van. A gyerekes apáktól azért ódzkodnak, mert sok velük a probléma (szabadidő, prioritások, gazdasági v. lakhatási gondok). Nem feltétlenül a gyerekkel van bajuk, inkább az életformával, ami vele jár.

N

2022. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megkellett érnem rá, illetve kellett egy biztos partner. (a ferjem)
2022. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy alapvetően akarok gyereket - vagy nem akarok gyereket.


Én sem akartam konkrétan, tudtam, hogy esélyes lesz a jövőben, de nyilván csak akkor kezdi foglalkoztatni a nőt ez a kérdéskör, amikor talál egy erre alkalmas partnert.


Már 5 éve vagyok boldog a párom mellett, mostmár nagyon szeretném, ha család lennénk.

2022. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
80%
37: hidd el, hogy így is család vagytok! A gyerek nem egy szintlépése a kapcsolatnak. Akkor akarjatok gyereket, ha a gyereket szeretnétek. Ugyanis onnantól kezdve már sosem lesztek ketten. Ami eddig működött ketten, nem biztos hogy működik hárman is. Ezekre érdemes felkészülni és fejben kicsit máshova tenni a gyerekvállalást, mint a kapcsolat kiteljesedése skatulya. Ez csak jótanács egy olyantól, aki hasonlóan gondolkodott mint te és utána arcon törölte a valóság.
2022. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

#38: köszönöm, én a 37. vagyok, valójában tényleg család vagyunk, mert évek óta együtt neveljük az unokahúgomat, a gyámja lettem az anyuka (nővérem) betegsége miatt, és emellett van két kutyánk, nyuszink, teknősünk, szóval nagy a falka. :) Unokahúgom viszont már kiskamasz, és a derült égből pottyant közénk 3 évvel ezelőtt. Volt itt közben minden, hullámvölgy, nehéz kezelni, felépíteni, összehangolni egy mozaikcsaládot. Ezt nem mi választottuk, a sors hozta így, és nem fogok hazudni, volt, hogy sírtam a párnába hogy hiányzik a régi életünk. Emellett viszont sokkal több a pozitív, és rájöttünk, hogy ha ezt a hatalmas dolgot meg tudtuk oldani, akkor bármire képesek leszünk.


Szóval pontosan tudom, hogy mivel jár, mi már rég nem vagyunk ketten. De ezt meg tudtuk oldani, és ennek ellenére vágyunk gyerekre.

2022. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
68%
A "szeretném, ha család lennék" részt inkább úgy értettem, hogy tényleg azt gondolom, hogy megtaláltam azt a férfit akit szeretnék a gyerekem apjának tudni - emberségből kiváló, a létező legnehezebb pályán mutatta ezt be, és még más gyerekét is képes úgy szeretni, minta a sajátja lenne.
2022. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!